Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 4 hónapos kortól adható...

A 4 hónapos kortól adható rizspép meg ilyemi mire jó?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom tök hülye kérdés de ma néztem a dme ezeket a cuccokat és azon gondolkodtam h vegyek e a babámnak.Lassan 4 hónapos így akér kaphatja is bár anyatejes.Szóval ezek a termékek desszertek vagy idővel szopit lehet vele kiváltani?Ti adtok a babátoknak?

Én még nem nahyon akarok 6 hónapos koráig csak érdekel.


Köszi!


2009. szept. 4. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Én a helyedben nem adnék ilyesmit. Még a tápszerezett babáknál is hatalmas felelőtlenség 4 hónaposan megkezdeni a hozzátáplálást, mivel az ő emésztőrendszerük is ugyanolyan éretlen még az ilyesmire, mint az anyatejes babáké. Nem kellene az ilyesmit siettetni, hiszen ezzel a babának az egészségét kockáztatják. De gondolom inkább az vezérelheti az ilyen anyukákat, hogy spórolni akarnak a tápszeren.

Egyébként ezek a rizspépek, meg az egyéb üveges, boltban kapható vackok csak pénzkidobás. Ha elkezded a hozzátáplálást, akkor kezd gyümölcslével (frissen facsarva), aztán jöhetnek a gyümölcspépek. Ezekkel akár elvan 8 hónapos koráig is, vagy még tovább.

2009. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van elég tejed, akkor tök fölösleges!
2009. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Az én babám 4 hónapos. Egy hónapja kivárólag tápszeres. Nem adok neki még egy darabig semmi mást. A védőnő sem javasolta.

Én vettem már ilyen készítményt, mert kuponnal olcsó volt, de elteszem, még nem kapja meg.

2009. szept. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem akarom elkezdeni a hozzátáoit ezt írtam is!!!!!!


A kérdésem az volt h mire jók?Ez is rendes kajcsi adott esetben vagy micsoda?

2009. szept. 4. 21:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyatejes babámat 4 hótól etettem gyümivel, hatalmas baba volt, kellett neki. Nagyon jól eszik.

6 hótól kapott tejpépet vacsira.

14 hós, mostanában reggelire eszi.

Laktató és nem kelt fel éjszaka, most meg egész délelőtt jóllakik vele, kap még 10 körül egy joghurtot és délben eszik. Már kap tehéntejet is, de a tejbegrízt nem eszi meg, ha főzök neki. A 9 évesem nagyon örül, mert akkor megkapja az egészet.:)

Szóval a pépek nem csak desszertnek jók!

És akkor kezded el etetni amikor jónak látod!


Jó babázást!

2009. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Ezek leginkább ilyen uzsonnára, vacsira való dolgok, vagy akár tízóraira, lehet belekeverni ezt-azt (gyümölcs stb.). De, ha a babád nem különösebben nagyétkű, és nem üvölt éjjel az éhségtől, akkor tök feleslegesek. Amúgy is, inkább tápszeres babáknak valók ilyen idős korban, hogy ne csak a tápszer legyen. De, ha a babád anyatejes, és elég is még Neki, akkor ilyeneket ne adj Neki, mert tényleg felesleges. Majd később, ha már eszik mást is, és úgy látod, hogy kéne Neki valami igazán tápláló vacsira, hogy tuti aludjon éjszaka, akkor esetleg adhatod Neki ezeket. Bár, Én pl. főzeléket adok vacsira a 7 hónapos lányomnak. Ilyeneket Ő nem nagyon eszik. Ebéd és vacsi Nálunk főzelék, a reggeli tápszer, a tízórai és az uzsonna joghurt gyümölccsel (igazival), és még lefekvés előtt szokott lenni kicsi tápszer, de nem mindig kéri.
2009. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!