Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy évesem megfázott, mit...

Egy évesem megfázott, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Folyik az orra folyamatosan, átlátszó. Törölgetem, mert a porszívóstól fél, a pumpás meg nem vált be. Be van rekedve, a hangján hallani. Melegen tartom a bébit és gyümölcslevezünk, mézes teázunk. Mit csináljak vele? gyógyszerezni nem nagyon szeretném. 2. napja van ez.
2013. febr. 7. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ennél többet nem nagyon tehetsz.

A porszívózásos félelemhez írnék: Attól minden gyerek fél és sír...de sajnos hogy ne legyen mondjuk arcüreg gyulladásuk sajnos ilyen esetben muszáj legalább naponta 1szer kiszívni a váladékot az orrból, bármennyire is ordít a gyerek.Rásegíthetsz még egy kis sterimarral előtte, hogy könnyebb legyen kiszívni.

2013. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy fél a porszívótól, de nagyon rosszul csinálod, ha nem szívod neki ki! 1 évesen még nem tudják úgy kifújni sem az orrukat a gyerekek, hogy minden váladék távozzon, nem hogy elég legyen a törölgetés.

Ha a váladék nem távozik, akkor az lerakódhat és lehet belőle arcüreg vagy homloküreg gyulladás is.

Amúgy ha be van rekedve, nem ártana orvoshoz vinni. Nem ijesztgetés, de nálunk kétszer volt berekedve a 2 és fél éves fiam, mindkét esetben vírusos gégegyulladása volt, aminél különleges odafigyelés szükséges, mert be is fulladhatnak akár. Ilyenkor pont hideg párásítást kellett csinálnunk és többet a hideg levegőn lenni.

A másik, ha nem szellőzik rendesen az orra, vagyis nem jár rendesen a levegő, attól lehet neki középfül gyulladása is.

A tünetek alapján elég vírusosnak tűnik a dolog, de én biztos, hogy elvinném az orvoshoz, hogy inkább vizsgálja meg.

És főleg, tényleg, hallgass rá és akár fél, akár nem, szívd ki az orrát, nehogy baj legyen belőle!

2013. febr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazuk van az előttem szólóknak. 2évesen már nem fog sírni, magának fogja csinálni. De addig ne ő irányítson. Én egy évig kénytelen voltam ráülni, lefgoni kezeit-lábait. De inkább vagyok ilyen gonosz Anya, minthogy ennél nagyobb bajt okozzak azzal, hogy nem szívom a babát.

S nem okoskodni akarok, de a mézet nem nagyon ajánlják még egyéves korban.

2013. febr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!