Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az MMr...

Mi a véleményetek az MMr oltás és az autizmus összefüggése között? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. szept. 4. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, de én is gondolkodtam már, hogy hogyan lehetne elkerülni az oltást. Csak nagyon nehéz, pénzbüntetés, s ha még ki is fizeted pénz, akkor is beadatják.

Mi még messze vagyunk tőle , de már kezdek utána nézni.

Valószínű csak az arra amúgy is hajlamosaknál lesz hatása az oltásnak.

DE sokan állítják, hogy egyértelműen az oltás után történt változás a gyerek fejlődésében. Az addig jól fejlődő, szemkontaktust tartó, mosolygó, beszélni kezdő gyerek változott meg.

Ez azért elgondolkoztató! Mert, ha már korábban sem fejlődött jól a pici, keveset sírt, jól elvolt magában, nem kereste a társaságot, más volt mint a többi gyerek, akkor valószínű, hogy csak az oltás időpontja körül tűnt fel mindenkinek, hogy valami nem stimmel, s van ok mire ráfogni.

Hát ezt nehéz eldönteni.

De már gondoltam, kéne talán közösen tenni az ellen, hogy mindenki maga dönthesse el beadatja-e az oltást. Találni valami jogi eszközt. Pl. aláírások gyűjtésével.

Ha valakit érdekel utána nézek, mert ha lehet én nem oltatnám be a gyereket!

2009. szept. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nagyon bírom az én gyerekem ne kapjon védőoltást szülőket. akkor ne hord semmi közösségbe, és ne engedd az utcára. hiszen, ezzel veszélyezteted a többi gyermeket is, aki még bizonyos betegségek ellen nincs beoltva.

ne haragudj, de megáll az eszem. Mo. vezető helyen áll a védőoltások fejlesztésében és nálunk a legkisebb a száma az ezen betegségeket elkapóknak. nem véletelnül vannak kitalálva! nem csak a te gyermekedet véded vele, hanem az egész társadalmat. olyan betegségek tűntek el, mint a himlők, bénulások... amik ennek köszönhetőek. jobb lenne ha nemzőképtelen lenne a fiad 1 mumpsz szövődményeképpen?

gondolkodjatok már kicsit.

nem a rota hülyeség elleni oltásról beszélek, hanem a KÖTELEZŐ!!!! védőoltásokról. amiket az állam nem véletlenül tett kötelezővé.

a fiam 2 hete kapta, semmi mellékhatása nincs. dumál tovább, megy, játszik, nem lett tőle semmi baja. ráadásul sem pöttyök, sem láz, semmi mellékhatása nincs. és ez az 1. ami után nincs oltási reakció.

2009. szept. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2009. szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, ne csak az egészséges gyermek szűlőjének a fejével gondolkodj! Ez most engem is elgondolkodtatott, mert pl. az én kisfiamnak bár még nem tudjuk pontosan egy autizmushoz hasonló rendellenessége van mi van, ha az oltás ezt rontja esetleg, akkor én is azt mondom, hogy ember nem áll meg előttem!!
2009. szept. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Persze jó a kötelező oltás. De, ha kicsit utána olvastok, akkor látni fogjátok mennyi fölösleges dologgal is terheled a gyerek szervezetét. Pl higany, amiről úgy gondolják okozhat idegrendszeri elváltozást, esetleg autizmust.

S itt nem a veszélytelen védőoltásokról beszélek, hanem konkrétan az mmr-ről. A többit én is beadattam. De, ha pici százalék az esély, hogy az oltás következtében autista lesz a gyermek, akkor többet árt az oltás, mint, ha kanyarós lesz pl. a gyerek! Egy életre megnyomorodik az egész család. Tehát dönthesse el a szülő ennél az oltásnál!

Különben sajnos nem egy szülővel találkoztam, aki azt mondja az oltás után változott meg a gyermeke!

Első válaszoló, gyógypedagógus

2009. szept. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
természetesen az egészségesen fejlődő gyermekekről beszéltem. beteg gyermeknél szerintem a gyerekorvos kötelessége (lenne), h tájékoztassa a szülőt és vmi megoldást keressen. vannak olyan mmr oltások, amikben nincs pl. higany. szóval mindenre van megoldás, csak kicsit több utánajárást igényel a dolog.
2009. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát ez az, hogy itt éppen az addig egészségesen fejlődő gyereknél okoz változást az oltás!

Oltás nélkül egészséges maradt volna.

2009. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

de nem bizonyított, h ettől van, szóval szerintem ezt sosem tudjuk meg. édesanyám járványügyi felügyelő, megkérdeztem tőle és azt mondta, h már nincs benne higany, rengeteget kísérleteztek ezzel, de nem tudták bebizonyítani, h ettől az oltástól lettek -e betegek a babák.

régebben előfordulhatott, mostmár elméletileg nem.

2009. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

A válasz megírásának időpontja: 2009-09-05 08:16

Gyermekenél autizmust okozott. Priviben adok tanácsot. Aki meg nem jártas a témában ne írjon. Magyarországon túl sok az oltás és túl sok benne a higany. Többet most nem írok, mert olyan ideges lettem, erre a HÜLYE hozzászólóra.

2010. okt. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A válasz megírásának időpontja: 2009-09-05 20:50

Bizonyított!

2010. okt. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!