Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák élnétek ebben az...

Anyukák élnétek ebben az esetben az elállási joggal? ( internetes vásárlás)

Figyelt kérdés

Vásároltam egy babakocsit az apródon, ami 10000 ft volt, fix ár, nem licit.

Kérdeztem az eladót mailben, hogy van e valami gondja. Azt mondta minden okés rajta, csak a tálca eleje karcos.

Az eladó számlájára befizettem a kért összeget. Amikor megkapta, akkor felhívott, hogy elfelejette mondani, hogy a babakocsi tálcája csak egyik oldalról nyitható, mert a másik nem jó. Mondtam neki már mindegy akkor postázza, aztán akkor csak a másik felén hajtom fel.

Megérkezett a kocsi másnap. A huzat szép, nem fakó, nem kopott, de a kupola tetején van egy fekete folt, a váz karcos 2 helyen 2 cm karc, a szürke vázról ott lejött a festék. Az első bolygó kerék nehezen forog. A babakocsi kosarát direkt kérdeztem, azt mondta teljesen jó. Hát feslik szét.


Az internetes vásárlásra is érvényes a 8 munkanpos elállás joga, és az aukciós oldalra is, mert nem licitre vettem, ha fix áron.

Bemásolom :


Rendelkezünk-e elállási joggal, amennyiben egy terméket internetes árverés, aukció keretében vásároljuk meg?



Nem, hiszen az árverés is egy speciális, spekulatív jellegű szerencseszerződés, amely értelmét vesztené, ha a „leütési ár” megfizetése után mégis meggondolhatnánk magunkat. Természetesen az úgynevezett fix áras árveréseknél (amikor a vételár előre meghatározott, és nem kerül sor licitálásra) az általános szabályok szerint gyakorolhatjuk elállási jogunkat.


[link] ( a kivételekre kattintva található amit másoltam)


Ti visszaküldenétek a babakocsit?



2013. febr. 8. 00:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. febr. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Igen
2013. febr. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogyha két magánszemély között jön létre az "üzlet" ez nem érvényes..
2013. febr. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem se kéne így. Legfőbb hibája, hogy nehezen forog a kerék.
2013. febr. 8. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Vissza
2013. febr. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

3 válaszoló

Belinkeltem a jogszabályt e fogyasztóvédelem oldaláról.

2013. febr. 8. 06:55
 7/19 A kérdező kommentje:
A jogszabály szerint nem is kell megindokolni
2013. febr. 8. 07:28
 8/19 anonim ***** válasza:
Figyi, szerinted visszakuldi a penzed? Es ha nem, akkor 10e forinrert pereskedni fogsz? Egy probat meger, de ennyi penzert azert ne szamits valami hiper szuper uj kocsira...
2013. febr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Amugy szerintem sem ervenyes ez magabszemelyre, olvasd el az internetes vasarlas fogalmat ugyanazon az oldalon. Ott irja, webaruhaz, webshop, online aruhaz, e uzlet. Vagyis nem aprohirdetes.
2013. febr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Golan Trevize ***** válasza:
59%

Ez nem "internetes vásárlás" volt, de ha levelezésben történt az érdeklődésed a babakocsi állapotára (magyarán bizonyítható), akkor követelheted az eladótól, hogy vásárolja vissza a babakocsit.

Ellenkező esetben csalás miatt feljeletést tehetsz.

2013. febr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!