Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a babám és az orvos...

2 hetes a babám és az orvos szerint túl sokat eszik. Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
3780 -al hoztuk haza és most 4040 g. Szopik, de nincs elég tejem, ezért kap tápot is, 60-90 ml-t eszik meg egyszerre. Az orvos szerint ez túl sok és maradjunk csak a szoptatásnál. Szopi után mindig sír és keresi a cicit a szájával. A cumisüvegre meg rábukik, mint aki ezer éve nem evett. Ha csak anyatejet kap, akkor meg szerintem éhezni fog. A doki szerint meg nem. Mert az hogy szopja a kezét, sír, tömi az öklét a szájába és pikkpakk megissza a tápot, az nem jelenti azt h éhes :( Adjak neki továbbra is ennyit enni vagy csak hallgassak a dokira és legyen csak szopi?...

2013. febr. 8. 12:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%
Cseréld le a gyerekorvosod, csináld úgy hogy neked és a babának jó legyen. Ne halgass senkire,a lényeg az hogy fejlôdjön, nagyokat aludjon. Az orvos meg le van sz@rva. Egy háromgyerekes.
2013. febr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Én is valahogy így gondoltam, csak mivel tapasztalatlan vagyok, kellett a megerősítés. :) Nem fog éhezni! :) Egyen amennyit szeretne.
2013. febr. 8. 13:24
 13/18 anonim ***** válasza:
a dokik utik egymas szavat. az en dokim azt mondta hogy minimum szazotven grammot kell hetente hizni a babanak az elso honapba. az en babam haromezer grammal szuletett es kettoezer nyolcszaz negyvennel hoztuk haza az egy honapos statuszon negyezer negyszaz otven gramm volt, es csak anyatejes. a dokim is ra csodalkozott hogy mennyit hizott, de nem mondta hogy kevesebbet adjak neki enni.
2013. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 frászkarikaborsó ***** válasza:
Éhezni ne éhezzen, de azt tudd hogy ha tápszerezed is akkor az egyenes út afelé hogy elapadjon hamar a tejed. Ugyanis csak annyi tej termelődik amennyit ő megeszik, nem több. Ha az igényeinek a felét tápszerrel elégíti ki akkor csak fele mennyiségű tej fog termelődni, és minden növekedési ugrásnál meg fogtok vele szenvedni, és nyilván ott is inkább tápszert fogsz adni. Szóval én a helyedben nagyon gyakran szoptatnám, és csak annyi tápot adnék amennyi feltétlen muszáj, de próbálnék egyre kevesebbet, hogy több tej termelődjön. Ha sok folyadékot iszol és sokat szoptatsz (ne 3 óránként hanem amikor csak igényli), akkor szerintem elég lesz neki a tej.
2013. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Először is tényleg ritka lehet az a doki, aki nem köt bele valamibe. Első fiamat nem tudtam szoptatni, mert első 5 napban nem volt velem, nem volt elég tejem és a cumisüvegezés miatt aztán mikor már szoptathattam, nem tanult meg cicizni. Szanaszét szekált a vén pi.ca, és mikor kértem, hogy másik tápszert írjon ki, konkrétan a fejemhez vágta, hogy "szoptatni kéne"! Na majd eldurrant az agyam. Most a kicsinél kíváncsi leszek, mivel lesz majd baja. Lehet a súlyával? 5030 grammal született, 4780-nal hoztuk haza és ma 3 hetes, 5300 gramm. Csak anyatejes. 100-150 körül eszik, bár most mintha kevesebb lenne a tejem.

Lehet azért mondja a dokid, hogy szoptasd inkább, hogy a tejed szaporodjon, nehogy elapadj, vagy beálljon erre a mennyiségre a szopizás. Ha a babák kapnak pótlást üvegből, sajna könnyebben elhagyják a cicit, hisz könnyebb az üvegből kiszívni. Próbálsz tejszaporítót? Pl szopis tea, homeopátiás bogyó? Ha marad így, nem lesz több tejed és úgy látod, hogy éhes, adj neki pótlást, de mellette próbáld azért megtartani a tejed. Első fiamnál mikor teljesen tápis lett, kiszámolta a védőnő, hogy mennyit kell egyen. Vicces, mert mi az hogy mennyit KELL!? Én mindig picivel többet adtam neki, mint az előírt, mert láttam rajta, hogy többet igényel. Azért arra figyeltem, hogy ne legyen sokkal több, mert bár nem tudom mennyire igaz, de állítólag ha túl sokat kap, kitágulhat a pocakja. Figyeld mennyire van szüksége, ne azért egyen a jóllakottság után, mert szeret enni. :)

2013. febr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ahogy írtok itt az orvosokról, rájöttem, hogy nagyon rendes orvosunk van :-) Mondjuk nem körzeti, hanem magán, de akkor is. Soha semmivel nem piszkált, mikor mondtam, hogy nincs tejem, akkor sem erőszakoskodott velem, hanem kiírta a tápszert.
2013. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%

11- es vagyok

Én mindig annyit adtam a gyerekeknek enni amennyit enni akartak. Tápszeresek voltak. Egyik sem kövér, a tápszertöl nem lehet úgy meghízni hogy az úgy is maradjon. Az elhízás akkor lehetséges amikor már mindenféléket eszik és a szülôk mindenféle hülyeséggel etetik. Egy egészséges étrenden lévô gyerek soha nem lesz kövér. Ha esetleg van is egy kis felesleg a babán azt rögtön lefutja ahogy elkezd járni.

Pont ebben a korban vagyunk most. Nekem a második gyerekorvosom van mert az elsô azt mondta fogyókúráztassam a gyereket, négy hónaposan! Hát hülye ez?

2013. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Szoptatom is, elég sokáig, van, hogy majdnem 1 órát, de akkor már semmi nem jön a ciciből. :( Meg közben többször kiköpi, meg csak néha beleszív "illendőségből", látszik rajta, hogy éhes, csak kényszerből szopik. :S
2013. febr. 12. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!