Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adott már valaki hússal...

Adott már valaki hússal pépesített főzeléket 5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Ma reggel olvastam,ez nekem kicsit hihetetlen,én úgy tudtam,hogy 7-8 hónapos kortól lehet elkezdeni kóstoltatni.Persze lehet,hogy én nem jol tudom.Az enyém most 5,5 hónapos most kezdem kóstoltatni az ízeket,és nagyon kezdő vagyok.
2013. febr. 9. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen én adtam neki szereti nagyon :)
2013. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És te,hogy készítetted el neki,és mikor kezted a hozzátáplálást?Bocsi,de én is szívesen kipróbálnám.
2013. febr. 9. 13:12
 3/10 anonim ***** válasza:
5.5hónaposan kezdtem el a fiamnál én is,de húst csak 7 hónaposan adtam neki először.Nálam a fokozatosság számitott és nem akartam leterhelni a gyomrát.Először gyümölcsöket majd zöldségeket kapott és utána adtam neki húst.
2013. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el,érdemes:)

[link]

[link]

2013. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen,de mi 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.én is csodálkoztam,mikor mondta a doki,hogy "remélem már húst is adsz neki,mert neki már az is kell".Hát ledöbbentem,de ahogy látom a hipp-es bébiételek is húsosak,amiket lehet 5 hónapos kortól adni.Egyébként 6 hónapos kortól érdemes elkezdeni a hozzátáplálást még anyatejes babáknál is.7-8 hónaposan sztem már késő.Egyrészt nehéz lesz kanállal enni,másrészt pedig 6 hónaposan már nem elég csak az anyatej.De fura hogy ezt nem hallottad,mert én lépten nyomon ebbe botlok,mindenhova ez van kiírva,gondolok itt rendelőre,babakajákra,hogy 6 hónap után már nem elég csak az anyatej.
2013. febr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nincs ebben semmi különös.A magyarázat annyi,hogy külföldön élek,és ami nem magyarul van írva azt nem olvasom el,és gép előtt is ritkán ülök mert lefoglal egy kis huncut kölök :)
2013. febr. 9. 15:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy azzal is tisztában vagyok,hogy 6 hónaptól javasolt elkezdeni a hozzátáplálást.Én azért siettetem mert nem sok a tejem,és a tápszert meg utálja.Egyébként meg már én is adogattam neki 4 hónaposan csak akkor elkezdett fájni a pocija és abba hagytam.A napokban kezdtem újra,és most úgy látom sinen vagyunk.
2013. febr. 9. 15:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó,hogy most kezded el,csak ne siettesd és próbálj betartani 1-2 dolgot,hogy fokozatos legyen a táplálás:)Van annyi dolog amit adhatsz neki először,hússal még ráérsz.

2-3-as voltam aki a linkeket küldte:)

2013. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocsánat nem megbántani akartalak,teljesen jól teszed hogy hozzátáplálod,én is hamarabb kezdtem...hát az én babám sem szereti a tápszert,már az 5.fajtát próbáljuk,egyiket sem eszi,csak úgy van meg a napi 500ml tejféleség,hogy belecsempészem a főzelékbe,pépet azzal keverem el,stb.Szóval mi is megkínlódunk.
2013. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ja!és még csak annyi hogy így teljesen világos miért nem hallottál róla.így hogy külföldön élsz.ott nem fújják fel annyira ezt a hozzátáplálás,anyatej,tápszer dolgot.Szerintem csak itt Magyarországon tartják

a WHO ajánlását szent és sérthetetlennek.Én Amerikában éltem 2 évet,és meglepően tapasztaltam hogy az anyák nagyon kevés %-a szoptatja a babáját,még akkor is ha van anyatejük.Mikor a baba 6 hetes,visszamennek dolgozni,azt hogy mit eszik a baba,csak a dajka látja...

2013. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!