Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kimerültem. A háziorv...

Teljesen kimerültem. A háziorvos beutalhat "kényszerpihenőre" pár napra a kórházba? Ha nem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom pár nap múlva lesz 8 hónapos. Imádom, Ő a mindenem! De sajnos elég nehéz eset - én ezt elfogadtam, így szeretem, mert az enyém/miénk, Ő az, akire nagyon sokáig vártam. Stresszes terhesség, és rendkívül nehéz szülés után egy rossz alvó babával térhettem haza a kórházból. Amióta megszületett 1 éjszakát aludt végig, egyébként van hogy 10x is kelni kell hozzá, de átlagban 2 óránként így kb 4-5x éjjelente. Fogzik, most kezdett el mászni, frontérzékeny stb. Napközben is nagyon keveset alszik sajnos. Próbálkozom ezzel-azzal (altatási módszerek, homeopátia stb) de még nem találtam rá a végleges megoldásra. Apát egyszerűen nem tudom bevonni az éjszakázásba, nem mondja el, hogy miért nem hajlandó kivenni ebből a részét, holott MINDEN MÁSBAN számíthatok rá, és imádja a kislányát. Nem értem, de nem tudok vele mit kezdeni.

ÉN viszont már nem bírom így. Egyszerűen úgy érzem, bele fogok ebbe halni, ha nem tudok pihenni SOHA. Már egyre nehezebben megy a napi rutinfeladatok elvégzése, sokszor nem tudok már türelmes lenni a kislányommal sem. Elfelejtek dolgokat, nem jutnak eszembe szavak, hülyeségeket csinálok - egyre gyakrabban. Néha elhomályosodik a látásom, szédülök, pár napja a szívem is szurkál. Félek, hogy így valami baj lesz előbb utóbb... Szükségem lenne pár alvással töltött éjszakára, és nyugis napra. Beutaltathatom magam a kórházba, ha ezt elmondom a háziorvosnak? Mit tegyek? Iszonyúan kivagyok.......


2013. febr. 9. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyik?!

Heti 1 napra, estére lepasszolhatnád a picit.

Altasd magatok között a kicsit!

Hívd el a Mamit oázis napra!

2013. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem hinnem hogy ez miatt,barmilyen nehez is,hogy az orvos korhazba utal.Nincsenek nagyik,akik par ejszakara elvallalnak a gyereket?Esetleg fogadhatnatok egy baby sittert,aki csak este jönne,hogy kipihenhesd magad,elöbb utobb meg jobban ki fog rajtad,mit csinalsz ha nagy depresszioba esel,szerintem egy kis segitsegre talan akad annyi penz,az egeszseg elöbbrevalo.
2013. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha ezt elmondod, akkor gyermekagyi depresszioval pszichiaterhez kuld, aki gyogyszerre allit es utana korhazba utalhat. Nem tennek ilyet a helyedben. Fogod magad, megkered a nagyszuloket, vagy apukat, hogy reggel 8kor vigyek el a gyereket es este 9-10kor hozzak vissza es atalszod a napot.
2013. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
..meg ennyi,ahogy eltervezted hogy korhazba mesz,ki vigyazna akkor a gyerekre?Ugyanazt a szemelyt kerd segitsegre.
2013. febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha be is fektetne max a pszichiátriára, ami hidd el nem a nyugalom szigete. Ráadásul nem csak pár napra, ha talál valami indokot, mert a kimerülés nem az. Mindenki fáradt, mindenki kivan, akinek nem alszik a gyereke, de ez van, ki kell bírni. Pihennél pár napot majd kezdődik előröl. Nem félnél, hogy apa akkor sem lenne hajlandó éjszakázni, ha csak ketten vannak? Beszélj vele, csak megtudjátok oldani. Utazz a szüleidhez, vagy barátokhoz pár napra, ha már mindenképp ezt látod megoldásnak.
2013. febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

Off: ...és ha kórházba mész, akkor ki látja el a gyereket?? Apa?? Akkor Apa így is kibírná azt a 2-3 éjszakát.

A kórházban sokkal jobban kiborulnál (szerintem) a kislányod nélkül.


Szedd össze magad! Nehéz időszak - mindannyian kibírtuk. Anya lettél - felelős lettél, és már nem körülötted forog a világ.


A dackorszak idején is kérsz majd egy beutalót?

Sok nehéz időszak lesz még - nem menekülhetsz!!!!

2013. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindenkepp kerj valakitöl segitseget.Azt hogy szedd össze magad,nem igen fog segiteni,ne feledjük,nem mindenki egyforma idegzetü,valaki jobban birja a stresszt a masiktol.
2013. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 frászkarikaborsó ***** válasza:
mondd el ezeket a párodnak és kérd meg hogy legalább hétvégén segítsen be az éjszakázásba, amikor nem kell másnap dolgozni mennie. De ha arra sem hajlandó, akkor rendszeresítsétek azt hogy napközben vigye el pár órára a kicsit hogy tudj aludni.
2013. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én sem látom jó ötletnek, hogy a kórházba utaltasd magad!!

Ha nincs nagyi, tesó, barátnő, aki tudna neked segíteni egy-egy éjszakára, akkor babysitter éjjelre, vagy hétvégén éjszaka a férjed, vagy hétvégén napközben elviszi tényleg egy körre a babát, Te meg alszol addig.

Ki KELL pihenned magad!!

2013. febr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem vagy egyedűl nekem 9 hónapos lesz a kisfiam.Terheséggem nagy részét kórházban töltöttem.Kis fiamat 3 hónaposan megműtötték.Két hós koráig nem tudott szopni 3 óránként fejtem.Férjem Havonta pár napot van velünk itthon.Kis fiam óránként fent van.Egyedűl vagyunk egy idegen városban.Minden családtagom messze van.Még is nehezen de bírom.Nincs más lehetőség.Cipelem nőgyógyhoz ,fogorvoshoz stb.Nekünk sincs még fogunk.Az is kínozza.Napközben 2 szer 20 percet alszik.Én addig főzök,mosogatok stb.Nehezen de hozzá tudtam szokni.Csak fel a fejjel.És ne utaltasd magad kórházba.A férjedel kell megbeszélni a dolgokat.Legalább neked van segítséged.

2013. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!