Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen kimerültem. A háziorv...

Teljesen kimerültem. A háziorvos beutalhat "kényszerpihenőre" pár napra a kórházba? Ha nem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom pár nap múlva lesz 8 hónapos. Imádom, Ő a mindenem! De sajnos elég nehéz eset - én ezt elfogadtam, így szeretem, mert az enyém/miénk, Ő az, akire nagyon sokáig vártam. Stresszes terhesség, és rendkívül nehéz szülés után egy rossz alvó babával térhettem haza a kórházból. Amióta megszületett 1 éjszakát aludt végig, egyébként van hogy 10x is kelni kell hozzá, de átlagban 2 óránként így kb 4-5x éjjelente. Fogzik, most kezdett el mászni, frontérzékeny stb. Napközben is nagyon keveset alszik sajnos. Próbálkozom ezzel-azzal (altatási módszerek, homeopátia stb) de még nem találtam rá a végleges megoldásra. Apát egyszerűen nem tudom bevonni az éjszakázásba, nem mondja el, hogy miért nem hajlandó kivenni ebből a részét, holott MINDEN MÁSBAN számíthatok rá, és imádja a kislányát. Nem értem, de nem tudok vele mit kezdeni.

ÉN viszont már nem bírom így. Egyszerűen úgy érzem, bele fogok ebbe halni, ha nem tudok pihenni SOHA. Már egyre nehezebben megy a napi rutinfeladatok elvégzése, sokszor nem tudok már türelmes lenni a kislányommal sem. Elfelejtek dolgokat, nem jutnak eszembe szavak, hülyeségeket csinálok - egyre gyakrabban. Néha elhomályosodik a látásom, szédülök, pár napja a szívem is szurkál. Félek, hogy így valami baj lesz előbb utóbb... Szükségem lenne pár alvással töltött éjszakára, és nyugis napra. Beutaltathatom magam a kórházba, ha ezt elmondom a háziorvosnak? Mit tegyek? Iszonyúan kivagyok.......


2013. febr. 9. 14:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz nekem 3 gyerekem van a második és a harmadik elég gyorsan jött egymás után tehát a középső MÉG ébredt mikor a kicsi meg MÁR ébredt...Én mivel szoptattam így apa hiába is kelt fel hozzájuk nem tudta megnyugtatni őket. Sajnos ez van. Az én kisebbem 18 hónapos egyetlen éjjelt se aludt még át és mai napig 3-4 szer ébred ezt csak azért írom hogy sajnos aki rossz alvó baba az elég sokáig ezt csinálja...

Hívj vkit, a kórház nem megoldás!!! ha nincsenek nagyszülők(nálunk sincs) fizess vkinek (bébiszitter) ha csak párszor kialszod magad már az is sokat segít.

Egyébként amit írsz tünetek nekem a második babámnál jelentkeztek és kiderült hogy pajzsmirigy problémám van, érdemes lenne kivizsgáltatnod magad az is lehet hogy neked is az van, agy esetleg vashiányod...

2013. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Amíg kórházban lennél addig is másnak kéne ellátnia a babádat, tehát ha erre van megoldás, akkor kórház nélkül is rábízhatod valakire a gyereket.

Nem hiszem, hogy pusztán kimerültség miatt beutalnak a kórházba, a kórház nem egy wellness hotel, ahova pihenni járunk. És hidd el, nem is lenne az pihenés.

Ha tényleg ennyire ki vagy borulva, utazz el egy hétvégére valahova pihenni.

Egyébként az én babám is pont ilyen, most 1 éves, ezerrel jönnek a fogai, hetek óta nem aludtam többet 1 óránál egyhuzamban, összesen pedig napi 3-4 órákat alszom. Nehéz, sok energiaital meg kávé fogy, de ezzel jár a gyereknevelés, és egyszer vége lesz ennek az időszaknak, túl kell élni.

2013. febr. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónapos, kb. 3 hónapja ilyen. Nappal nyügős, nem lehet mellette semmit csinálni, a kaják közt már most válogat, hiába főzök neki, csomó mindent meg sem óhajt enni, szóval van vele gond. megszámoltam, ma éjjel, este fél 9-től reggel 5-ig legalább 10x volt ébren. Jön a foga, de nem azért van ébren, mert nem úgy szenved, mikor az fáj. Már én is mindent csináltam, egész éjjel a kiságy és a babakocsi közt pakolom őt, mert egész éjjel tologatni kell, hogy aludjon. Tehát tologatom legalább fél órát, utána talán alszik egy órát. Talán! Nappal sem alszik sokat, ha alszik is, van,hogy sírva ébred, nem lehet megnyugtatni. Egyedül nem játszik el, hamar begerjeszti magát. A pihenőszékében kitépi magát, így már a konyhába sem tudok kimenni vele. Magamra egyáltalán nincs időm, de a lakásra is csak akkor, ha végre alszik picit.
2013. febr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló a helyzet, sőt apuka 24 órát dolgozik 24 órát nem. Így sokszor még napközben is egyedül vagyunk. Az eltérés nálunk az, hogy én minden órában fel kell hogy kelljek hozzá mert sír és még egy éjszakát sem aludt végig ( 7,5 hós ). Én azzal nyugtatom magam, hogy lesz majd amikor átalussza az éjszakát és azt várom
2013. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!