Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Start-számlával (amit az...

A Start-számlával (amit az állam ad) kapcsolatban a szülőknek van valami tenni valója, vagy az hol kamatozik? Nekünk kell megnyitni a számlát? Hogy kell intézni?

Figyelt kérdés
2009. szept. 5. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Szia. Ezt egy blogból másolom ide Neked, szerintem minden benne van:


"Már csak a babakötvény volt hátra. Annak ellenére, hogy a megkérdezettek nagyja a másikra mutogatott, sikerült kiderítenem, hogy nyitnom kell egy Start-számlát egy banknál, majd ők kapcsolatba lépnek az Államkincstárral, aki átutal 42 500 forintot. Az Erstét választottam, lévén, minden egyéb dolgunk is náluk van. Ott derült ki, hogy azokon az iratokon kívül, amikkel rendelkezem, kell egy igazolás az Államkincstártól, hogy folyósítják nekünk a családi pótlékot, s mivel nekünk ilyenünk még nincs, egyelőre mondjunk le a számlanyitási tervről. Nehogy egyszerűen menjen akármi is.


Mellesleg ez a babakötvény vicces dolog. Azon kívül, hogy kedves az államtól, hogy ad pénzt, nem nyúlhatunk hozzá a gyerek 18 éves koráig, s max évi 120 ezret fizethetünk be rá. Lehet mellé ugyan nyitni Útravaló számlát, amire pergethetjük be a pénzt, de nem fogunk. A legjobb mégis a kamat. A 42 500 forint feletti összeg évi 7,25%-ot kamatozik, de az alap, 42 500 csak 1,5%-ot. Ha tehát nem teszünk hozzá egy fillért sem, és nem kalkulálunk kamatos kamattal (ilyen összegnél felesleges), akkor az havi 53 forint kamat, így a gyerek 18 éves korára lesz 54 ezer forintja. Hát, ha lakást nem is vesz belőle, de egy szerényebb helyen legalább megihat néhány korsó sört."

2009. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Szia!Ha nem nyitsz,akkor az állami kincstárnál nyit egyet az állam. Valahol ezt olvastam.Én nyitottam az ersténél.

Kellett hozzá: a gyerek lakcímkártyája,adókártyája, születési anyakönyvije, a családi pótlék megállapításáról szóló határozat és annak a személyije és lakcímkártyája, aki a családit kapja.

2009. szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Az első vagyok. Én nem igényeltem ezt a pénzt az államtól. Mégpedig egyrészt a blogban olvasottak miatt, másrészt meg az adókárty miatt. Nem akarok egy csecsemőnek adókártyát kiváltani, aztán évekig levelezni az apeh-hal, hogy miért nem csinálok adóbevallást a gyereknek.


Pár éve volt ilyen "botrány", hogy a szülők nem győztek levelezni velük, hogy higyjék már el, hogy a 2 éves lányuknak azért nem csinálnak adóbevallást, mert nincs saját bevétele. (röhejes, de igaz).

2009. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

A lényeg, hogy a számlát a mÁK automatikus megnyitja a gyereknek=babakötvény, erről küld tájékoztatást. Ha szeretnéd, kötheted bankhoz, szinte bármelyik fogalkozik vele. Ott Start számlát nyitsz. Erre utalja az állam amaga részét és a családtagok évente max. 120e ft-ot tehetnek be rá. Ez egy kamatozó számla, de a bankok plussz juttatás, kamatfelárat stb adhatnak, ez változó.

A lényeg, hogy annak a szülőnek kell nyitnia, aki a cSP-ot kapja. Vinni kell: a szülő iratait, a baba adókártyáját, szül.ak.kivonatát, lakcímkártyáját, iagzolást arról, hogy ki kapja a CSP-t (ezt is automatikusan küldik, csak ki kellvárni) és az említett levelet a MÁKtól.

egy jelenleg gyes-en lévő bankos anyuka

2009. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
És mi történik azokkal a pénzekkel, amiért nem jelentkeznek a szülők?
2009. szept. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Az adókártyát automatikusan küldték,nem kellett igényelni.
2009. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%
Az első vagyok. Mi nem kaptunk adókártyát, pedig már 9 hónapos a gyerek.
2009. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
nem adókártyás kapsz, hanem egy papírt ami rajta van az adószáma
2009. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
mi bementünk a legközelebbi bankba és ott elmondták, hogy mi kell. bevittük és ott meg is csinálták!
2009. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Adószámot sem kaptunk. (honnan jön/jött a levél?)
2009. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!