Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csinálom így? Meg fog...

Jól csinálom így? Meg fog tanulni egyedul elaludni?

Figyelt kérdés

11 hónapos a babám,eddig kizárólag cicin vagy babakocsiban aludt el,de ezen muszáj változtatnom.Szóval,ma volt az elso este,hogy nem a szokásos módon aludt el.Kiságyat a nagy ágy mellé tettuk,oldalsó rácsot ki,este a szokásos szopi,utána be a kiságyba,én végig mellette fekudtem a nagy ágyban,simogattam a hátát.Kb.fél órát mászkált,ugrált,aztán kezdett nagyon elfáradni,kb.10 percet sírt,egy kicsit magamra fektettem,és egy percen belul elaludt.Az egész nem tartott sokáig,de lehet,hogy azért is,mert ma extra keveset aludt napkozben,mert most térunk át az egyszeri alvásra.

Nem baj,hogy magamra fektettem?Sikerulni fog megtanulnia,hogyan aludjon el?Ha sikerul,nem baj,hogy éjszaka,ha felébred,cicin alszik vissza?Aki így tanította meg aludni a babáját,annál az éjszakák is jobbak lettek?Aki tud segíteni,kérem írjon,mert ez most nagyon fontos nekem,koszonom!


2009. szept. 5. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Igen, jó lesz. Csak csináld!
2009. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

a fiam is velem alszik el, vagyis bárkivel, csak nem egyedul. kb féléves volt, mikor muszáj volt szopi helyett valamit kitalálni. van egy alvorongyija, azt gyurogeti a fiam, de el csak akkor johetek tole, ha már elfordult vagy legalább félálomban van, mert akkor felpattanik. én meg inkább maradok azt a pár percet, csak hogy tutira bealudjon. ez már egy éve megy így...nekem nem teher, és nem zavar, ha hozzám is bujik (néha van ilyen idoszaka), csak megyunk bolcsibe, ott lehet gond lesz...

azt akartam ilyen hosszan kifejteni, h nálunk is hasonlo elalvás vált be, leszokni még nem bírtunk rola, de legalább valami mukodik a kis orokmozgomnál. éjszaka viszont ettol fuggetlenul a mai napig felébred, megkapja a tápszert és maga alszik tovább...remélem, egyszer majd maga elhagyja.

2009. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami mindkettőtöknek jó, az jó szerintem. Nem az előirásoknak kell megfelelni, hanem aludjon el úgy, hogy pihenjen ő is, te is :)
2009. szept. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a cicin vagy a babakocsis elalvásról akarod leszoktani akkor jó. De ha azt akarod, hogy egyedül aludjon el akkor nem. Mert annak az a lényeg, hogy tényleg egyedül aludjon el a saját ágyában a saját szobájában. Nekem ebben segített az Aludj jól gyermekem c. könyv. Azóta egyedül alszik el a fiam a saját ágyában a saját szobájában. És szerintem már ideje lenne az éjszakai cicin való visszalvásról is leszoknia. Mert nem hiszem, hogy azért cicizik mert éhes, hanem mert azon alszik vissza, próbálj meg neki ilyenkor cumit adni inkább.
2009. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A cumit soha nem fogadta el,hiába próbálkoztunk.Nekem most az volt a legfontosabb,hogy ne cicin aludjon el,ez sikerult is,én már ennek is orulok.Megpróbálom éjszaka is nem cicire tenni,hanem magamra fektetni,hátha visszaalszik,aztán lehet késobb nem fog olyan gyakran felkelni,mint most.Koszonom annak,aki írt,és szívesen fogadadok még válaszokat.
2009. szept. 7. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!