Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hónapos kislányo miért...

15hónapos kislányo miért ilyen rosszaság? Baj, ha nem érti a NEMet? Vagyis talán érti, mert annál jobban csinalja. Most a székre mászás a sláger. Meg a reggeli öltözés! Végig vergődi, sírja. Ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. 15 hónaposan a lányom már magától vetkőzött. Elleste és tanulta a dolgokat tőlünk, ill. megjegyezte, amikor őt vetkőztettük/öltöztettük.

E tájékán vettm neki széket is. Azt is örömmel hazsnálta. 16 hónapos volt, amikor megtanult egyedül az ágyra felmászni és lemászni.


Ezek teljesen normális dolgok.

2013. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. A tiltásnál légy következetes, ha folytatja, vidd el onnan, vagy tereld el a figyelmét. Az öltözés (főleg ha kimentünk és overált, sapkát-sálat-csizmát húztunk) nálunk is horror volt, ezt túl kell élni. A legjobban az vált be nálunk, ha énekeltem-mondókáztam vagy beszéltem hozzá valami teljesen másról, evésnél ugyanez volt.
2013. jan. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A férjemnél egy ilyen esetnél elszakadt a cérna és elkezdte utánozni a gyereket - visítás, csapkodás (mármint széles mozdulatok, nem a gyereket csapkodta). A gyerek annyira meglepődött, hogy azonnal abbahagyta a hisztit és döbbenten nézett.

Ez azóta is beválik :)

2013. jan. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érti a nem- et, csak az ekkora gyerekeknél sokkal erősebb a belső "késztetés" csinálni valamit mint a "tiltás":). Nem kell tanulnia az akaratának a kontrollálását, a "nem csinálást". Ebben segítheted ha a tiltott dologtól elvonod, más lehetőséget biztosítasz a tevékenységre. Tehát nem csak "kislányom ne húzd ki a fiókot", hanem "kislányom, hagyd a fiókot, pakolj a vödörbe" mondjuk. Ezen kívül nálunk az jött be, hogy nem tagadással tiltottam, igyekeztem kerülni a "nem"- et, hanem ahogy fent is írtam, "ne piszkáld a sütőt" helyett hagyd békén a sütőt"- öt mondtam. Így a "nem" nek súlya marad.


Az öltözés meg a gyerek számára abszolúte érdektelen, haszontalan dolog, valahol érthető, hogy tiltakoznak ellene. Persze fel kell öltözni, csak azért írtam ezt, mert fontosnak tartom:). Ami nálunk segített, hogy játékosan öltöztünk, mondjuk kukucsosat a pólónál, "hola kezed? itt a kezed!" et a nadrágnál..., így neki is lett "haszna" az öltözásnek. Aztán pedig kicsivel több időt szántunk az öltözésre, hagytam, hogy amit tud egyedül próbálja, mert ez is érdekes számára.

2013. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

oh, "nem kell tanulni" helyett természetesen MEG kell tanulnit akartam írni:D.

(4es)

2013. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!