Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Végigcsinálta már valaki a...

Végigcsinálta már valaki a "hagyom sírni, hogy megtanuljon egyedül aludni" módszert? Bevált?

Figyelt kérdés
Már mindent megpróbáltam. Megetettem, szóval nem éhes. Nem fáj semmije. Nem beteg. Én nem tudok vele együtt aludni. Ha sír, felveszem, megnyugtatom, elalszik és visszateszem a kiságyba. De negyed óra múlva ugyanez, kezdődik elölről. Kezdek nagyon kimerült és türelmetlen lenni, és néha már azt érzem, hogy haragszom rá, és ez olyan rossz érzés.
2009. márc. 24. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

1 hós a babám, nálunk is ugyan ez van. Én úgy csinálom, tisztába teszem, megetetem, majd cicin bealszik, s még ölben várok fél órát, hogy jó mélyen bealudjon, utánna teszem le, s akkor nem ébred fel!

Vettem szopi párnát, azon szoptatom, így nem kell tartanom, s nem fárad el a kezem. Jóformán egész nap azon fekszik az ölemben, s jókat alszik rajta.

2009. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az én fiam már hét hónapos. Még sosem aludta át az éjszakát, de elég jól elvolt éjszakánként a kiságyban. Pár napja beteg volt, nagyon rosszul aludt, és ezért átvittük magunkhoz. Két éjszakát aludt velünk, de azóta nem akar a helyén aludni.
2009. márc. 24. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
így volt a menet nálunk: este vacsi mesélés után be az ágyba (már nem rácsos ágy volt)szeretgetés után kimentem ,az ajtót nem csuktam rá. Hát ö ki mászot utánunk én szépen vissza tettem beszéltem neki de semmi jutalom puszi higadtan viselkedtem (persze izgultam).Persze sír. Ez így ment, éjjel is csak csitigadtam.Utána ugy modosítottam hogy délutáni alvásnál bent maradtam a szobába (1szobánk volt)én is aludtam az ágyamon ö a kicsi ágyon.Este is befordult a falfelé mi meg tévéztünk. Mi vagyunk a falka vezér . Kitartást.Nagyon jó alvó lett.
2009. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én csináltam egy este és két délutáni alváskor. Javult a dolog. Egyedül alszik el nappal, este szopival. De éjjel többször felébred, mindig felveszem és szoptatom. Lassan én is megtanultam visszaaludni mindenik után. Amikor a módszerhez folyamodtam, az volt a baj, hogy alig aludt napi hat órát, gondoltam, ez nem elég, ebből nagyobb baj lesz, mint a sírásból. Azóta alszik eleget, nappal is, éjjel is.

egyébként ha ehhez folyamodsz, teljesen magabiztos légy, mert hanem érzi a te feszültségedet is, úgy nem fog menni. Haláli nyugalommal és szeretettel simogasd meg közben sokszor. Sok sikert!!!

2009. márc. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19.15-ös vagyok, most kilenc hós, akkor hat és fél volt.
2009. márc. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hagynám hogy álomba sírja magát a babám. Inkább elaltatom ,ha másképp nem megy. Lehet a tiédet gyötri a fogacska is, mert az enyém szintén ezt csinálta ennyi idősen, mikor bújtak a fogai. Nameg még a betegségnek is nyoma lehet. Egy-egy betegség után sokkal anyásabbak bírnak lenni. Legyél vele türelmes, szerintem pár nap és javulni fog a helyzet.
2009. márc. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, én kipróbáltam. Megetettem, megbüfiztettem és mikor 3 nagyot ásított betettem a kiságyba, megsimogattam, jó éjszakát kívántam és kimentem. Az ajtóból leskelődtem, 5 perc sírás után betettem füldugót, persze közben 2x bementem, mondtam, hogy itt van anya, de most aludni kell. 12 perc volt összesen, aztán nem bírta az anyai szívem továbbhallgatni. Kivettem, magamhoz szorítottam és elaludt a vállamon 2 perc alatt. :)

Most a saját ágyunkon altatom, evés-büfi után lefektetem, melléfekszem, de kartávolságra és altatót énekelek. Max 5 perc és elalszik. Szerintem a lényeg, hogy ő nagyon álmos legyen és érezze, hogy tántoríthatatlan vagy, viszont ott vagy neki, bármi történjen. Ezt a hetet rászánom így, a jövő héten meg uez a saját ágyában egy kedvenc rongyával. 7,5 hós.

2009. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
próbáltam,de 5 percnél tovább nem bírtam,ezt nem lehet elviselni.Most már ráadásul fel is áll,és úgy sír keservesen az ágyában,mindig megpróbálom letenni,de a vége ringatás kézben.Remélem neked sikerül valamilyen módszerrel .Kitartást kívánok!
2009. márc. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egész nap ezen agyaltam, és arra jutottam, hogy nem csinálom én sem. Inkább bevittem egy hálózsákot a szobájába, és ott aludtam. Fél óránként kelt, néha a cumitól visszaaludt, kétszer szopizott, és végül úgy aludt, hogy a kezem bent volt a kiságyban és arra tette a fejét. Sokkal boldogabbak vagyunk mindketten, de remélem hamarosan rendeződnek a dolgok.
2009. márc. 25. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!