Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió!...

Szülés utáni depresszió! Hogyan lehet legyőzni?

Figyelt kérdés

Most született meg második gyermekem. A nagyobbik 2 éves.

Már a kórházban éreztem, hogy valami nem stimmel velem. A férjem dolgozni megy hétvégén és mikor felfogtam, hogy itthon akar hagyni a 2 gyerekkel pánikrohamot kaptam.

A babám besárgult, ezért nagyon ideges vagyok, hogy egyen rendesen hízzon és ne legyen aluszékony. Közben valószínűleg aranyerem lett a szülés miatt és nem akarom megint műtétet. Amikor rám tör a depresszió, meg sem akarom fogni és a nagyobbik gyereket sem tudom elviselni.

Imádom a fiam és a kicsi lányom is és nagyon szégyellem magam emiatt.Mindig azt érzem, hogy nem kellett volna még egy gyerek mert képtelen vagyok ellátni őket. Szedek homeopátiás bogyót, valamennyit használ. Elmúlhat ez magától? Vagy csak segítséggel??

És mikor műlik el én nem akarom ezt normális akarok lenni!

Köszönöm a válaszokat



2013. febr. 11. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a férjem segített a legtöbbet. Szedtem magnéziumot kalciummal és omega3-at, ez a kombó nekem nagyon bejött!


Legyetek minél többet levegőn, nem véletlen van a mondás, hogy "kiszellőzteti a fejét"!


Kitartás, nekem nagyon nehezen, de elmúlt! Pedig nem egyszer akartam kiugrani a harmadikról :(

2013. febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
esetleg a nagyobbik gyereket add be bölcsődébe ha megteheted vagy kérj segítséget rokonoktól hogy vigyázzanak a nagyobbik gyerekre, vagy segítsenek neked az otthoni teendők ellátásába, hogy ne legyél egyedül
2013. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mikor szülted a picit? Mennyi ideje tart ez az állapot?
2013. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jan 30.-án született kb. 1 hete tart ez az állapot
2013. febr. 11. 13:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor még friss a dolog. Adj magatoknak pár hetet, meglátod, mi változik. Addig szedj vitaminokat, levegőzz, ahogy előttem is írták. Nekem a dokim már a kórházban mondta, van egy bizonyos baby blues (nem tudom, jól írom-e) nevű valami, tulajdonképpen a hormonok játéka. Sorolta a tüneteket. Napokkal később értettem meg, mi az, ő már tapasztalatai alapján gondolom látta rajtam. Állandó sírógörcsöm volt, nem tudtam, miért. És én is mindig azt mondtam, nem tudom, mi a baj, nem akarok így érezni, élvezni akartam az első heteket, de nem tudtam, uralkodtak felettem a rossz érzések. Utólag azt mondom, a hirtelen felelősség és a nagy változás miatt lehetett. Meg a hormonok, ugye. Kb. 4 hét után azt mondtam, rendben lesz minden, napról napra lett jobb a hangulatom, lettem nyugodtabb. Ha nem változott volna, biztos, hogy jeleztem volna az orvosnak. De szerencsére elmúlt.

Addig is kérj segítséget, hogy könnyebben átvészeld a napokat, ne idegeskedj!

Minden jót!

2013. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahogy jött, úgy el is múlhat...viszont, ha már súlyosnak érzed, akkor fordulj orvoshoz, tudnak segíteni! Egyik barátnőm egyszerűen nem tudott éjjel sem kikapcsolni, teljesen zombivá vált szó szerint (a teje, cicizés miatt, meg más egyéb dolgok miatt)...végül el kellett mennie orvoshoz, felírt valami bogyót neki ami helyre hozta. Igaz azzal a gyógyszerrel nem szoptathatott és végül el is apadt neki a teje, de legalább ismét "normálissá" vált, el tudta látni a babát, stb. Mai napig bántja a dolog, de nála ez kellett, hogy helyre jöjjön!

Kitartást! és kérj segítséget!!! Nekem nem is fizikai segítség kellett, hanem csak hogy legyen mellettem egy felnőtt, akivel tudok beszélni, és látja, hogy nap mint nap mivel küzdök :)

Sok erőt és kitartásT!

2013. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogy lehet az, hogy estére mindig jól leszek? Mintha kicserélték van?
2013. febr. 11. 20:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Talán megnyugszol, hogy túl vagy egy napon, nem volt semmi gond. A neheze már magad mögött van. Reggel pedig minden tornyosul előtted, nem tudod, milyen napotok lesz. Lehet más oka is, én elsőr erre gondoltam. Mondjuk nálam nem volt ilyen esti megnyugvás sem, mert az éjszakázást nehezen bírtam. Úgyhogy fogd fel pozitívan, legalább vannak jó estéid:)
2013. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy mikor hazajön a férjed, lehull a teher a válladról, ha besegít, könnyebbnek érzed, nem kell kétfelé szakadnod.
2013. febr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerencsémre a férjem szinte egésznap itthon van! Sokat segít de így is kijön a dolog. Félek a gyógyszeres kezeléstől mert az anyatejbe bejut majd a gyógyszer.
2013. febr. 12. 05:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!