Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell műanyag fürdőkádba...

Meddig kell műanyag fürdőkádban fürdetni a babát? Miért?

Figyelt kérdés
Férjem nem érti meg, miért nem fürödhet a miénkben én vettem neki új műanyagot mert kinőtte a pelenkázószekrényhez tartozó kádat. Én nem tudok értelmes indokot adni, csak azért csinálom így mert mindenki így szokta. Csak annyit tudok felhozni érvül, hogy ne a mi baktériumainkat kapja meg a baba.
2009. szept. 6. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 6 honapos,kiskàdban fürdetem,mert nem tud még ülni,és félek egyszer a nagykàdban megcsuszik a kezem,vagy hasonlo,meg észrevettem,hogy a nagykàdba (egyszer probàltam)fél.

Valahogy mélyebb,vagy nem tudom.

Most vettem azt a bizonyos ülökét,amit belelehet helyezni a fürdökàdba.Azt fogom hasznàlni,ha fog tudni ülni.

Addig marad a kiskàd.

2009. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia az én kislányom most volt 10 hetes, már két hete a nagy kádban fürdetem, mert szereti kinyújtani a kis lábait fürdés közben, és így már végigért a kiskádban, nem volt kényelmes. Ismerek olyan családot, akik kezdettől fogva a nagykádban fürdetnek. A baktériumok mindenhol ott vannak, tehát nem csak fürdés közben jut hozzájuk a baba. És az a jó, ha hozzájuk jut, mert ezzel is erősödik a védekezőképessége. Nyilván ki kell mosni a nagykádat, de nem baj, ha abban fürdik. Szerintem.
2009. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én még nem babázunk, de szeretnénk majd

szerintem csak azért van a műanyag kád a piciknek, mert amíg kicsi, nem tudja tartani magát, nekünk kell azt is és még fürdetni is.Ha ezt nagy kádban akarjuk oda nagyon mélyen le kell hajolni, nehezebb, és veszélyesebb lehet ha az apróság kicsúszna a kézből. Viszont a kis fürdető nem olyan mély,olyan magasra teszed ahogy jó.

Szerintem ezrét praktikus.

2009. szept. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mi akkor vittük a nagykádba amikor már nagyon fröcskölt és minden vízes volt körülötte.igazábó a szükség vitt rá,mert a párom du-s lett igy nekem kelett füredetnem,és nagyon nehéz volt a teli vizes kádat emelgetni,egy gerincsérvel.igy gondoltunk egyett és ment a nagy kádba.jol kimossuk,vettünk bele csúszásgátlót,sok pancsijátékot,és nagyon élvezi.olyan 4 hónapos múlt akkor már.ha te is veszel bele csúszásgátlót akkor nem fog a kezedből kicsúszni.
2009. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia! én 1 hónapos korától a nagykádba fürdetem.én is jobban szerettem meg ő is
2009. szept. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 10 hónapos és először mi is műanyag kádban fürdettünk, azért mert pici volt és én jobban odatudtam férni hozzá, a kádban egy kicsit nehéz lett volna, de most velünk fürdik mi is bebujunk vele a kádba és imádja, ott fröcsköl, pancsol és legalább vele vagyunk, azt meg hogy elkapja a mi baktériumainkat, hát már bocs, de ez a legnagyobb hülyeség amit hallottam, akkor minek puszilod meg, vagy minek öleled, akkor is baktérium van rajtad, az a gyerek nem beteg, hogy egy steril szobába neveld és ne engedj senkit közel hozzá mert baci van rajta.
2009. szept. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi 3 hós koráig használtuk a műanyag kiskádat. Azóta együtt fürdünk hármasban apával a nagykádba. Mióta meg ül egyedül 5 hós kora óta azóta fürdetőkarikát használunk, így jobban tud játszani és nem kell félni, hogy belebukik a vízbe. Most 1 éves kisfiú anyukája.

Neked mennyi idős a babád?

2009. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!