Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Senki nem tud segíteni?

Senki nem tud segíteni?

Figyelt kérdés

Ez volt ma a kérdésem, de nem sok választ kaptam:(:(


Az egész napom csak az altatásból áll? Mit csinálok rosszul?

Második baba,így mondhatom van némi tapasztalatom, de egszerűen nem tudom most mit csináljak.

5 hónapos elmúlt alányom, és egyszerűen már totál kivagyok. Az még oké,hogy nem akar egyedül elakudni a ksiágyban. De az már nem jó,hogy az altatási idő egyre hosszabbra nyúlik. Eddig kivittem babakocsiban max 5-10 perc és aludt, tegnap már 40 percig kellett tologatni,pedig a szeme majd leragadt, és aludt 10 percet. Ez megy napok óta több,mint félóra altatás és alig alszik valamit. Arról már nem is beszélek,hogy éjszaka legalább10 -12 alkalommal ébred.

Mit csináljak? Már teljesen tanácstalan vagyok.


2013. febr. 11. 21:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Kora reggel iszom egy 3in1 kavét, de kb másfél dl vízzel
2013. febr. 11. 21:44
 12/16 anonim ***** válasza:
Próbáltad már magad mellé venni éjjel? Akár napközben is megpróbálhatsz mellette feküdni, hátha anyahiánya van.
2013. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem is ez jutott eszembe, amit az utolsó ír. 3 éves kisfiam közöttünk alszik, így nem ébred éjszaka, ergo kipiheni magát - és mi is. Ha a saját szobájában alszik, akkor egy éjjel kb. hússzor ébred, és reggel alig tudom felkelteni... Így viszont vagy fel sem ébred, vagy ha igen, körbetapogatja az ágyat, érzi, hogy ott vagyunk mellette, és már alszik is tovább. A nap közben az más tészta, de talán az éjszakára megoldás lehet.
2013. febr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szia,én próbálok egy kis reményt adni,mert az én 3. kislányom,most 9 hónapos,de pont az 5. hónap körül nagyon "elromlott" az alvása.Kivoltam már én is,de nem ringattam,nem vezettem be ilyen szokásokat,mert utána meg leszoktatni nehéz ezekről.Mikor láttam,h nagyon álmos,megszoptattam,betettem a kiságyába,cumit a szájába,meg egy textil pelust a kezébe,aminek "anya"szaga van,aztán kimentem,+bevezettem a ventilátort.Persze abszolút nem rá van irányítva,csak a monoton hangját hallja,így alszik el.Sokat olvastam az úgynevezett "fehér"zajról,ami segít nekik ellazulni,megnyugtató a hangja,nekünk bevált.Olvass utána,hátha nektek is bejön,de lehet a fogzás is gyötri őket már 5 hónaposan,ez ellen is vannak szerek,de azt az idő oldja meg igazán.Az éjjeli keléseknél én nem sokat kísérleteztem,mindig gyorsan cicire tettem,hamar megnyugodott,meg ha szomjas-éhes volt azt is letudtuk egyből,erről is magától lemondott egy pár hónap alatt,most 1x kel éjjel szopni.Tarts még ki egy kicsit,lehet hamarosan rendeződik a dolog.
2013. febr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ejszaka ha felebred szoptatsd meg, nem kell kiserlezeni cumival meg vizzel, mert azzal csak azt ered el, hogy eggyel tobbszor ebred meg. Nappal meg nem biztos, hogy ragaszkodni kell az alvashoz, probald meg nem altatni, meglatod akkor meddig birja. Etetsd meg, tedd le es meglatod, alszik-e vagy nem. Egyebkent nagyon is elkepzelheto, hogy jon a foga, ellenorizd, es ha kell vannak fajdalomcsillapito zselek, esetleg kupok. Nem szabad hagyni, hogy a baba szenvedjen. Kitartas!:-)
2013. febr. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!


Fehér zaj, borostán nyaklánc, köztünk alvás mind kipróbáltuk, semmi eredmény:(:(


Napközben nem ragaszkodok oramű pontosságú napirendhez,ha álmos beteszem a kiságyba, de csak sír és sír, innen jött az hogy el kell altatni.


Egyébként vagy javulni kezd a kisasszony,vagy bevált az éjjelifényt.

Egész éjszaka égettt nála a sólámpa, nagyon halványan és csak 3 *ébredt:):):)

2013. febr. 12. 08:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!