Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem, ha gorombásko...

M.k.judit kérdése:

Hogyan kezeljem, ha gorombáskodik a kislányom?! (lentebb bővebben)

Figyelt kérdés
13 hónapos a kislányom, és egy ideje az a rossz szokása van, hogy gorombáskodik. Belemar az arcomba, a mellkasomba, tépi a hajam. Az arcom és a mellkasom tele van karmolásokkal, marásokkal. Képtelen vagyok ezt kezelni. Már mindenhogy próbáltam rá hatni. Volt hasonló tapasztalatok? Ha rászólok, annál jobban csinálja, és mosolyog. Ha megfogom a kezét, akkor is.. Persze mással sem tesz kivételt. Szóval nem csak velem csinálja ezt. Ha tapasztaltatok hasonlóakat, és van rá valami megoldás, kérlek segítsetek! Köszönöm.
2013. febr. 12. 00:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha megkarmol, hagyd ott. Amint csinálja, mondd hogy ezt nem szabad, áll föl és menj ki a szobából, vagy csak menj arrébb, fordulj el tőle. Egy kis idő múlva menj vissza hozzá játszani, ha megint karmol, megint otthagyod.

Meg fogja tanulni, hogy ezt nem szabad, mert anyunak fáj. Ha karmol, nincs játék.

2013. febr. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy van, azonnal le kell tenni otthagyni szokja meg hogy nem jó amit csinál.
2013. febr. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindkét elsö válaszolónak igaza van.


Ö még pici, ezt csak akkor tudja megtenni, ha elér téged, vagy is kézben van vagy a te szinteden van.

Ha ezt teszi közld vele, hogy NEM, és állj fel. Legközelebb mond meg neki, hogy ha megint akkor leteszed....

Kb 4-5-ik alkalom után megtanulja, hogy nem lehet.

2013. febr. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek. Remélem hatásos lesz nálunk is,mert már megőrülök tőle. Pedig ezt leszámítva tündéri kislány.. :)
2013. febr. 12. 07:39
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, többnyire mikor az ölemben van akkor csinálja, vagy ha ülök a szőnyegen vele játék közben. Minden bevezetés nélkül teszi ez, így kiszámítani sem tudom mikor jön rá az "öt perc"! Ha le rakom miután ezt teszi, üvölt, és potyognak a könnyei.

Valamint mostanában, ha elveszek tőle valamit amit nem szabad rágni, vagy játszani vele, földhöz vágja magát. Ezt is mostanság csinálja. Ne vegyek róla tudomást? Vagy hagyjam ott? Vagy ugyanazt tegyem amit az előző témához ajánlottatok? Nem tudtok jó könyvet ilyen esetekhez? Nevelési tanácsadó babáknak?stb. Köszönöm a hasznos tanácsokat.

2013. febr. 12. 07:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Hamradik vagyok.


Soha ne vegyél el töle úgy egy dolgot hogy ne mondod, hogy ezt NEM szabad. Minél messzebb tedd el azokat a dolgokat amiket nem szabad rágnia, hogy ritkán kelljen elvenni töle.


Persze hogy sír mert mérges. és persze hogy hanyatvágja magát mert a dühöt le kell vezetnie. Ezt ne akadályozd meg neki, nyugodtan verje magát földhöz, majd feláll.

most kezditek a dackorszakot, ez egyre nehezebb lesz, de mindig nyitott szemekkel járj és mindig gondold végig mit érez ö, és cselekdj megfontoltan.


Ja és soha ne üsd meg. Minden mozdulatot töled les el. Ha megütöd a kezét akkor azt tanulja meg ha anya mérges üt, ha én mérges vagyok akkor nekem is ütnöm kell.

2013. febr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem. Nem nem, megütni nem szoktam, csak rászolni.

Kb. Mennyi idő múlva "tudatosul" bennük ezek a dolgok? Mármint a dolgok kezelése, miután többször is elköveti ugyanazt (karmolást, földhöz vágja magát..stb.)?

2013. febr. 12. 08:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon hamar megtanulják hogy mit szabad és mit nem, a gyerekek okosak. Csak következetesnek kell lenni.
2013. febr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!