Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett a 7,5 hónaposommal és...

Mi lett a 7,5 hónaposommal és van-e megoldás?

Figyelt kérdés

Egészen eddig este 20 körül megszoptattam, majd letettem a kiságyába és egyedül elaludt szépen a szobájában. Olyan 5-6 között megint szopizott (egy hang nélkül várt engem) és 8-9 között kelt, nézelődött a kiságyában.

Bő egy hónapja kúszik a kislányom. 4 napja nem is akar este cicilni, fordul kifelé a fejével, a kiságyában fordul a hasára, kapaszkodik fekve a rácsba és kiabál. De közben totál álmos. 21 óra után alszik el 4 napja, de már az apjával kínunkban melléfeküdtünk a szobájának a szőnyegére (hasra fordult és pofozott bennünket), tegnap a hintájában elaludt cumival és átraktuk az ágyába. Reggel 6-7 között "ordít", magamhoz bevittem a franciaágyra és már aludt is tovább a huncut (cumival, pedig előtte csak a nappali fél órás szunyához adtam oda neki). Éjfél és hajnali 4 körül felsír, megszoptatom, cumi nélkül visszaalszik, és amint írtam 6-7 körül kel. A délelőtti alvást is hamarabb igényli emiatt. A babakocsiban is alszik egy jót. A 18 utáni alvást is igényli, tegnap nem hagytuk, hátha hamarabb letehetjük aludni (nem jött össze). Szóval van szépen napirendje, csak az esti alvás kicsit nehéz. Mintha nem tudna ellazulni, csak menne, kúszna. Napközben sokat játszunk, kacag, hancúrozik. Tízóraira gyümölcsöt kap, ebédre főzeléket, ma meg uzsonnára kap túrós bébiételt. Cici 5x van kb. egy nap. De ha nyűgös, nem kell neki, vagy ülve cicizik. :)

Szerintetek mit tegyek, hogy jobban ellazuljon este? Kinél mi vált be? Lehet szeparációs szorongás, idegrendszeri fejlődés, fogzás. Köszönöm az ötleteket!


2013. febr. 12. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk 8 hónapos korában kezdődött kb ugyanez. 3hós korától átaludta az éjszakát, de 8hós korától általában kétszer ébred éjszaka(most 10hós).Az altatás ugyanaz, mint Nálatok, korábban csak leraktam az ágyba és magától elaludt. Egy ideig a mi ágyunkba altattuk (ez sem volt könnyű), de most próbáljuk visszaszoktatni a saját ágyába...hááát, ez sem könnyű :)

Most az a legújebb, hogy zokogva, ordítva felébred az alvásából és csak az én kezemben alszik vissza. Nem igazán tudunk mit csinálni. Szerintem az okokat nagyon jól látod, ki kell várni, amíg túljutunk rajta :)

Kitartás!!!

2013. febr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm sorstárs! :)
2013. febr. 14. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!