Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kiderülhet egy 9...

Bocska Reni kérdése:

Szerintetek kiderülhet egy 9 hónapos kisbabáról hogy balkezes lesz-e?

Figyelt kérdés
Most lesz kilenc hónapos a kisfiam ,sokat szoktunk labdázni, készségesen visszadobja-visszagurítja és szinte mindig bal kézzel. Jobbal kicsit ügyetlenebb. Ez jelentheti azt hogy véglegesen bal kezes marad? Én nem bánom félre ne értsétek sőt....

#balkezes #kilenc hónapos baba
2013. febr. 12. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Állítólag még 5-6 éves korig is változhat. De azért már most is alakul a kezesség, tehát ha következetesen bal kezes, akkor azért nála nagyon esély van arra, hogy majd tényleg bal kezes lesz. Én kisfiam is elég korán mindent azzal a kezével csinál, kíváncsi leszek,hogy alakul később.


Miért írod egyébként, hogy "sőt"? Az jobb szerinted, ha balkezes?

2013. febr. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lányom 2 éves és felváltva használja a kezét. Nem lehet még ezt tudni.
2013. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, 4 éves korig az a normális, ha mindkét kezét használja, de addig nincs nagyon ügyes vagy ügyetlen kéz. A fiam 3 éves, hol jobb, hol pedig bal kézzel eszik. Rajzolni is két kézzel szokott, bár mostanában a jobbat részesíti előnyben. Minden jót!
2013. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért irtam hogy sőt mert apukám, testvérem és a férjem családjában is aki bal kezes valahogy rajzolás terén is ügyesebb. ismerőseim között is aki balkezes vagy mérnők, építész vagy hasonló, tehát jobb a kézügyességük.
2013. febr. 12. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e ebben valami. De kb. olyan lehet, mint a nők és férfiak közti különbségek. Vannak általános megfigyelések, de ha egy konkrét nőt, konkrét férfit nézel, akkor nagyon sok eltérés is van. Ugyanilyen megfigyelések vannak gondolom a jobb és balkezesekre.

Amúgy a balkezesség nem is olyan ritka, minden 4. ember balkezes.

2013. febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krisztivan ***** válasza:
2 évesen a fiam már stabilan jobb kezes és lábas volt.Féltesója még 6 évesen is két kezes volt:-))
2013. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!