Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Turelmetlen anyukák, ti...

Turelmetlen anyukák, ti hogyan kezeltek bizonyos helyzeteket?

Figyelt kérdés
sajnos nem vok tul turelmes tipus és néha elszakad nàlam a cérna (fél éves a babàm) elofordul,h kiabàlok vele,és idegesit,ha ok nélkul ordit,vergodik . amugy nagyon imàdom,de gondolom ilyen màssal is van... meséljetek,kicsit talàn konyebb lesz,ha eszmét cserélunk
2013. febr. 12. 17:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
98%
Én elkezdtem a magne B6-ot szedni, és azóta nagyon nyugis vagyok! Egyszer sem emeltem fel a hangom az utóbbi időbe! Sajnos én is türelmetlen vagyok, és nem tudom megérteni a felesleges sírást... És azt sem , h nem tudom, h mi baja van, és semmi sem jó! Szóval velem is előfordult már, bizony megemeltem a hangom... 1 ideig én is cigiztem néha, de aztán ahogy nagyobb lett, látta hogy cigizek, amitől elszégyelltem magam (1éves most), és nem gyújtottam rá többet... most marad a magnézium, ami nagyon bevált. Nagyon jó most minden! :) Te is próbáld ki, hátha s segít. Egyébként idővel egyre jobb lesz, ahogy nagyobb a babád!
2013. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
1 éves koráig a szoptatás miatt nem cigiztem, valahogy kibírtam, persze volt, mikor nagyon kiakadtam rá, de talán 1-2x emeltem fel a hangom. Inkább sírtam a tehetetlenségtől. Most már gyakrabban előfordul, ahogy feszegeti a határait, és bizony előfordult, hogy nem akart aludni, annyira ki volt fáradva, semmi se volt a kedvére való, csak bömbölt. Na akkor én is kimentem elszívni egy cigit, 5 percig sírt az ágyába, én összeszedtem magam, megvigasztaltam, és elringattam. Szerintem mindenkinél eljön az a pont, mikor elszakad a cérna, ki hogy tudja levezetni a feszkót, aki nem borul ki soha, az nem tudom hogy van összerakva... én nem bánom a hevességem, elfogadtam, hogy ilyen vagyok.
2013. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
34%

3-as vagyok, a szent ősanya, vagy mikkel illettetek.

Teljesen átlagos anyuka vagyok, sírtam már én is a tehetetlenségtől, amikor már holtfáradt voltam, de nem a gyerek előtt, és igyekeztem türelmes és jó anya lenni. Az én gyerekem nem tutyimutyi, kikérem magamnak, irtó szuper csaj, több agya van, mint itt pár embernek összesen....

2013. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztonsagos helyre lerakom es otthagyom par percre. Nagy levego, iszok egy teat vagy kavet es nyugodtabban megyek vissza. Neha nem konnyu. Probalom magamba mondogatni h o csak egy baba.
2013. febr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

Nálam is van, hogy elszakad a cérna második babámnál, 6 hónapos ő is. Van egy dackorszakát élő 3 évesem is, aki egyáltalán nem hisztis, de a határokat tudja feszegetni, na meg a türelmünket is.

Nála a türelem mintaképe voltam, egy baba nem hisztizik, nem hagyom sírni, van oka, ha sír stb. Amíg 100%-ig nem voltam biztos a hisztijében (túl volt már jócskán 1 évesen) addig vígasztaltam, türelmes voltam.

Azóta persze tudom, milyen a hiszti (nála inkább akaratosság, dac), megszoktam, hogy őt hogy kezeljük olyankor, erélyesen szólunk rá, van, hogy igen, fel kell emelnünk a hangunkat, mert különben "nem hallja amit mondunk" stb.

A lányomnál már pici kora óta probálom beazonosítani a sírásokat, és kisebb nagyobb sikerrel sikerül is már. Tudom, mikor éhes, mikor fáradt, mikor fáj valamije, de amikor csak láthatóan ordít, mintha semmi baja nem lenne, csak az akarat, akkor kicsit felmegy a pumpa.

Én is rászólok erélyesen, mondom a nevét, de utána gondolkodok, hogy még csak fél éves, semmit nem érek el ezzel. Sajnos ez már alapból jön, mivel a naggyal sokszor kell határozottan beszélni.

Hogy a fiam miért nem lett hisztis, hogy annak a türelemnek köszönhető e vagy sem, nem tudom. De a lányomnál már most látom, hogy sokkal akaratosabb lesz, és bár eddig nem hittem az egy éves kori hisztiben, félek, hogy a lányom kis hisztigép lesz, és félek, hogy a türelmetlenségem miatt.... majd kiderül.


Egyébként meg: "hisztis gyerek nincs, csak türelmetlen felnőtt" :)

2013. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

Én aztán nem vagyok egy szuperanya, ősanya stb, bár biztos ilyen jelzőkkel illettek majd engem is, de igen is felháborítónak tartom, ha valaki képes kiabálni egy kisbabával, ahogyan azt is, ha hagyja üvölteni a babát, mert a büdös kölök, aki épp hogy csak kibújt az anyja hasából, nem képes szigorú, katonás napirendet tartani, és akkor aludni, amikor az anyukának kényelmes lenne.

Én sem vagyok a türelem mintaképe, ha nagyon kiborulok, kitöltöm valamin a dühömet, előbb csapnék a földhöz egy tányért, minthogy a babámat bántsam, akárcsak kiabálással.

És nem, egy újszülött kisbaba nem tud hisztizni, természetes és normális igénye az anyja testközelsége, ezt megtagadni tőle ugyanolyan kegyetlenség, mintha éheztetnénk.

2013. febr. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
És honnan tudod? Jaaa, a tankönyvekből. Én nem onnan nevelem a gyerekeim. Igenis tud hisztizni egy fél éves baba, max valaki nem akarja tudomásul venni, inkább ráfogja valamire.
2013. febr. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
58%
Nem újszülöttről beszélünk, hanem egy 6 hónaposról, ha egyeseknek elkerülte volna a figyelmét. Ők azért már rafináltak, nem tehetetlen kis lények. Senki nem mondta, hogy üvöltözni kell velük, de az erélyesség már igenis kell. Sajnos mindenki elveszíti a türelmét néha és megemeli a hangját (nem, nem üvöltésről van szó) én is, mert emberek vagyunk, nem gépek, utána persze kicsit megbánom, de bevallom, hogy így van. Nem úgy, ahogy a szuper, hiba nélküli anyucikák. Persze aztán jönnek itt a kérdéseikkel, hogy nem bírnak a hisztis gyerekeikkel, mit tegyenek.
2013. febr. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Először is kiderítem, hogy valóban "ok nélkül" vergődik- e, és itt kérdés, mi az, amit ok- ként elfogadunk, ebben vannak a nagy különbségek, ahogy én látom. Nekem az "ok" ha az épp szepaszorongó féléves anyéra vágyik, másnak ez csak hiszti.

Ha nagyon szakad a cérna és úgy érzem, jön a kiabálás, akkor kimegyek a másik szobába, konyhába, erkélyre és elszámolok húszig, beleboxolok a nagypárnába, megmosom az arcom... és mikor lecsillapodtam, visszamegyek és megoldjuk a problémát. Persze, én is emeltem már fel a hangom, szóltam hozzá ingerülten, ezt nem gondolom szörnyűségnek. De ha lehet, megpróbálom a dühömet úgy kiadni, hogy ne a gyereken csattanjon.

Amit én magamon sokszor észrevettem, hogy igazából nem azzal van a bajom, amit a gyerek csinál, mert az önamagában nem is olyan nagy gond, hanem attól vagyok ideges, hogy "miatta" nem tudom a saájt szükségleteimet kielégíteni. Például ha éhes vagyok, szomjas, ott áll a mosatlan...akkor hamarabb leszek ingerült. Ilyenkor "leállítom magam", eszem pár falatot, iszom egy pohár vizet és máris könnyebben kezelem az aktuális "hisztit", problémát.

2013. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
66%
egy 6 hónaposnál nincs olyan h ok nélkül vergődik. Pár: éhes, szomjas, nyomja valami, bepisilt, bekakilt, fáradt, egyedül van, bújni akar, rossz kedve van, front, stbs stb stb. Még ha idegesít is (nekem is van kettő és néha ROHADT idegesítőek) soha ne kiabálj vele, nem érti emg, csak megijeszted, még jobban fog sírni, semmi értelme.
2013. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!