Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki nem tartotta be...

Van olyan aki nem tartotta be a fokozatosság elvét bizonyos ételeknél a hozzátáplálás során?

Figyelt kérdés

Melyik étel volt ez és mennyi idős volt a gyermeked akkor?

Esetleg melyek azok az ételek amelyeket szerintetek bátran oda lehet így adni(ha egyáltalán van ilyen). Csak azért kérdezem mert az én kislányom olyan kis ínyenc, hogy bármit, bármilyen mennyiségben meg bírna enni első kóstoltatásnál. Nem számít neki hogy édes vagy esetleg savanyú, bármit megeszik :)


2012. jún. 2. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Én így voltam. Amikor 6 hónaposan először adtam tejpépet, akkor nem lehetett megállni néhány kanálnál, egyből fél adag első evésre. De mindennel így volt. Nem szórakoztam 1-1 falattal, hanem egész szép mennyiséget evett(nem is tudtam volna 1 kanál után elvenni tőle). Sokszor másnap már a dupláját is megette. Csak arra vigyázz,hogy egyszerre 1 idegen dolog legyen benne, ha netán allergiás lenne, tudd mitől van.
2012. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem aggódtam túl,első nap kapott 4-5 kanállal,másnap megevett egy fél adagot harmadnap egy teljes adagot,volt olyan is hogy 2.nap már teljes adagot evett.A doki is megmondta nem kell túlbonyolítani és túlaggódni.A kisfiam nem allergiás jó evő,egészséges,3,5 hónaposan kapott már gyümölcsleveket,4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást,szinte alig van amit még nem adok mert tudom nem bírná a pocakja túl jól(kolbász,szalonna,babfőzelék stb.)
2012. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk se ment a kóstolgatás. 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, most 7 hónapos múlt mindent megeszik, nem allergiás semmire, már a mi ebédünkből is adok neki (pl. zöldborsóleves). Az adott kornak megfelelő bébiétellel kezdtem és nála se lehetett evés közben egy kanál után abbahagyni az etetést. Annyi volt csak, hogy az elején mindig egy fajta gyümölcsből álló étellel kezdtem és szép fokozatosan bővítettem a kínálatot.
2012. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kerria ***** válasza:
89%

Ugyanez van a kislányomnál is, amit a 3. hozzászóló írt.


Mennyi idős a kislányod? Mennyi étkezést váltottál már ki?


Én pl a főzelékeknél már nem gondolkodom, hogy megállok, max ha székletfogósnak gondolom, akkor uzsonnára már olyan gyümit kap ami hajtósabb...


6 hónapos a lányom

2012. jún. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ma reggel hazaállított a férjem egy görögdinnyével. Nagy lelkesen nekiállt darabolni, felkockázni, turmixolni és már adta is a kicsinek...persze ő két pofára nyomta befelé. Jó volt nézni, ahogy eszik és a férjemet is ahogy ilyen lelkesen eteti(ritka pillanatok egyike volt ez). Aztán mégiscsak rászóltam kb. 4-5kanál után, hogy na drágám mostmár elég majd holnap többet kaphat, de mára ennyi. Erre ő: na még ezt az egy kanállal(persze 2-3plusz kanál lett belőle). Ezért gondoltam felteszem ezt a kérdést, hogy mások hogy voltak ezzel a dologgal. Szerencsére eddig még nem volt baja egyetlen ételtől sem, de azért én mégiscsak elővigyázatos vagyok, mivel első baba(8hónapos).

Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 2. 13:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából még étkezést nem váltottunk ki teljesen. Én úgy adom neki a kaját, hogy tízórainál kap egy kis tejpépet gyümivel aztán egy kis idő elteltével szopit. Ebédnél szintén szopi előtt főzeléket rizzsel vagy hússal, uzsira pedig valami gyümölcsöt a szopi előtt. Csak a mennyiségekkel vagyok gondban néha(nem tudom mikor mennyit csináljak, hogy tuti elég legyen, ha sokkal készülök akkor tuti megmarad, azt meg nem akarom hogy kevés legyen). Szerencsére inkább a zöldségeket részesíti előnyben a gyümölcsökkel szemben, ennek örülök, mivel a védőnő is azt mondta hogy jobb ha inkább a zöldségeket eszi nagyobb arányban, mivel néhány gyümölcsnek elég nagy a cukortartalma.
2012. jún. 2. 13:17
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja igen kihagytam a felsorolásból hogy az összes többi étkezési időben és éjszaka is csak szopizik. :)
2012. jún. 2. 13:18
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

igazából én nem is néztem a táblázatokat.

4 hónaposan kezdtem, az elején mondjuk még lelkesen, ahogy a nagykönyvben írják, de mikor kb 5-6 hónaposan 2 hét keserves próbálkozás után egyáltalán nem akarta elfogadni az anyatejes főtt krumplit, anyukám húsleveséből pedig ette a zöldséget mint kacsa a nokedlit, már nem foglalkoztam vele.

persze volt egy fokozatosság, de inkább úgy, hogy délelőtt kóstoltattam vele újat,és ha estére nem lett baja, akkor másnap már rendes adagot kapott.Kb 9-10 hónapos koráig külön főztem neki, de azt is fűszereztem picit,viszont a miénkből, ha olyan volt kaphatott kóstolót.

Egyedül epret,málnát nem adtam neki 1 éves kora előtt,meg a mézet sem erőltettem, viszont 10-11 hónapos kora körül a tejet már elkezdtem bevezetni.

A tojással sem görcsöltem...tésztát már 7-8 hónaposan evett, bundáskenyeret is.

És én adtam neki nyugodtan,ha jóízűen ette és előtte már 1x legalább megkóstolta.

Most 19 hónapos és nincs olyan étel, amit ne szeretne.Főzelékek,levesek,párolt zöldségek,húsok(akár szalonna is:)),tészták,rizs, akármi jöhet neki.Ja és a gyümölcsöt kétpofára tömi:)Egy zacskó mazsolának jobban örül mint egy új játéknak:)

Szóval szerintem nem kell annyira szigorúan venni:)

2012. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és tavaly mikor még nem volt 1 éves sem, talán 8-9 vagy 10 hónapos lehetett a védőnő kérdezte miket adok neki én meg nagy büszkén mondtam, hogy megevett 3 szilvát és hogy ízlett neki, a védőnőnek meg kikerekedett a szeme, hogy azt nem lehetne adni 1 éves koráig...hát az én fiamat nem érdekelte...ott voltak a gyümölcsök az asztalon, kérte,jóízűen ette,semmi baja nem lett.
2012. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én annyiban nem tartottam be hogy ami a táblázat szerint adható, abból megcsináltam a rendes adagot és ha kérte még, adtam. Nem kétkanalaztunk meg ilyenek, kis haspók, ilyen téren soha nem volt gond vele. Olyat viszont amit a táblázat még nem ajánl, nem adok.
2012. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!