Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mentetek el először a...

Mikor mentetek el először a baba mellől 1-2 órára, napra, napokra, hétre?

Figyelt kérdés
Érdekelne mások hogy csinálják. Megszólt anyósom:) és bár nem fogom másként csinálni, de érdekel, másoknál hogy volt ez

2013. febr. 13. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

Kb. 1 hetet bírtam otthon ülni...ennyi volt a "gyerekünk született és jaj most mi lesz velünk" rész :)

Aztán elmentem bevásárolni, tornázni, időnként barátnőzni! 2 hónapos volt mikor a férjemmel elmentünk bulizni kettesben! Nem értem miért kéne egyfolytában egymással lennünk, ha néha igényem van a különlétre?

Miért szólt meg anyósod?

2013. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

1-2 órára: 2 hetes volt, de ide mennem kellett, hülyeség lett volna őt rángatni. Mikor kifejezetten szórakozás volt a cél akkor 3 hónapos volt (a férjemmel mentünk vacsorázni)


Több órára, szinte egy napra: 6 hós volt.


Pár napra: 9 hónapos volt, 3 napra mentünk el. Előtte már párszor aludt a nagymamánál (7 hós volt mikor először)


Több időre: 1,5 éves volt, mikor egy hétre elutaztunk barátokkal.

2013. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

2 hetes volt, mikor elmentem nélküle vásárolni. Kb. 2-3 órát voltam távol, addig anyukámmal volt. Aztán ez heti rendszerességű lett, hogy elmentem 1-2 órára (fodrász, bevásárlóközpont) és addig jól elvoltak a Mamával.


8 hónaposan elmentünk nélküle esküvőre (és másnap reggel jöttünk haza)... több napra még nem voltam tőle távol, mindenhova vittük, ahova mentünk. (4 éves múlt).

2013. febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az enyém még csak 8 hónapos, de egy hónapban egyszer otthagyjuk a szüleimnél 1 napra, (legutóbb hétvégére) 3 hónapos kora óta. Most pedig tervezzük majd hogy elutazunk pár napra márciusban. Egy héten egyszer elmegyek tornázni. Néha beülünk barátokkal, barátnőkkel valahova egy este.

Ezek miatt szól be.

Nekünk ez így jó, a kicsinek sem árt. Ha látom, hogy extra nyűgös, vagy valami baja van akkor természetesen nem megyek el, akkor sem ha le van fixálva. Egyébként elvan anyukámmal vagy a húgommal.

2013. febr. 13. 13:37
 5/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Szerintem teljesen jól csináljátok. És anyukád és a hugod is valószínűleg örülnek, hogy velük van a pici, és hasznosnak is érzik magukat ők is. :)

És a gyerek sem lesz anyámasszonykatonája, ha nem látja anyát egy napig. :) Lehet, hogy irigy az anyósod, h nem rá hagyjátok a babát?

2013. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Estenként hozzájuk nem tudjuk vinni, mert apósom esti ivó. A férjem pedig nem engedi, hogy elvigyék a gyereket. Egyszer megkértük anyósomat, hogy jöjjön el (tudott volna rá húgom is vigyázni, de nem akartam hogy úgy érezze őt kirekesztem) azóta is hallgatom :) Szerintem ő tényleg nem igényli, hogy egyedül legyen vele. Úgy beszólni sem tud rögtön, órákig magában kell tartania:D
2013. febr. 13. 13:43
 7/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Szerintem ne foglalkozz vele! A Ti életetek, úgy alakítjátok, ahogy nektek jó! Én is ezt teszem! Hogy mások mit gondolnak? az legyen az ők bajuk :)

2013. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak féltékeny, hogy a te anyukád vigyáz rá, és nem ő.

Ha ő is "mozgósítható", akkor néha bízzátok rá is. (Ha megbízol benne annyira.)

2013. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fiamnál érdekesen alakult, tőle elég későn szabadultam el. Egy éves elmúlt, amikor visszamentem a sulipadba, és heti 2nap 3órát volt itthon apjával. Aztán amikor megszületett a húga.

Na a második kicsit ahogy lehetett "elhagytam". Nem azt mondom, hogy felhőtlenül boldog voltam, óránként telefonáltam, mi van a gyerekekkel, ettek-ittak-kakiltak, mindenen aggódtam. Most már nyugisan elhagyom őket, ha tehetem elmegyek pár órára, és már nincs bennem, hogy óránként csekkoljam minden rendben-e.

Amúgy a suli miatt szerda kivételével minden nap dédivel van a 2évesem, a 3,5éves pedig oviban.

2013. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6napos volt mikor vissza kellett mennem a kórházba a zárójelentésért,akkor maradt itt elsőnek apukájával.Én jártam vásárolni,hogy kikapcsolódjak.Most már elmegyek ismerössel reggel 7töl 11ig,mert ő nst-re jár.Tejárt a kicsinek én megyek.Após vigyázott rá már reggel 8tól du 3ig is,mert vizsgáznom kellett.Napokra,hetekre még nem hagynám itt,nem bizok annyira páromban azért :D Ő nem nagyon tud még mit kezdeni a kicsivel.4hónapos múlt a lányunk,de nyár végén megyek fel szüleimhez vele pár napra és akkor ők ellesznek vele,mig ott is barátnőzök.
2013. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!