Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy néz ki, hogy jön a baba...

Úgy néz ki, hogy jön a baba végre több év után :-) ) ) ) ) Még nem voltam orvosnál csak teszteltem otthon és pozitív :-) De 39-éves vagyok. Ti mikor mentetek?

Figyelt kérdés
Volt már így valaki,első baba 39-évessen???????Érdekelnek a tapasztalatok,ki milyen plusz vizsgálaton volt?????Amniocentézis ?bele mentél vagy inkább az anyai vér????????Azért szeretném ha írna olyan anyuka kismama aki ebben a cipőben jár,járt .(ja és mikor érdemes menni Dr-hoz mikor van már szív hang?) Nagyon,nagyon várom a válaszokat

#kismama #39-éves
2012. nov. 27. 08:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 hetesen mentem, hogy tudjam, hogy jó helyen van-e a baba, 7 hetesen már van szívhang.
2012. nov. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

túl sok tanácsot nem tudok adni neked, mert jóval fiatalabb vagyok... de! dokihoz a 6 hét vége felé, inkább a 7. héten érdemes elmenni, akkor már lesz szívhang.

a többi kérdésedre nem tudok válaszolni, ne haragudj :)

nagyon gratulálok a babához! :)

2012. nov. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Szia! Először is hadd gratuláljak neked, az írásodból azt veszem ki, hogy nagyon nagy boldogság neked ez a kis jövevény, és téyleg mindent megtehettetek érte, hogy megérkezzen! :)

Mivel én is fiatalabb vagyok, csa a szívhangról tudok nyilatkozni, nekem 6 hetesen és 5 naposan már volt, és ekkor voltam ekőször orvosnál is. Szerintem előtte nem érdemes menni, mert ha esetleg (de neadjisten) méhen kívüli terhesség lenne, ennyi hetesen még orvosolható az is :) A többi kérdésre sajnos én sem tudom a választ!

NAGYON boldog babavárást Neked! :))) Puszi, 19. hkm

2012. nov. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
én csak gratulálnék! sok sok boldogságot nektek! :)
2012. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok! Jó egészséget nektek! :)
2012. nov. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek :-)
2012. nov. 27. 09:22
 7/23 anonim ***** válasza:
Gratulalok! 7.hetnel elobb szerintem nem erdemes menni.
2012. nov. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Gratulálok :)


6. héten már érdemes lehet menni, mert akkor már jó esetben van szívhang is.


Én mondjuk fiatalabb vagyok, de ha nem bánod, leírom a véleményemet. Én először mindenképpen csak vértesztet csináltatnék és elmennék egy profi helyre (Istenhegyi kp-ra gondolok és konkrétan dr Hajdú Krisztina genetikusra) ultrahangra. Ha ott mindent rendben találnak, akkor nem csináltatnék magzatvízvizsgálatot. Annyit vártatok erre a babára, és annak azért van kockázata is, így ha nem muszáj, én inkább kihagynám :)

2012. nov. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó válaszolónak igaza van! nem tudom nézed-e Czeizel műsorát, a 9 hónapot. több ide vonatkozó rész is van a down-szűréssel kapcsolatban. és ő maga is elmondja,hogy nagy balgaság egy részről ez az amnio. mégpedig azért,mert 40 év felett 0,3% esély van a down megbetegedésre. viszont az amnio vetélési kockázata 1%. így a szűrővizsgálat rizikója nagyobb,mint maga a szűrendő betegség esélye. ez így paradox. persze Czeizel bácsi nem mondja,hogy ne csináltassuk meg,vagy hogy rossz,csak elmondja ezt is. egy sztorit is fűzött hozzá,hogy egy 45 éves pár sok-sok kínlódás után összehozott egy babát,rábeszélték őket az amniora és sajnos ők bele estek ebbe az 1%-ba. természetesen,ha magas a vérvétel és az uh alapján a rizikó-faktor,akkor biztosan érdemes vállalkozni rá,de ha nem utal semmi veszélyre én nem mennék bele. jah és megnyugtatásképp: a fiatalon szülők közt sokkal magasabb a down születések aránya, éppen azért,mert nekik nem teszik kötelezővé a szűrést,így nem is akadnak fenn a rostán. míg a 35 év felettieket mind kiszűrik! szóval az életben sokkal több 35 alatti nő szül beteg babát,mint 35 feletti.
2012. nov. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Szerintem élvezd, hogy anya lettél és ne aggódd túl ezt a szép időszakot, a dokid majd küldeni fog oda, ami orvosilag indokolt, bár az amniot én is kihagynám. Legyetek nagyon boldogok!
2012. nov. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!