Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy viselitek, ha anyós/ap...

Ti hogy viselitek, ha anyós/após dicsekedne milyen ügyes az unoka, közbe meg tőlük az ég világon semmit nem tanul a gyerek?

Figyelt kérdés

Röviden vázolom a helyzetünket, biztos lesz aki undoknak fog tartani...

Anyósomra és apósomra nem számíthatunk, mert ők betegek. Mindenféle nyavalyájuk van, de mindet csak maguknak köszönhetik, mert sosem tartották be az orvosi előírásokat. Van egy 20 hónapos kislányunk, nagyon ügyes, értelmes gyerek. Ők bennünket sosem látogatnak meg, mert apósom nem ülhet már volán mögé, így ha mi nem megyünk el vagy a férjem nem hozza el őket, akkor ők nem jönnek. Ha valamilyen családi összejövetel van mindig verik a mellüket, hogy az ő unokájuk de ügyes, meg mit szoktak vele játszani, dicsekednek, produkáltatják a gyereket. Közben meg soha az életben nem ülnek le vele játszani, egy mesekönyvet nem olvastak még fel neki soha. Engem nagyon zavar, a férjemet nem, mert úgysem tudunk a szülein már változtatni.

A párjaitok szülei mennyit foglalkoznak a gyerekkel?

Ja, még annyi, hogy én annak idején erőltettem volna a dolgot, hogy ők is legyenek a gyerekkel, ismerje a lányom minden nagyszülőjét, de miután anyósom egyszer nem figyelt rá és a gyerek nekiesett az ágynak onnantól én kezdtem hanyagolni a találkozásokat.



2013. febr. 13. 15:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
Ez legyen a legnagyobb problémád én azt kívánom!
2013. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből nem csinálok nagy ügyet. Hát kivel dicsekedjen a nagyszülő, ha nem az imádott unokával?! Te magad is írod, öregek, betegesek, nincsenek már olyan állapotban, hogy futkossanak a kicsi után.

Az én anyósom és apósom simán letelepszik a kicsi mellé, jönnek-mennek vele, de ők még aktívak. Én örülök, ha dicsekednek, örülök, hogy ennyire imádják.

Ó, hát egyszer elesett a gyerek anyósod mellett? Melletted, a férjed mellett hányszor esett el és még hányszor fog?! Legyél már lazább!

Az én anyósom sokszor engem is dicsér, hogy a gyerek milyen jól nevelt, klassz kis kölyök.

Legalább még van nagypapi meg nagymami a kislányodnak, van, akit még csak le se ejtenek!

2013. febr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A párom szülei elváltak, a nagypapa még nem látta a 7 hónapos unokáját, sőt még én sem találkoztam vele soha... A nagymama át szokott hozzánk jönni, de inkább engem készít ki idegileg, mint, hogy az unokájával foglalkozzon. Beszél neki, kezébe adja a játékokat, de folyamatosan beszól nekem. Kizárt dolognak tartom, hogy valaha is rábízzam. Azt nem tudom, hogy dicsekszik e vele máshol, mert a párom családjában nem divat az összejövetel. Így a fő kérdésedre érdemben nem tudok válaszolni, csak arra, hogy mennyit foglalkoznak vele.
2013. febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Apósom még nem látta a 8 hónapos fiunkat, anyósom egyszer 3 hetesen. Úgy csinálnak, mintha nem létezne, mondjuk velünk is. Picit többet látták sógornőmék 3 éves kislányát (mondjuk tízszer), de apósom a netre pakolgatja a 2 évvel ezelőtti képeit a kicsinek (mert újabbak nincsenek nekik) kommentárok kíséretében. Ők meg ilyenek, sem mi sem sógornőmék nem foglalkozik velük.
2013. febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ez van ilyen a mi életünk is.. már nem érdekel.
2013. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

megértelek. mi egy kicsit más helyhetben vagyunk, de hasonló. apósommal élünk a férjemmel meg a pár hetes babámmal. anyosom meghalt, férjem etyke szoval a papa a nyakunkon maradt. minden este kerülgetjük mert unokázik, nézi hogy fürdetünk, etetünk, ápolgatjuk és közben jön a szoci kor beli jótanácsokkal és okosságokkal. egyre nehezebben viselem hogy alig van magánéletünk és mindig mindent úgy szervezni hogy a papa ne érezze magát egyedül, férjem nem érti mi a bajom... azért irtam ezt le hogy az első válaszoló érezze magát szerencsesnek hogy nem érzi ezt olyan nagy gondnak mert valszeg nem volt még része hasonloban. aproságnak tűnik de aki nap mint nap benne van elëggé befolyásolja az életét!

A kérdezőnek meg kitartás! Sajnos sokszor nagyokat kell nyelni...

2013. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én nem tudom miért esik neked zokon, ha dícsérgetik az gyermekedet, nekem jól szokott esni :)

Anyósomék vidéken élnek, mint ahogy az én szüleim is (250 km távolság). Kb havonta járunk haza mindkét családhoz. Az én szüleim szeretnek jönni-menni, úgyhogy ha tehetik, ők sűrűbben jönnek hozzánk is.

De apósom pl nem szereti a falu határát sem elhagyni, úgyhogy ő még nem volt egyáltalán nálunk (mikor megszületett a lányom sem jött el anyósommal, 10 hetsen látta először, a keresztelő előtt...és a keresztelőre se jött el, mert a szüleinél volt megtartva 150 km-nyire tőlük), de ettől még szeretem és tisztelem, tudomásul kell venni, hogy ilyen. És tudom, hogy ettől még imádja a lányomat, és igen, dicsekszik is vele, pedig aztán tényleg nagyon ritkán látja, akkor foglalkozik egy kicsit vele, de nagyrészt csak nézi ahogy anyósommal meg velünk játszik. Legutóbb karácsonykor voltunk, és március végéig nem is tudunk menni...

És hát ha meg elesik a gyerkőc...hát hol nem történik meg... Ettől még nem haragudnék rájuk, ha ez épp náluk történne, miközben egyikük foglalkozik vele... Baleset, előfordul...


Kicsit lazábban kellene szerintem ezt kezelned, és örülj neki, hogy szeretik és büszkék a lánykádra. Ennél nagyobb elismerést nem is kaphatnál Te sem... :)

2013. febr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

Lazíts egy kicsit! :)


Anyósom is ilyen, általában kiszínezi mindig egy kicsit a történteket. pl csak négykézláb állt a kisfiam amikor a szomszédnak már azt mesélte, hogy mászik. :) De a nagyszülők már csak ilyenek.


Ha betegesek és ahogy írod maguknak köszönhetik, akkor meg pláne ne várd, hogy nagy gyereknevelésbe kezdenek, sőt, szerintem ez nem is az ő dolguk.


Mielőtt azt hiszed, hogy nem értelek, de, nagyon is. Csak a közel két év alatt eljutottam én is oda, hogy semmi értelme elvárni dolgokat, annak kell örülni és elfogadni amit kapunk. Tényleg sokakra még csak rá sem nyitja az ajtót a nagyszülő, nálatok dicsekednek (ez neked is elismerés, hiszen azért a szülő érdeme is hogy mit tud a gyerek). Ezt fogadd el és vedd ezeket lazábban.


Azért mert elesett a nagyinál a gyerek ne hanyagold a találkozásokat, egyrészt attól még a gyerek lehet szereti a nagyszülőket és fordítva is igaz lehet, de nekik nem olyanok már a reflexeik mint nekünk akik egész nap vele vannak, ismerik a mozdulatait. Ennek ellenére, hogy lassan már a szeme állásából is tudom mit fog csinálni a fiam mégis képes egy másodperc alatt úgy összerogyni a lábam mellett hogy beüti valamijét.. GYerekek, ők már csak ilyenek, és még mik lesznek :)


Próbáld meg hogy nem elvárásokat támasztasz a nagyszülők felé, hanem csak elfogadod azt amit adnak, nincs értelme ilyenen mérgelődni! (elment rá nekem is "kis" időm míg elfogadtam dolgokat, de így sokkal jobb)


A másik, hidd el attól is agybajt lehet kapni, ha pl mindennel etetné, olyanokat akarna megtanítani neki amit te tudod nem engednél stb.. nekem a hátam mögött kipróbálták, hogy milyen ha pattogatott kukoricát eszik másfél évesen stb.. pedig akár meg is fulladhatott volna.

2013. febr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
Neked inkább az a problémád, hogy nem segítenek neked ahogy kiveszem a szavaidból. Inkább sajnálatra méltó az ha egy idős ember beteges.Nem is tudom tulajdonképpen mi is a problémád.Ebből a leírásból nem derült ki.Talán az, hogy nekiesett a lányod az ágynak a mama felügyelete alatt? Vagy mi?Komolyan nem értem.Örülj neki, hogy dicsérik a gyerekedet.Szidhatnák is, hogy rossz vagy neveletlen.Szeretik az unokájukat biztosan, de ne várd el, hogy betegen idősen vigyázzanak rá.Te gyereked te felelősséged.A nagyszülőnek csak annyi a dolga, hogy játsszon az unokával nem pedig, hogy nevelje.Nincsen kötelezettsége.Nagyon unatkozhatsz..
2013. febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

Én sem igen értem mi a problémád,de egyetértek az előzővel!

Mit vársz te a nagyszülőktől,a te szüleid milyenek?

Ez is olyan tipikus "utáljuk az anyóst a nagy semmiért" kérdés!


Tudod te hány ember örülne neki ha csak "távolról is" de lenne a gyereknek nagyszülője?

Az én és a párom anyja is több 100km-re lakik(mindkét nagyapa régen meghalt már),anyukám ráadásul még aktívan dolgozik. Mostanában jó ha félévente találkozunk és én boldog vagyok ha dicsekszik az unokával!!!


Ne legyél ennyire rosszindulatú mert később visszaüthet!!!

2013. febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!