Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Márciusba lesz 2 éves a fiam,...

Márciusba lesz 2 éves a fiam, mostanában az a szokása, hogy ütöget! Hogy tudom leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
Olyan üt, hogy hihetetlen! Rendesen fáj, már próbáltam elmagyarázni neki, hogy ez fáj..., meg ne tegye, meg kicsit vissza ütöttem (de nem akkorát!) Csak nevetett... mi a megoldás? Olyan rossz ez az ütögetés...

2013. febr. 14. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A probléma ismerős sajnos. A fiam teljesen ugyanilyen volt. Nálunk a "ne" meg a tiltás lepergett róla, és csak azért is csinálta. Taktikát váltottunk: Minden mesekönyvben néztük, hogy szeretik egymást a gyerekek, az állatok, stb..., és mi is mindig megöleltük és megsimiztük egymást, és hozzátettem, szeretjük egymást. Amikor megütött, szomorú lettem, elmondtam neki, hogy szeretem, de ilyenkor nagyon-nagyon haragszom rá. Most ott tartunk, hogy bölcsis, és össze-vissza szeretgeti és simogatja a kisgyerekeket, akik sírnak vagy szomorúak:-) Még nem múlt el maradéktalanul a probléma, de talán haladunk vele:-) Nálunk a pozitív megerősítés hatásosabb. Sok türelmet és kitartást! Üdv.
2013. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez lehet egy "életkori sajátosság" is, de nyilván ha ez már kellemetlenséget okoz akkor nem az. Egyszer azt olvastam egy könyvben, hogy azok a gyerekek viselkednek főleg így, akiknek hiányzik a szüleivel való testi kontaktus. Szerintem pont ezért volt sikeres az előttem válaszoló taktikája, hogy elkezdték többet ölelgetni a kisgyereküket. Nem egyformák a gyerekek és tényleg lehet hogy csak neki több érintkezésre van szüksége veletek.
2013. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyfolytában szeretgetem, sokszor ölelgetem puszilgatom.. sok simogatást kap... Sokszor átjön éjszaka és összebújva alszunk...
2013. febr. 14. 09:15
 4/5 krisztivan ***** válasza:
2.5 a fiam és Ő is ütöget.Bár nem fájdalmasan de mivel mi is paskoljuk egymást ezért megtiltani nem tudom neki.Viszont mindig mondom,hogy finoman paskolni,csikizni lehet de fájdalmat okozni nem lehet.Úgy tünik érti is.Ha fáj amit csinál akkor rögtön látja rajtam és adja is a puszit közben mondja" bocsii anya" .Bölcsiben nem ütöget senkit:-))Én az elején azonnal mondtam neki,ha mégegyszer nagyot üt és fáj akkor nem játszok vele tovább.Azonnal a következőnél elmentem onnan és mondtam is miért.Néhány alkalom után összerakta a képet.
2013. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én lányom is nevet rajtam, ha látja hogy fájdalmat okozott. én is szóltam már szépen és csúnyán is, de nem használt. mostanában azt szoktuk, hogy hátrafogom a kezét. ez nem fáj neki, csak épp nem tudja használni, mert ugye lefogom valamilyen szinten. és elmagyarázom hogy ezt azért csinálom, mert megütött és fáj. van amikor ezen is vihog, ilyenkor megvárom, hogy zavarja, és fogja fel, ez nem jó és büntibe van. ha már látom hogy nagyon menni akar elengedem és mondom hogy megint lefogom, ha rosszalkodik.
2013. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!