Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan anyukáról, akinek 8 napos a gyerek, de egyáltalán semmit nem hajlandó vele megcsinálni?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy nem pelenkázza be, nem fürdeti, nem szoptatja, cumisüvegből hosszas könyörgésre hajlandó megpróbálni etetni. Nem dajkálja, egyáltalán nem viselkedik úgy, mint egy édesanya. Csak ül mellette, mint egy rakás szerencsétlenség, szenvedő arccal és hagyja, hogy mindent apuka csináljon a gyerekkel. Mindent hárít, egyszerűen nem is akar szoros kapcsolatot kialakítani a babájával.

#újszülött #passzív anya
2013. febr. 16. 15:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

Én pánikbeteg is voltam, és depressziós is. Mégis elláttam a babám. Az embernek erőt kell magán vennie, és nem szabad hagyni, hogy legyőzzön minket. Ott van az a pici baba, akinek szüksége lenne az anyjára. Ezt kell mindig szem előtt tartani, nem a saját gondjainkat. Nekem sikerült és lehet pökhendi vagyok emiatt, de erősnek kell lenni.

Kedves kérdező egyébként a kérdésed hangsúly alapján nekem úgy tűnik, hogy ezt te is ellenszenvezed.?

2013. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyáinknál is volt, csak nem tudták nevén nevezni, hanem inkább a falu nagyokosai, akikkel nem volt ilyen és minden bizonnyal minden téren példaértékű anyák, azok mindennek lehordták őket!!!
2013. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen egyértelműen depressziós, lesz hamarosan pszichés segítsége. Nem közeli ismerős egyébként, de gyakran besegítek a bébi gondozásában, mert megkértek rá. Próbálom rávenni mindenre, mivel első baba természetes, hogy fél még, de nekem nagyon furcsa, hogy ennyire maga alatt legyen és semmiféle anyai megnyilvánulása nincs. Ismertem anyákat szülés utáni depresszióval, de ennyire durva egyiknél sem volt.
2013. febr. 16. 18:50
 24/33 anonim ***** válasza:
74%
Anyukáról nincs véleményem kérdező, mert beteg és segítségre rosszul. Rólad viszont van! Tudod hogy fog kapni segítséget, te mégis ide jössz hogy szapulják, esetleg vitát szíts, ami sikerült is. Gratulálok!
2013. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek az utolsó hozzászólóval. Ha tudod, hogy mi a baja, és már a segítség is le van szervezve, akkor mire irányult a kérdés???? 22-es
2013. febr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
42%
78%os neked biztosan nem volt súlyos azért ment,átélted de azért ítélkezel hát gratulálok
2013. febr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne, ha megértenétek, hogy a depresszió egy BETEGSÉG és nem rosszkedv, "nem akarom", "lusta vagyok" állapot!

Nagyon komoly változások vannak ilyenkor a neuroendokrin rendszerben, az agyi ingerületátvivő anyagok egyensúlya teljesen felborul. Ezért a depresszió súlyos formája (ennek szigorú orvosi kritériuma van) mindenképpen gyógyszeres kezelésre szorul!

A depresszió nem lelki eredetű szemben több más pszichiátriai kórképnél. Ezért teljesen felesleges ítélkezni, hibáztatni a beteget.

A szülés utáni depresszió is tud nagyon súlyos lenni. A legrosszabb esetben a bűncselekményig is fajulhat a kezeletlen állapot.

Az anyukáról nincsen véleményem, csak a hozzátartozókról. Mégpedig látatlanban az, hogy egyáltalán nincsenek megfelelően tájékozódva efelől a kórkép felől! Ez nagyon nagyon szomorú!

2013. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100 százalék hogy depressziós!Forduljon orvoshoz minél előbb!!
2013. febr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

(Csak zárójelben, öreganyáink is küzdöttek bizony ezzel, nem kevésszer szaksegítség híján az őrületig jutottak, aminek "ékes" bizonyítékai a népköltészetben oly gyakran létrejött hasonló ihletésű balladák...)

Jó hír, hogy kap az anyuka segítséget, remélem rendbe jön ő is és a család is.

2013. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
78%-ps vagyok. :D Köszönöm a gratulációt! Nem tudom milyen ítélkezés van abban, hogy azt mondom, hogy erőt kell venni. Mert az, hogy valaki semmilyen nem foglalkozik a gyerekével az kicsit nagyon furcsa. Na ez már ítélkezés. De szerintem nem mondok azzal hülyeséget, hogy a babának az anyukájára van a legnagyobb szüksége, és ezt egy nőnek szem előtt kell tartania, és mérlegelnie kell. Nem hiszem, hogy bolond lenne, vagy ilyesmi, hogy ezt ne tudja kontrollálni.
2013. febr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!