Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan anyukáról, akinek 8 napos a gyerek, de egyáltalán semmit nem hajlandó vele megcsinálni?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy nem pelenkázza be, nem fürdeti, nem szoptatja, cumisüvegből hosszas könyörgésre hajlandó megpróbálni etetni. Nem dajkálja, egyáltalán nem viselkedik úgy, mint egy édesanya. Csak ül mellette, mint egy rakás szerencsétlenség, szenvedő arccal és hagyja, hogy mindent apuka csináljon a gyerekkel. Mindent hárít, egyszerűen nem is akar szoros kapcsolatot kialakítani a babájával.

#újszülött #passzív anya
2013. febr. 16. 15:59
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
nem értem,hogy nem fogtad még fel hogy vannak fokozatai,ültem az ágyon,mint egy zombi, a szoptatás nem ment már a kórházban bőgtem minden éjjel,nem tudtam mit csináljak senki nem segített csak lehordtak de béna vagyok,miért nincs tejem,teljesen a padlón voltam,az első pár hét katasztrófa volt,semmi életkedvem nem volt,nem akartam a gyerekemhez érni,ott hagytam volna anyukámnál a páromat akartam aki nem tudott ott lenni velem az első pár hétben,menekültem volna,nem ettem,zokogtam,az az érzés kegyetlen volt ez csak egy részlet róla,hiába igyekeztem nem ment semmi,homeopátiás bogyót vettem eljártam 1-1 órára sétálni,hogy javítsak rajta de nem ment ilyen egyszerűen,szóval amint látod én akartam de nem tudtam túl lépni....
2013. febr. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

78%, neked szerencséd volt, mert enyhe volt a depressziód, de azért ez nem mindenkinél csapódik így le. És ez nem elhatározás kérdése, van olyan eset, amikor a depresszió olyan méreteket ölt, hogy az anya pl. meggyilkolja a csecsemőt, mert meggyőződése, hogy ezzel a gyereknek tesz jót. Ez nem ilyen egyszerű, hogy vegyen erőt magán és kész.


NAgyszerű, hogy te ilyen erős vagy, de ez egy betegség, ami különböző mélységekben képes megjelenni. Azért, mert neked nem ilyen volt, nem szabad ilyen stílusban észt osztani, ugyanis semmi fogalmad nincs róla, hogy mi is ez valójában.


A te esetedtől (Ami a legenyhébb) a gyermekgyilkosságig elég széles a paletta. Nem szabad ilyen szemellenzősnek lenned, mert ez tudatlansághoz vezet, és ezért született ez a véleményed. Olvass utána. A szülés utáni búskomorság és a gyeremkágyi pszichózis azért nem ugyanaz.

2013. febr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Rendben van. Elfogadom hogy vannak fokozatai. És van aki könnyebben átlép rajta a helyzet súlyosságától függően és van akinek ez nehezebb. Belátom és elnézést kérek a véleményemért! 31-es válaszoló, ezeken én is mind átmentem, de mindig ott volt az a dolog bennem, amit a környezetem is hangsúlyozott, főleg édesanyám, hogy ő az első. Nekem is nehéz volt, mert sokszor amikor el kezdett sírni a gyerek, mert nem akart szopizni és éhes volt, mérgemben ott hagytam az apjának, és becsaptam magam mögött az ajtót, mondván nem érdekel az egész és csak sírtam és sírtam. De mikor lehiggadtam és átgondoltam az egészet, és persze apa is beszélt a fejemmel beláttam, hogy nem adhatom fel. És próbáltam és próbáltam, lehet, hogy nem úgy sikerült ahogy szerettem volna, de legalább nem volt lelkiismeret furdalásom, hogy nem tettem meg mindent. Kívánom, hogy jöjjön helyre az anyuka, és legyen ereje, és akarata végig vinni az egészet, akármilyen nehéz!
2013. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!