Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te milyen tortát sütöttél...

Te milyen tortát sütöttél gyermeked 1 éves szülinapjára, ami TEJ-TOJÁSMENTES volt?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 11:52
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Lhet joghurtosm,mi szójajoghurtot ehetünk,szintén tejérzékenyek vagyunk.
2013. febr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2013. febr. 17. 12:36
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is tej- és tojásallergiás.

Én nem piskótából szoktam neki tortát sütni, hanem sütök egy almás bélest (30 dkg liszt,10 dkg cukor, csipet só, fél cs. sütőpor, 12 dkg margarin vagy 10 dkg zsír, növényi tejszín (azzal jobb az állaga, mint növényi tejjel). Két lapot nyújtok, egyet belenyújtok a tepsibe, ráteszem a tölteléket, rá a másik lapot, megszurkálom villával és mehet a sütőbe. Kb. 20-25 percig, tűpróbáig sütöm.

Tojás helyett: 1 tojás = 1 nagyobb kávéskanál olaj, fele citromlé/ecet, nagyon pici szódabikarbóna (Volt már, hogy ezt elfelejtettem, akkor is jó lett, ráadásul, tuti nem lett sós, ami előfordult már velem a sütőporos tésztáknál, amibe szódabikarbónát is tettem.)

Töltelék: párolt alma-pici cukor (én általában barna cukrot használok, a fruktóz például csomósodik, a xilittől meg nem vagyok elájulva)- fahéj keveréke

Míg sül, pudingot főzök kókusztejből (vízből vagy rizstejből is lehet). Az almásból egy kis müzlistálka segítségével kivágok 3 kört. Majd így rétegzem: almás-puding-almás-puding-almás-vékonyan puding. A tetejét Haribo macikkal (az Aldiban kapható pl., ez a fajta habmaci tejmentes) szoktam díszíteni, mert ez a fiam kedvence.

2013. febr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
A szójához szeretnék annyit hozzászólni, hogy nektek nem tudom, mit mondott a dokitok, de nekünk azt mondta, ha lehetséges, akkor szójából készült tejfölt, sajtot, joghurtot ne adjunk a gyereknek, mert könnyen kialakulhat rá az allergia, mivel így is minden tele van szójával. Így mi ettől tartózkodunk, de ez csak egy alternatíva. (Ugyanúgy, ahogy én nem használok xilitet, ettől még százezrek használják és szeretik.)
2013. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Nálunk Dobos torta volt!

Készíthetsz almás rácsost, abban se tej, se tojás nincs.


Linzer alapja legyen, , az csak Liszt, margarin!

De lehet kapni növényi tejszínt, akkor lehet gesztenyés tejszínes, vagy mirelit epert leturmixolsz, hozzá keversz felvert növényi tejszínt, valamint zselatin fixet, és kész az eper torta!

Sport szeletet is készíthetsz, darált keksz, margarin, kakaó, soya tej, ezt össze gyúrod, kerek tortaformába rakod, olvasztassz rá csokit, vagy kész cukor mázat amit csak melegíteni kell.

2013. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Nekünk nem mondták hogy NE adjak szójából készült terméket,és szerencsére nincs is gondunk vele...bár ezek a termékek is annyi szóját tartalmaznak mint amennyi tehenet látott a bolti tej.
2013. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Nem bonyolítottam túl, elmentem a cukrászdába, megrendeltem egy csokitortát figurásat, elkészült, elslattyogtam érte, a nagy napon meggyújtottuk rajta az 1 gyertyát, elfújtuk ketten, mindenki evett belőle a gyerekem is kb egy szeletnek a negyedét.

Semmi baja nem lett.

2013. febr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

igen, szóját sem lehet nekünk sem.

Aki nem a kérdésre válaszol, pl. utolsó a dobostortával, azt nem tudom megérteni, hogy miért erre a kérdésre válaszol...

2013. febr. 17. 16:45
 19/34 anonim ***** válasza:

Akkor pontosan mire allergiás a gyereked?

akkor csináld rizs ill. zab"tejjel".

2013. febr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Ja! és van rizsböl is mondjuk puding szerü készitmény is mondjuk a süti tetejére ezt teheted.
2013. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!