Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2. ,3. gyereknel mikor kezdtet...

2. ,3. gyereknel mikor kezdtetek el elökesziteni a regi kisagyat, etetöszeket, babakocsit, pelusasztalt, ruhakat. Stb, mennyivel a szüles elött?

Figyelt kérdés

A pincebe volt felreteve, nem tudom, eleg-e lemosni, vagy le kell-e fertötleniteni is mindent, tekintettel, hogy a hasznalt ruhakat 6 honapig vasalni kell (ami fertötlenit azt hiszem).

Kerem, az idöbeosztas miatt csak olyanok irjanak, akik egyedül, ill. ferjükkel oldjak meg a hetköznapokat (tehat a nagymama csak latogatoba jön, nem vigyaz a gyerekre...stb).



#gyerek #hasznalt babaholmik
2013. febr. 17. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én családom 2 hónappal elötte elkezdte felhordani a cuccokat a pincéből, bár szerintem még ráért volna. De legalább így van idő berendezni, ha mégse jó valami akkor lehet változtatni.

2013. febr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm valaszod. Nalunk inkabb en kezdenem mar el...

Kicsit bonyolitja a dolgot, hogy 30 km-re van tölünk a regi hazunkban a pince. A nehez dolgokat a ferjem fogja elhozni kocsival aprankent, de lepucolni...stb nekem kell. A regi ruhakat elkezdtem rendezgetni (nevek szerint, akiktöl kaptuk, külön tarolva vannak, mivel reszben visszavarjak), de mar most a 30.heten lassabban megy, közben sokat pihenek. Aztan, hogyha pl a gyerekünk beteg lenne közben, vagy a ferjem, vagy en, ez mind lassitja.

2013. febr. 17. 19:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Kb. 6-7 hónapos terhes lehettem mikor elkezdtük először a nagyobb darabokat, majd aprajával a ruhákat is előkészíteni.Pont azért kezdtünk bele ilyen hamar, mert tudtam hogy minden nehezebben fog menni az akkor 20 hónapos lánykám mellett.Nem volt segítségünk minden magunk készítettünk elő.
2013. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm valaszodat!
2013. febr. 19. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Már én is gondolkozom rajta, hogy el kéne kezdeni, nálunk több mint 200 km-re van tárolóban elég sok minden, igaz csak 26 hetes vagyok, de lassan már elkezdeném a dolgok átnézését, elhozatalát, de mindenki korainak tartja még. Mondván még ráérünk. Bár egy fuvarral úgysem tudunk elhozni mindent, úgyis kétszer kell mennünk, és mivel kb havonta járunk arra szerintem már időszerű pláne egy két éves örökmozgó mellett.

Mondjuk azt a 6 hónapos vasalást nem értem. Szerintem max kétszer elég átmosni és egyszer kivasalni.

Szerintem ha jó alaposan le és kimosol mindent az elég kell legyen.

2013. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Mondjuk azt a 6 hónapos vasalást nem értem. Szerintem max kétszer elég átmosni és egyszer kivasalni."


Vasalas: 6 honapig a ruhak fertötlenitese miatt vasalni kell a ruhakat. (De lehet, hogy csak 3 ho, nem tudom, de az elejen mindenkeppen.) En utana, idösporolas miatt, szinte semmit sem vasalok, egyszerüen olyan ruhakat veszünk es hasznalunk, amit nem muszaj.

En csak egyszer mosok ki mindent, nem ertem, miert kellene 2-szer, mit valtoztat a 2. mosas? Ha egy folt nem jön ki belöle elsöre, masodikra sem szokott nekem, de amugy foltisztitozok mosas elött, ill. mososzappannal.

2013. febr. 21. 15:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a foltokra értettem, hanem ha esetleg átvett a pincében valami olyan szagot ami miatt kétszer kell vagy többször átmosni. :)


6 hónapos vasalásról soha nem hallottam még, nekem úgy mondták hogy bőven elég egy alapos átmosás után átvasalni. Ha egyszer átgőzölöd, átvasalod akkor is elég steril lesz, nem hiszem hogy 6 hónapon keresztül vasalni kéne.

2013. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, most nézem hogy szerintem félreértettelek, azt hittem a baba megszületése előtt kell fél évig vasalni a ruhákat :) ezért is értetlenkedtem.

A 2 évesemre én még mindig vasalom ami olyan, de ez csak az én mániám. :)

2013. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Nálunk a tarolobol az 1. emeletre kellett felhozni a dolgokat, szóval közel volt. Én időben elkezdtem mindent, kb 6 hós terhesen, hogy mindenre legyen időm. Ruhákat és textíliák ugye mosni és vasalni kellett, a többit letakaritani. Szép apránként.

2013. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!