Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babának már át kell...

4 hónapos babának már át kell fordulnia?

Figyelt kérdés
4 hónapos volt a babánk és még nem is nyúl egyik vagy másik oldalra. Ez normális? VAgy azért egy picit le van maradva?
2013. febr. 18. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem egyáltalán nincs lemaradva. A kisfiam majdnem 5 hónapos volt mikor a hátáról a hasára fordult párszor aztán nem csinálta. Hat hónapot mielőtt betöltötte talán egy héttel akkor fordult a hasáról a hátára. Aztán két hétre rá rájött, hogy ez nagyon jó dolog és azóta pörög forog megállás nélkül. :)

Elvileg 6 hónapos koráig kell forognia, még nagyon ráér a babád.

2013. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már azért legalább a szándéknak meg kellene lennie. Picit talán meg van késve. Minket 4 hósan küldtek anno neurológiára a lányommal, mert nem fordult még hasról hátra, csak hátról hasra. De ott megvizsgálták, és azt mondták rendben van. Rá 2 hétre átfordult oda is, és egy gonddal kevesebb lett, a dokink is megnyugodhatott.
2013. febr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos korig kell. Az én lányom kb. 5 és fél hónaposan fordult át.
2013. febr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyém most lesz 5 hónapos. Még magától nem fordult át hasról hátra, csak ha kapaszkodik valamibe és húzza magát. Magától az oldaláig sikerül, utána visszahúzza a feneke súlya. Egyébként kb. 4 hónapos korától próbálkozik intenzívebben. Hasról hátra még nem megy sehogysem.
2013. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4 hónaposan fordult a hátáról a hasára, azóta állandóan hasra fordul, viszont a hátára még nem akar.Én nem aggódok.6 hós koráig még bőven ráér.Nyugodj meg te is.Egyébként én is aggódtam mert már betöltötte a 4 hónapot és még eszébe sem volt h oldalra forduljon.Aztán egyik napról a másikra megtörtént, következő nap meg már a hasára fordult.:)
2013. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elvileg mire betölti a 7 hónapot, addigra kell tudniuk...


Az én lányom is 5 hónapos volt, mikor először átfordult hátról hasra, megcsinálta vagy 2x, aztán egy hónapig semmi. 6 hónapos volt, amikor már jól ment neki oda-vissza, és 7 hónaposan meg már pörögve bejárta az egész lakást :)


Úgyhogy nagyon sok időtök van még!

2013. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 4hónapos és ő fordul hátról hasra.imádja.DE viszont a te babád egyáltalán nincs lekésve mert 6hónapis korukra KELL ezeket tudnia.pont ma mondta a védőnő mikor látta hogy hogy fordul a lányom hátról hasra.viszont hasról hátra ő is nagyon ritkán.ne aggódj :) meglátod egyik napról a másikra fogja csinálni.nálunk is igy volt azóta ez a menő nálunk.igy szokta sunyiba lesni a tvt.persze nem engedem neki.de ő igy jobban lát
2013. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi egy het mulva lezunk 4honaposak hasrol-hatra mar 3hete atfordult tobbszor is.nem csinalja minden nap van hogy 3napig egyaltalan nem,de hatrol hasra meg nem.oldalra szinte atfordul nagyon kitekerid anyaka annyira nezi moggte levo dolgkat de meg nem sikerult.kivancsian varom ikor sikerul neki :-)

De meg va idejuk nincsenek elkesve semmivel sem

2013. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!