Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért találkozok egyre több...

Miért találkozok egyre több anyukával, aki bár nagyon jó anyuci, de szinte alig ismeri a gyere reakcióit dolgokra, (hasfájás, nyűgösség, betegség) és nem tudja a megoldást?!

Figyelt kérdés
Annyi sok olyan anyukát látok, aki iszonyat sokat foglalkozik a babájával, játszik, tanítja, fejleszti, stb... Látom jó anyák, de mindnek gondja van az altatással, etetéssel, minap egyik ismerősöm mondja, h rájött, (2hónap után), h lehet a tápszertől fáj a gyereke hasa! 9hónapos a gyerek! Van olyan is, akinél 2 éves a gyerek és mai napig visítva kel 5× 6×, mert ehhez szokott, h az anyja megy és éjjel játszik beszélget vele(konkrétan van ilyen ismerősöm, mártírkodik, mert rossz a párkapcsolata, közbe pedig sír, h milyen nehéz a gyerekkel), Stb... Ez olyan furcsa, mert tudom, h minden gyerek más és más, de sokszor azt látom, h bizony a nem teljes gyermek ismeret a gond! Vagy csak 1 kis önzésből adódó elrontás! Félre ne értsetek nekem is van gyerekem én sem vagyok tökéletes, csak választ szeretnék kapni, h ez miért van így?
2013. febr. 18. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj már, de ha te mindenre tudod a megoldást: 1. miért nem segítesz nekik, 2. miért nem lettél pszichológus? Ne haragudj, de megvan a véleményem az ilyen magukat tökéletesnek gondoló, másokat a problémájukkal lenéző anyákról. Teljes gyermekismeret? A sajátjaidat, lehet, hogy jól ismered, de másokét? Hány gyermekneveléssel/tanítással/gondozással kapcsolatos diplomád van és hány év gyakorlatod bölcsődében, óvodában, iskolában, fejlesztőben? Nem látsz bele a minden napjaikba, nem vagy velük minden percben, hogy tudd, mi az ok. Lehet, hogy nekik így a jó: az én fiam is nehezen alszik el, éjjel többször ébred és velünk alszik. Na és? Sokat foglalkozok vele és fogok is, nem hagyom sírni.
2013. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Nekem van egy ismerosom, aki ovodai pedagogus végzettséggel rendelkezik, és csipobol analizalja a sajat és mas gyerekeit is. Amikor a fiam 3 éves volt, o vigyazott ra, amig én dolgoztam (maganovit nyitott a lakasan). Egyik nap mentem a kicsiért, és a csaj nekiallt elmagyarazni, hogy a gyerek nagyon agressziv és nyugos volt egész délutan, és ez azért van, mert még nem tud beszélni, és csak mondta, mondta, idézett a pszichologia konyveibol, meg lényegében eloadta, hogy mit csinalok rosszul. Erre ramutattam, hogy a nappalijaban legalabb 25 fok volt, plussz odasutott a nap és lehet, hogyha leveszi a gyerekrol a baromi vastag pulcsit, kevésbé lett volna nyugos és agressziv. (konkrétan vizes volt a haja és izzadtsagfoltok voltak a ruhajan)

Erre megsértodott.

Szeptembertol profi bolcsibe jartunk. :)

2013. febr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Én kétszer is elolvastam, de komolyan nem értem, hogy mi a kérdésed.
2013. febr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, pont az ilyen példákra, esetekre gondoltam, vagy a hasonló dolgokra, h sokan az ilyen alapvető dolgokat nem ismerik a gyerekükön, gyerekeken!! :)
2013. febr. 18. 12:29
 5/17 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt, h ha valaki szinte 24órát együtt van a gyerekével, h lehet, h alapvető dolgokat nem tud a saját gyerekéről és nem ismeri a reakcióit! A második válaszoló nagyon jó példát írt, ilyesmire gondo1ok, és én is í kérdés alatt írtam példát!
2013. febr. 18. 12:32
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Aha. Hát én ezt nem vettem észre. Tényleg, hiába gondolkodom, de nem tudok példát mondani a saját ismeretségi körömben. De, hogy érted, hogy egyre több? Régen kevesebb ilyen anyukával találkoztál?
2013. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 sumergo ***** válasza:
81%
Szerintem veled van a gond. Minden anyuka-baba kapcsolatban vannak dolgok, amik nehezebben mennek. Gondolom ezekre próbálnak az anyukák megoldást találni, ezért rákérdeznek, hogy másnál hogyan megy ez. Olyan nincs, hogy valakinek mindennel gondja akad (ha valóban jó anyuka), és szerintem olyan sincs, hogy semmi fennakadás nincs. Szegények, bizony rossz embertől kértek tanácsot!
2013. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyébként az 5-ször, 6-szor kelő gyerek nem azért kel, mer "ehhez szokott". Látatlanban nem tudom, hogy mi lehet a problémája, de valami baja biztos van.
2013. febr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Szia! Én sejtem mit gondolsz egyébként!

Nekem is nagyon elegem van ezekböl az ujkeletü anyukákbol. É igaz nem szolok bele senkinek a gyereknevelésébe és tulajdonképpen nem is nagyon érdekel. De már nagyon elegem van , hogy alig lehet valakivel normálisan beszélgetni. Olyan dolgokat mondanak, hogy a hajam égnek áll. Minden zagyvaságot bevesznek amit a neten olvasnak. Van egy anyuka például akinek tök egszséges a babája szépen gyarapszik de mindig kitalál valami betegséget a gyereknek és hurcolja orvostol orvosig. Nemhogy örülne, hogy nincsen semmi baj igazábol de állandóan kombinál. Meg ez az összehasonlitgatás, hogy az enyém már áll 6 hónaposan és hány szót mond 8 hónaposan.

Az anyai ösztönök meg már kihaló félben. Pedig attol nincsen biztosabb. És most nem azt mondom, hogy így is nem nézek be valamit a gyerekkel kapcsolatban.

De már a picibabát sem hagyják annak lenni ami valojában. Ki van ez a világ fordulva önnmagábol.

2013. febr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez osszefugg azzal, hogy egyre késobb szulunk. Vannak dolgok, amik természetesek, de valahogy a korral hajlamosak vagyunk ragorcsolni.

Egyébként sok kulonbozo nemzetiségu novel dolgozom egyutt és azt kell mondjam, hogy ez a gyakorlati életben valo elveszettség sokkal jellemzobb a nyugat europaiakra. De nekik valahogy mas a viszonyuk az édesanyjukkal is. A kelet europai noktol gyakran hallom, hogy ez és ez a gondom, felhivtam anyamat, aki azt mondta, hogy... stb. A nyugatiaktol ritkan hallok ilyet. (Kelet ala értem a skandinavokat is)

Az egyik belga lany (46 évesen szulte az elso gyerekét) elmesélte, hogy a 2 honapos babaja minden etetést sirva végez. Rogton elszaladt a dokihoz és megkérdezte tole, hogy nem lehet-e, hogy a baba éhes? En nagyon meglepodtem, mert ha az anyja nem tudja, a doki honnan tudhatna, de szegény lany tényleg rettenetesen bizonytalan volt mindenben. A doki egyébként azt mondta, hogy szoptatott baba nem lehet éhes (elképeszto baromsag!) és felirt valami gyogyszert a picinek. No mindegy, nem folytatom, szerencsére tulélték mindketten. De nem egy ehhez hasonlo esettel talalkozom. Ilyenkor annyira sajnalom oket.

2013. febr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!