Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névkérdésben ki van otthon?

Névkérdésben ki van otthon?

Figyelt kérdés

Nekünk nagyon tetszik egy név, de már van ilyen éppen csak annyi, hogy nincs a végén egy A betű!

Ha kérvényeznénk ezt a nevet, akkor valószínűleg visszautasítanák?

(Hasonló, mint az Alfonzin - Alfonzina)

Érdemes megpróbálni? Kb. mennyi időre derül ki, hogy lehet-e vagy sem?!



2013. febr. 18. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Még akkor és ott megmondják,hogy fog e ez abban a formában működni... de megkérdezhetem hogy melyik névről van szó??
2013. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem tuti, hogy vissza utasítják, de van-e értelme?

Ha a köztudatban van ez a név akkor mindig félre fogják írni, mert azt hiszik hogy ti mondjátok félre.


Pl Katalin név ismert ti kéritek a Katalina nevet, es a gyereket mindig katalinnak fogják hívni, mert azt hsizik csak egy félre ütés az az A.

2013. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, milyen nevrol van szo, egyertelmu lenne e a gyerek neme.
2013. febr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A férfi változata:Ilián

Mi pedig nőiből szeretnénk:Iliána

Igaz, hogy hasonlít a Liliánára, így pedig azzal kevernék, de nekünk ez tetszik! Szerintetek? Tudtok valamilyen megfelelőjéről? Vagy ez még elfogadható? (Szerintem semmi sértő nincs benne és amúgy is sokszor van úgy a neveknél, hogy a férfiváltozatot azzal különböztetik meg a nőitől, hogy egy A betű van a végén!)

2013. febr. 18. 14:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez elfogadhato, nyugodtan kervenyezzetek meg.
2013. febr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó lenne, ha sikerülne, mert szerintünk ez nem csicsás, de egyedi! (KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!)
2013. febr. 18. 15:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszik a névválasztás! Egyedi, különleges!!!! Én is nagyon szeretem az egyedi neveket! Úgyhogy szurkolok, h összejöjjön! Azért majd írd meg, h engedélyezték-e!
2013. febr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképpen csak sajnos még mindig nem tudjuk, hogy fiunk vagy lányunk lesz! De mivel azt hallottam ezek a névadások után hamarabb el kell kezdeni intézkedni (főleg, ha új nevet akarunk "létrehozni"!)

De köszönöm a biztató válaszokat!

2013. febr. 18. 15:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is van esélye annak, hogy engedélyezik, rengeteg ilyen módon képzett női név van Magyarországon.

Különleges, érdekel hangzású.

Nekem a Kiliána név tetszik, az is a Kilián férfi névből lett képezve.

Azt sajnos nem tudom mennyi idő a kérvényezés, de kezdjétek el minél hamarabb.

Az MTA honlapján egyébként minden hónapban frissítik most már a névlistát, érdemes figyelni.

[link]

2013. febr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9. vagyok!

Majd írd meg, hogy kérvényeztetek-e és hogy sikerrel jártatok-e?

Hallottam itt a gyk-n olyan történetet, hogy kérvényeztek egy női nevet Kamília, de végül kisfiuk született így nem tudták ezt a nevet adni.

Amennyiben fiú lenne, akkor milyen nevet választotok?

És ha még terveztek gyermeket, ha mégis most fiú lenne, hátha a következőnél adhatjátok a kérvényezett választott női nevet.

2013. márc. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!