Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyot hibázunk ha egy szobába...

Nagyot hibázunk ha egy szobába költözünk a 4 hónapos babánkkal? Ki meddig aludt egy szobában a kicsijével?

Figyelt kérdés
Születésétől velem/velünk aludt egy ágyban este,mostanában el tudtam érni ,hogy fürdés után át tudom tenni a kiságyába aludni. De hajnal 2 -től nem hajlandó aludni 1 hónapja. Már mindent kipróbáltam. Kiságyába tettem , hátha én zavarom, de az sem, cicizik is többször este. Most beköltöznénk hozzá a szobájába és a kiságyát lejjebb vennénk a mi ágyunk meg mellette lenne. Már mást tényleg nem tudok kitalálni,de ártok ezzel? Ha igényelné a külön szobát akkor meg kihoznánk az ágyunkat.
2013. febr. 18. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Lányom 10 hónapos még mindig egy szobában alszunk! Szerintem ez megnyugtatja amúgy is rossz alvó!
2013. febr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi is ìgy alszunk, csak a mi szobànkban, este az àgyunk mellè hùzom a kisàgyat. Most 10 hònapos.
2013. febr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én azt mondom,hogy mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó. Nálunk pl. alapelv volt,hogy nem fogok a gyerekhez költözni! A férjem sem szerette volna és én is szerettem volna a férjemmel aludni. Mi 7 hetes korig aludtunk a fiammal egy szobában. De mindig a kiságyban altattuk. 7 hetes átkerül a saját szobájába, és azóta tökéletes el van, jól érzi ott magát! Én nem bánom,hogy nem költöztem be hozzá, mert igazából mi a férjemmel csak este tudunk "élni". Akkor beszéljük meg a nap dolgait, akkor iszunk meg egy pohár bort, akkor vagyunk ketten stb.

Nagyon ritkán volt olyan,hogy ha éjjel felsírt és nem bírtam a kiságyban visszaaltatni, akkor átvittem magunk közé, de ahogy visszaaludt, vissza is vittem!

2013. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van akinek lehetősége sincs külön szobában aludni a picitől... ártani nem fogsz a babának!

Max. a saját kapcsolatodnak... érted.

2013. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
melletted a helye
2013. febr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom ahogy hazahoztuk a kórházból rögtön a saját szobájába aludt és azóta is ott alszik, most 20 hónapos. Soha nem altattuk magunk között, igaz jó lett volna, de egyet értek az előttem szólóval, hogy én is szeretek a férjemmel aludni és mindenkinek legyen meg a saját kis helye. Mi eldöntöttük, hogy nem szokatjuk magunk közé, mert később a gyereknek is rossz lesz ha ki akarjuk rakni.

"Ha igényelné a külön szobát akkor meg kihoznánk az ágyunkat."

Ez mondjuk olyan 14-15 évesen szokott már igény lenni. Mit gondolsz, hogy hogyan fogja kifejezni magát a gyerek, hogy nem akar benneteket már a szobában? Sehogy! Nagyon is jól fogja magát érezni hogy ott vagytok. Esze ágában se lesz külön menni! De én nem érzem azt, hogy mondjuk az én lányom rosszul érezné magát egyedül a szobájában. Nagyon szeret ott lenni, délbe már ő szól, hogy menne aludni és bekéreckedik a kiságyába. És alszik egész éjszaka is!

2013. febr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
MI is külön szobában szerettük volna, de születésétől fogva nem alszik a kiságyában. Ez is nagy csoda ha este át tudom tenni. :( nappal babakocsiban alszik. Most is úgy van ,hogy sokszor a párom alszik a gyerek szobájában,hogy tudjon pihenni. Mostanában próbálkoztam ,hogy a kiságyban altatom, de mondom nem alszik hajnaltól. Vagy 20x kell odamennem a kiságyához, cumit betenni, vagy kivenni cicizni stb. Ki vagyok merülve és az ötleteim is kifogytak. Akinek jó alvó a babája annak könnyű :(
2013. febr. 18. 15:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt tedd, ami a babanak a legjobb! Nekunk is rossz alvi, hasfajos, a vilagert nem tennem kulon szobaba! Imadjuk, hogy barmikor ranezunk latjuk. Nekunk ugy teljes a csalad, hogy 3an vagyunk. Kettesben tudunk lenni maskor.

A legfontosabb, hogy a babad kiegyensulyozott legyen, szerintem ne aggodj ezen, vedd magatok melle.

2013. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem ártasz vele. Igényli a jelenlétedet, ez van. Minden gyerek más, ami másnak működik, az nálad nem biztos, hogy beválik. Csináld úgy, ahogy az nektek a legjobb. Akinek jó alvó babája van, valóban sokkal könnyebb. Nekem két kislányom van, és egyik sem volt/(van) jó alvó. Attól ne félj, hogy nem tudod majd külön tenni, ha egy kicsivel nagyobb lesz.
2013. febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végül átvittük az ágyunkat , de rosszul esett ,hogy eltünt így a babaszoba kinézete így visszacsináltuk az egészet. A baba kiságyát tettük át más helyre,hogy ne az ajtóval szemben . Mellettem alszik továbbra is addig amíg kellek neki, meg végül is csak a hajnali etetéstől van ez. Néha néha majd bepróbálom a kiságyban alvást tovább is, de ha még nem kész rá akkor nem fogom siettetni, amúgy is imádom ha ott szuszog mellettem.
2013. febr. 18. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!