Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az alma tényleg szorulást...

Az alma tényleg szorulást okoz a babáknál 6hetesen?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 11:26
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%

Meg szabad kérdezni, hogy ez mikor és hol volt előírás?

Ugyanis az új előírás szerint kell a glutént 6 hónapos korra bevezetni, még pedig nálunk olyan módon ajánlották, hogy reszelt almába 1 kiskanál darált kekszet tegyünk. De ez most jött be, régen sokkal később lehetett bevezetni csak a glutént.

És nem értem, hogy miért kell egy 6 hetest, akinek még sem a gyomra, sem az étkezési szokásai nem értek meg arra, hogy ilyen egyen? Ha jót akarsz tenni az emésztésének és nem akarod, hogy ilyen picinek vagy nagyobbnak már emésztési zavarai legyenek, akkor vársz még egy kicsit. Ez csak egy jó tanács!

De a te babád, úgy eteted ahogy akarod. De ezt inkább a védőnővel vagy a gyerekorvossal beszéld meg, hisz ők tanulták ezt és ők tudják, hogy melyik étel milyen problémát okozhat!

2013. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
89%
Én nem hallottam még ilyen előírásról, ez melyik évben volt előírás ? Mert nem találok róla semmit ?Nagyanyám 85 éves és ők 3 hónaposan kezdték az almát, nem 6 hetesen.
2013. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

A "10"-esnek,,érts meg akkor ez volt az előírás,,csak a védőnő és a gyermekorvos utasítása lett követve,,hisz akkor még ezt tanították nekik!!Egyébbként egészséges mindkét lányom,,semmi bajuk nem lett az almától és a többitől sem!!


A kérdés arra vonatkozna,,hogyha rég,,pont a szorulás miatt kellett a korábbi gyümölcs etetés,,akkor sok-sok évvel később miért állítják az ellenkezőjét??

2013. febr. 19. 11:46
 14/30 anonim ***** válasza:
89%
az alma székletfogó. Nem csak 6 hetesen hanem később is.
2013. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
89-90-es években volt,,de lehet,,hogy csak Egerben volt ilyen szörnyű oktatás,,mindenesetre a gyermekeim széklet problémái megoldódtak tőle...
2013. febr. 19. 11:50
 16/30 anonim ***** válasza:
jó, kb 30 éve tényleg ez volt, hogy már 6-8 hetesen hozzátápláltak, bár a glutént azt hiszem akkor is később kellett bevezetni. Mindegy is. De azóta sokat fejlődött az egészségügy.
2013. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
89%
Az alma székletfogó és még savas is. Igen, 30 évvel ezelőtt adtak ilyen korán almát a babáknak, sőt még tejet teával is, én pl. azt kaptam. A mai kutatások fejlettebbek, nem véletlen mondják, hogy legkorábban 4 hónapos kortól. Semmiképp nem adnék 6 hetesnek almát, de a te döntésed, csak ne csodálkozz, ha órákon át sír majd, mert megfájdult tőle a hasa.
2013. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
20%
én is felnőttem úgy és semmi bajom nincs! 6 hetesen már kaptam almát.
2013. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
A széklet problémákat lehet, hogy megoldja, de okozhat más problémát. Nem is tudja még megemészteni, nem tud mit kezdeni a szilárd étellel a bélrendszere, azért okoz szorulást. Attól, hogy régen ez vilt a jó előírás a mai lehet jobb, fejlődik a tudomány.
2013. febr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
90%
Régen pálinkás kenyert is adtak, meg mák teát. Attól, hogy régen adták, nem biztos, hogy jó is volt.
2013. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!