Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt akinél a 15 hónapos MMR...

Volt akinél a 15 hónapos MMR oltás nem okozott semmi problémát?

Figyelt kérdés

Kisfiam tegnap kapta meg, a Menjugate-tel együtt. Eddig egyik oltástól sem volt semmi baja, de erről annyi rosszat olvastam, meg azt, hogy nem kellett volna a kettőt együtt adni. Nekünk ezt sem a doktornő, sem a védőnő nem is említette, csak most olvastam róla, hogy ez magában is eléggé megterheli.

Annyira reménykedek, hogy ezt is megússzuk mellékhatások nélkül.

Volt aki megúszta?


2013. febr. 19. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Enyhe laza volt lanyomnak az elsötöl, masodiktol pedig semmi.
2013. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyetlen kellemetlenség, ami együtt járt az oltásokkal, az az volt, hogy amikor combba kapta, akkor megduzzadt mindig neki és azt borogattam.

De egyik oltásnál sem volt semmi. Nem lett náthás, nem lett lázas, tényleg csak a pukli.

Az agyhártya ellen kapott oltásnál például nem is sírt.:) Meg se érezte.

2013. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Lányom tavaly augusztusban kapta meg, mindkettőtől hőemelkedése lett, de nem ment feljebb.

Viszont a fiam nehezen viselte, ő már 3 éves. Neki az elsőtől semmi baja nem lett, de az MMR oltástól 1 hét múlva 38 fok fölé ment a láza és megjelentek rajta a rubeolára jellemző kiütések. De az orvos azt mondta, ez nem fertőz, mert csak oltási betegség.

2013. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk semmi sem volt :)
2013. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sumergo ***** válasza:
Nekünk a védőnő mondta, hogy sok gyerkőc pöttyös lesz tőle, a lánykám arcán is volt az oltás után 10 nappal pár apró pöttyöcske, de hőemelkedése, láza nem volt. Meg egyéb kellemetlenség se.
2013. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk semmi mellékhatása nem volt.
2013. febr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. febr. 19. 15:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem volt mellékhatása sem ennek,sem a 18 hónapos oltásnak sem,pedig ezektől tartottam,hogy nem ússzuk meg.

A lányom is együtt kapta a 15hónapossal,csak ő Neis vac-c nevű oltóanyagot kapott.

2013. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!