Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van v. kinek bevált házi...

Van v. kinek bevált házi gyógymód az ekcémás bőrre?

Figyelt kérdés

Próbáltam már minden fajta krémmel bekenni, de nem javult. A bőrgyógyásztól is kaptam már receptet, de az se használ (legalábbis hosszútávon nem).


Olvastam, hogy száraz bőrre olívaolaj+méz! Jó ez ekcémás bőrre is?


2012. febr. 13. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, te hogy vagy vele, de én már nem merek mindenfélét a kezemre kenni (nekem épp ott ekcémás), mert mindentől csak rosszabb lesz. xD De próba szerencse, nekem a méz annyira a számon sem vált be, arcon se. :S

A shea vajat több helyen dícsérik, kicsit drága, bár a többi krémmel összevetve már kis tétel. xD Viszont ha latexallergiád van, inkább ne, sőt, nekem ugyan konkrétan latexre még nem jött ki semmi, viszont a keresztallergénekre igen (olvass utána ezeknek), és így se javasolták. :S

Bőrgyógyásztól mit kaptál? Van sima hidratálóm, azt fenntartásra kéne használni, meg van szteroidos (elocom), amit a gyulladt időszakban kell.

Hosszútávon sajnos semmi nem használ, gyerekkorban még csak-csak kinövi az ember, de később szinte 0 a gyógyulás, max azon dolgozhat az ember, hogy a passzív szakban maradjon. Elsőnek derítsd ki, mi okozza, és ha lehet kerüld el a kiváltót. :)

Egy barátnőmnek viszont nagyon bevált a la Roche-Posey testápolója, patikában biztos segítenek kiválasztani a megfelelőt, mert sajnos, h konkrétan melyiket használja, nem tudom. :S

2012. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Majd kipróbálom.

Hát ez a "La Roche-Posay" kicsit drága. Na, majd egyszer rászánom magam, hogy vegyek. Remélem, hatásos.

Sajnos munkahelyemen kijött újra, így nem elkerülhető.

2012. febr. 14. 10:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát az nem szerencsés akkor, hosszú távon lehet elgondolkodnék másik munkahely keresésén. Nekem a hidegtől van, meg némely vegyszertől, szóval tudom, hogy nem lehet kikerülni néha sajnos. :S

A la roche drága, ez tény, de nagyon szépen helyretette a csaj bőrét, saját szememmel láttam. :) Ha nem nagy felületre kell, akkor azért sokáig kitart. És jó esély van, hogy használ nálad is, patikus ajánlotta neki, hogy ez szokott segíteni, ha a bőrgyógyász sem. Ő kapott mintát is, szerintem lehet kapni mini változatot máshol is, az nem olyan drága, de kipróbálni elég. :)

2012. febr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!