Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szerettessem meg 6 hós...

Hogy szerettessem meg 6 hós kisfiammal a főzelékeket? Amint megérzi az ízét kiköpi, bármit adok neki, rendesen öklendezik tőle.

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

darabos? sűrű? híg? mivel próbálkozol? vagy a kanalat nem szereti?

az én kisfiam az édes dolokat szereti (sárgarépa, sütőtök) és akkor szokott öklendezni, ha nem pépesítem eléggé a főzeléket.

ha az íze miatt, akkor próbáld meg tápszerrel/tejcsivel készíteni, hátha akkor rákap az ízére. ha már megy, akkor a tápszert/tejcsit el is hagyhatod.

2013. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Anyunyó válasza:
Hasonló a helyzetünk ahogy látom bár remélem a te kisfiad azért rászokik az enyém is így volt sőt bár milyen főzeléket adtam neki az első két kis kanállal sikerült a szájába invitálnom de ki is köpte ha tovább próbálkoztam öklendezett majd sugárba hányt !! Ez már 6 éve volt !! Sajnos a mai napig nem eszi meg a főzelékeket de egyiket sem és persze sok minden más ételt sem ,neki szinte külön kell főzni és nagyon kevés főtt ételt eszik meg amit nem akar azt meg sem tudja kóstolni mert azonnal rosszul lesz sajnos ,hozzá teszem 6 gyermekemből ő az egyetlen ilyenke :) Azért drukkolok neked hátha a te fiad azért később másképp gondolja majd !!
2013. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anyatejjel, vagy tápival sűrítsd.
2013. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az anyatej, tápos sűrítés jó ötlet


mi főzelékként krumplis almásval és krumplis körtével kezdtünk


eleinte mindig tettem almát a főzelékbe, majd fokozatosan elhagytam

pl krumpli, répa, alma

krumpli, sütőtök, alma

2013. febr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdést tettél fel. Érdekes egyébként, de szerintem kisgyerekek érzékenyebbek az ételre, ösztöneik jobban működnek, h mit esznek meg és mit nem, nem úgy mint a felnőtteknél, akik mindent magukba tömnek, azt is amit nem kéne. Én emlékszem, h kisbaba koromban utáltam a főtt meg a sült krumplit, meg a "bébipapikat", amire még mindig úgy emlékszek mint valami rettenetes ízű pépes valami, 33 éves vagyok, de 3 évtized alatt még egyszer se vágytam újra megkóstolni ama "csodás" ízeket, és a krumplit/rizst se nagyon szeretem, nagyon ritkán készítek. Szerintem ha valamit nem akar megenni, ne erőltesd, mert aztán lehet h később egész életében főzelék-fóbiája lesz. Apám meg a spenóttal van így, mert neki kis korába azt kellett sokszor ennie, és egy életre megutálta.
2013. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!