Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba rövid (alacsony)...

Ha egy baba rövid (alacsony) akkor később is alacsony lesz?

Figyelt kérdés

8 hónapos kisfiam 68 cm, ez elég rövidnek számít.

ilyenkor várható hogy később is alacsony lesz?


2013. febr. 21. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem feltétlen.. ellenpéldát tudok mondani ugyan :)) a nővérem volt a leghosszabb baba közülünk (hárman vagyunk testvérek) 55 centivel született és ő a legalacsonyabb, kb 155 centi, nagyon pici.


a fiúk meg általában hirtelen nyúlnak. ha te meg a férjed nem vagytok alacsonyak, akkor ő sem vszínű, hogy az lesz

2013. febr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt így előre nem lehet szerintem megmondani. Hirtelen meg is nyúlhat, de lehet, hogy sosem lesz túl magas. Nézd meg, hogy a családban mennyire vagytok magasak, illetve alacsonyak.
2013. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ettől még lehet magasabb nagyobb korára.

Sokan az általános iskola vége felé vagy végén nyúlnak meg.

Bár általában a genetika a mérvadó, de sokszor nem is a szülőkre üt a gyerek, hanem mondjuk a nagyszülőkre, esetleg dédszülőkre.

Én gyerek koromban magasnak számítottam, évekig a tornasorban második voltam, aztán egyszer 13-14 éves korom körül megálltam 160 cm-nél és azóta is akkor vagyok (25 évesen).

2013. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A ti magasságotoktól függ (anya, apa). Nekem az öcsém 8.-os koráig elég kicsi volt, a barátainak a válláig ért kb.. Aztán középiskolában utolérte őket. Most 30 évesen, 190 cm, pont mint a két haverja :)
2013. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nézz szét a rokoni körben,sokkal inkább mérvadó az öröklődés,mint h jelenleg mekkora. Kislányom 2 évesen másfél évesre való ruhákat hord,az elmúlt 8hónapban 1-2cm-t nyúlt,pedig 54cm-el született.A családban mindenki 170cm fölötti,sőt sokkal magasabb,meglepődnék ha idővel nem nyúlna meg.Ne aggódj emiatt!
2013. febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, de én ezen a kalkulátoron szoktam nézni a méretét:

[link]

Ha beírod az eddigi ismert adatokat és az nagyjából az átlagos görbével párhuzamos, akkor lehet arra következtetni, hogy ez egy tendenciát követ és annak megfelelően a felnőttkori mérethez viszonytani. Ha viszont sok benne az ugrálás, akkor nem igazán lehet mit mondani még.

2013. febr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
majd 2 évesen meg lehet mondani ugyanis kb a duplája lesz felnőtt korában,mint amennyi 2 évesen,kisfiam 85cm még nincs két éves,de remélem nő még egy kicsit,fiúknál nem olyan jó ha alacsony,bár azén családomban,mindenki magas,párom viszont nem túl magas 176-178cm körül van
2013. febr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Érdekes ez az ököl szabály. Mi a párommal mindketten átlagosak vagyunk, csak ő az átlagos alján, én a tetején vagyok, a nagyszülők közt van mindenféle magasság. Így úgy néz ki akkor,hogy akkor a gyerekünk nálunk magasabb lesz majd,de nem sokkal. (tulajdonképpen ez szokott lenni a tendencia is, hogy az átlagos magasság évről-évre nő)
2013. febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A férjem 170 cm, én 154.... Lehet hogy így tényleg nem lesz magas :)
2013. febr. 21. 11:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ha férjed is csak 170,de te meg ennyivel kisebb vagy,akkor a fiatok max 175 lesz.

Lányom 56al született,4hónapos és 68centi.Párom 178 és 171centi.Öcsém 10éves és 155centi,apánk 192 ,anyukája 173.Apám 192,anyja 156,apja 186volt.Párom 178,apja 170,anyja max 160.Úgy számolj,hogy a férjedet fogja túlnőni 5-8centivel,mert fiú.Ha lány lenne,akkor kettőtök között lenne valahol.

2013. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!