Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zabpehelyből kása 9 hónaposnak...

Zabpehelyből kása 9 hónaposnak? Írnátok nekem sok-sok receptet? Még sosem csináltam. Tejtermékből már eszi a joghurtot, túrót, azzal is lehet kutyulni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 21. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Van egy receptem, én tejjel készítem már, de leírom, hátha segít. Esetleg tápszerrel pótolhatod a tejet.

70 g zabpehely, kb. 2 dl tej. Magas falú, üveg edénybe teszem, letakarom egy nagyobb tányérral. Mehet a mikróba 2 percre, utána egy keverés, vissza 3 percre. Kiveszem, öntök hozzá még kb. 1 dl tejet és lefedve állni hagyom.

Csinálhatod úgy is, hogy vízben teszed a mikróba, ha kivetted hozzá öntöd a tápszert. (v. anyatejet)

2013. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet kapni a DM-ben olyan zabpelyhet, ami össze van törve kicsit, így könnyebb vele dolgozni. Simán belekeverheted a délutáni gyümölcsturmixba, vagy a túróhoz is, amihez szeretnéd, vagy amit a kicsi szeret.(és jó minőségű is, én a házikenyerembe is teszek belőle)
2013. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

csinálhatod úgy, hogy belekevered joghurtba, túróba, gy kis gyümölccsel.

Felfőzheted tejjel-tápszerrel, adhatsz hozzá almát, fahéjat, banánt, barackot, esetleg zöldséget.

Süthetsz belőle palacsintát, ha a zabpelyhet leturmixolod, olyan, mint a liszt. Aztán palacsintába már bármi mehet.

2013. febr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsi vízben főzd meg a zabpelyhet, utána tegyél hozzá pár kanál zabtejet. Az én Fiam nagyon szereti :)

Mehet bele pici fahéj, gyümik is! :)

2013. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!