Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenképpen kell a terpeszpel...

Mindenképpen kell a terpeszpelenka?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiam. Az orvos 1 hónaposan megnézte, minden rendben volt vele, azóta nem nézték a csípőjét. Azt mondta a védőnő, hogy majd 4 hónaposan kap beutalót ortopédiára, addig megelőzésképpen hordjon terpeszpelenkát.


Ez mindenhol így van? Kicsit feleslegesnek tartom ezt a tortúrát, ha amúgy szépen terpeszben vannak a lábai, sokat tornázunk, hasra fektetem, akkor békába húzza fel stb. Miért kínozzam a terpeszpelenkával és akadályozzam a mozgásfejlődésében (már fordul hasról hátra, nagyon mozgékony baba.) Persze itt motoszkál, hogy akkor felelőtlen anya vagyok, de tényleg feleslegesnek tartom. Majd ha kiderül, hogy tényleg probléma van, akkor megcsináljuk, de addig minek? Ha viszont ezt mindenhol mondják, akkor átgondolom. Segítenétek?



2013. febr. 22. 12:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja és hordozókendőben is sokat van, ahol szintén úgy kötöm meg, hogy terpeszben legyen...
2013. febr. 22. 12:01
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem még csak 1 hónaposan nézték azóta nem és nem is mondta senki,hogy kellene de nem használtunk ilyen pelust! Azt mondták csak akkor kell ha baj van!
2013. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én ilyenről nem hallottam még az biztos. Nálunk 6 hetesen volt egy csípő uh- ahol minden rendben volt. Ortopédiára nem kell mennünk.

Szerintem teljesen felesleges a dolog.

2013. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Jégtánc ***** válasza:
Nálunk sem volt ilyen
2013. febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk mikor megszületett a kislányunk, azt mondták h kötött csipője van. el vittem 2 hónaposan ortopédiára ahol azt mondták h semmi baja a csipőjének!!! Pedig mgé a zárójelentésére is ráírták h kötött csipő:S
2013. febr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sumergo ***** válasza:
Ha így is, úgy is meg kell nézetni majd orvossal, akkor a helyedben elvinném most. Majd ő megmondja, kell e neki terpeszbetét. Ha nem kell, akkor ne kínozd vele. A lányomnak kellett, és bizony egyáltalán nem szerette, úgyhogy csak azért, mert hátha kell, biztos nem tenném rá.
2013. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Védőnői módszertani levél írja le, hogy 3 hónapos korig megelőzésképpen ajánlani kell a terpeszbetétes pelenkát. Tehát nem mondott butaságot a védőnőd, ártani pedig nem ártasz vele a babádnak :)
2013. febr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tehát egészséges babáknak is ajánlják, azt pedig, hogy ki adja rá és ki nem, ezt mindenkinek magának kell eldönteni. :)
2013. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, jó látni, hogy korántsem mindenhol van így, úgyhogy nem fogom ráadni, ha nem muszáj! Kedves utolsó: "ártani nem árt", de nagyon lekorlátozza. szeretném, ha a maga ütemében, természetes módon fejlődne.
2013. febr. 22. 13:27
 10/11 anonim ***** válasza:
4 hetesen voltunk csípő uh-n, 6 hetesen ortopédián, itt kötelezőek ezek a vizsgálatok mindenkinek. Senki nem ajánlotta megelőzésként, pedig én 6 hónapig szíjban voltam. A vizsgálat negatív lett a fiamnál.
2013. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!