Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha vizes a tejem...

Mit tegyek ha vizes a tejem hogyan tehetem zsirosabá?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 07:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Mi az hogy vizes? Az anyatej olyan, amilyenre a babanak épp szüksége van. Nem kell vele semmit csinálni.
2013. febr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Az elsőnek nincs igaza csak biztos nem volt ilyen problémája! Az enyém is ilyen volt! Szörnyű volt,hogy óránként kellett etetnem mert nem táplálta a babámat! Én rengeteg mindent kipróbáltam! Első hónapban nem hízta meg a 400g-ot állandó szopás mellett! 7 hetes korában nem bírtam nézni a szenvedését! Adtam neki tápit és ezzel le is mondott a ciciről! Semeddig nem tartott,hogy elment a tejem! Neked nagyobb szerencsét kívánok!
2013. febr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az anyatej összetétele nem állandó, hanem folyamatosan változó. Gondoljunk csak arra, hogy a szülést követő első hétben sűrű sárgás színű tej ürül, amelyet colosztrumnak neveznek. A colosztrum tápanyag összetétele a magasabb fehérje és ásványianyag-tartalomban és az alacsonyabb zsír és szénhidrát tartalomban különbözik az érett anyatejtől. Ugyanakkor a colosztrum az érett anyatejnél nagyobb koncentrációban tartalmaz immunglobulinokat, mindenekelőtt IgA-t. Ezt követi a lactáció 6-15. napja között termelődő átmeneti anyatej, amelynek tápanyag és immunglobulin tartalma a colosztrum és az érett anyatej között van. Az érett anyatej, amely összetevőiben már eltér a colosztrumtól, ez egy fehér hígabb tej.
2013. febr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Jézusom... mint ha csak a védőnőmet hallanám mikor olvastam az első hozzászólót... hát ő talán tényleg volt olyan szerencsés hogy nem volt neki vizes teje. igenis VAN olyan. Kedves kérdező sajnos nem tudok segíteni mert mi is így jártunk, tápszert kellett adnom a lányomnak, mert a fent említett mondatot szajkózták csak, segítséget és tanácsot pedig nem adtak...
2013. febr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Már ne haragudjatok, de ha lenne egy kis élettani ismeretetek, akkor tudnátok, hogy az első válaszolónak, a védőnőnek igaza van. Tény, hogy függ a beltartalma a bevitt étel minőségétől, de az összetétele a laktáció előrehaladtával változik. A probléma valószínűleg nem az összetételben volt, hanem a rossz szoptatási technikában. Ha nem táplálkozol megfelelően (diéta, hasfájós baba) akkor szedj, terhes vitamint, gondolom vasat mondta az orvosod, hogy végig kell szedni, omega3-at, c-vitamint. Ha azt szeretnéd, hogy a zsírosabb tejhez jusson, tedd arra a cicidre etetéskor, amiből utoljára evett, és utána az újra.
2013. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Na már ha a védőnő tanácsot adott volna (ahogy azt írtam is hogy nem tette) nyilván tudtam volna tovább szoptatni és nem kelek így ki magamból.... de ezt nem csak én mondom első gyerekes anyaként hanem olyan is mondta hogy van vizes tej akinek több gyereke van és nem épp az elsővel járt így. mindegy nem kötekedni akarok/akartam csak kijött belőlem. remélem a kérdező nem jár így, szerencsésebb lesz.
2013. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
2-es vagyok! Látom megint vannak okosak! Mi kórházban is voltunk meg a védőnőm is rendes volt és a szoptatással nem volt gond! Mégis ilyen volt a tejem! Semmitől nem változott! És mivel nem táplálta a gyereket mint ahogy írtam is van ilyen!!! De ez nem az anya hibája! Nehogy magad hibáztasd! Mennyi idős a babád?
2013. febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon kevesen tudják, hogy vannak szoptatási tanácsadók, akik bármikor lehet hívni és segítenek, ha probléma van, akár személyesen is kimennek, nem csak telefonon segítenek. Megint van egy-két okos anyuka aki a tapasztalatnak hisz és nem a tudománynak, de ez már csak így van. Azért mert neki nem sikerült.
2013. febr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz a tejed. Az eleje mindenkinek vizesebb az oltja a baba szomját és hátul van a zsíros tej,ami hízlal. Nem lehet, hogy csak az elejét szívja ki? Vagy hamar váltotok mellet? Az is lehet, hogy növekedési ugrása van, azért éhes gyakrabban. Hízik szépen?
2013. febr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Márpedig szerintem megfelelő étkezéssel zsírosabbá lehet tenni. Egyél változatosan, igyál eleget, de ne is túl sokat, egyél sok tejterméket, sok zöldség, gyümölcs. Ha szeretnél szoptatni, felejtsd el a diétát, nem azt mondom, hogy szalonnát, meg kolbászt egyél, de kiadósan étkezz. És az is igaz, hogy akkor válts mellet, ha már az egyik kiürült. A nővérem is így volt: alig evett, a teje is kevés volt, és vizes.
2013. febr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!