Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik korán beadták bölcsibe a gyereküket?

Figyelt kérdés
Decemberben született a kisfiam, és úgy néz ki, hogy szeptembertől dolgoznom kell majd. Nem sokat, csak félmunkaidőben, így délelőttre lehet, hogy be kéne adnom bölcsibe. Akkor lesz 9 hónapos. Vannak fenntartásaim, de nem tudom, hogy milyen ez. Írnátok tapasztalatokat? Köszönöm

2013. febr. 23. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Nekem még nincs gyerekem, de az unokatestvéremet is kb. ilyen korán adták be. Szerintem nem volt ezzel semmi gond, ha ez a legjobb megoldás, akkor tedd ezt. Esetleg van még két verzió, az egyik, hogy az apuka marad otthon vele GYED-en, ha ez nem kivitelezhető, akkor vannak ilyen "nénikék", általában nyugdíjasok, akikre rábízhatod.
2013. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

A baratnomnek el kellett mennie dolgozni, mikor a kislanya 8 honapos volt. Ez inkabb neki, mint a gyereknek volt nehez, aki viszonylag konnyen es gyorsan hozzaszokott az uj rendhez. Szepen fejlodott es nem csak anyukajatol tanult uj dolgokat, de a kozossegben is sok uj dolgot szedett magara. Most mar negy eves, ovis igy tul van egy bolcsibol oviba valtason is. Meg elotte az elso bolcsit is le kellett cserelni de nagyon rugalmasan alkalmazkodott az uj kornyezethez. Mondjuk ez a kislany a kezdetektol fogva sokat volt a nagyival is es szerintem nagyon kis kiegyensulyozott gyerek. Az anyukaja a legfontosabb szemely, de nem csungenek egymason. Megis megvan a bizalom.

Hogy oszinte legyek ra jobb ranezni, mint az unokaocsemre, akivel az anyja az "eloirt" 3 eves koraig non stop egyutt volt es a gyerek mar szo szerin agybajt kap tole. Sajnos ezt mind a viselkedesebol, mind abbol, amit mond egyertelmuen le lehet szulni. Pedig az anyja imadja...csakhat csung rajta.

En szerintem nincs a gyerekek karara, ha kicsit kozossegbe kerulnek. A lenyeg az, hogy anya visszajon, nem hagy ott orokre. Es nem is adod be egesz napra. Szerintem ne felj ettol az uj helyzettol.

2013. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*szurni
2013. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
14 hónaposan került a kisfiam bölibe (pénz miatti kényszerhelyzet) de a mai napig megszakad a szívem, amikor arra gondolok ahogy ott áll "árván" az udvaron és sír az anyukája után:S a mai eszemmel már máshogy oldanám meg a dolgot,nagyon pici volt ő még a bölcsihez. Jobb lett volna ha legalább 2 éves koráig együtt maradok vele.
2013. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Én pont 9 hónaposan vittem bölcsibe:) Semmi hátrányunk nem lett belőle, soha nem sírt. Most 15 hónapos, és imád járni. Én nem bántam mg. Mondjuk azt is hozzá kell tenni, hogy ő nagyon jó természetű volt pici korában is, nyugodt, nem sírós, egyedül is elnézelődött. A szomszéd csaj mindig kérdezte, hogy ő soha nem sír, mert még nem nagyon hallotta. Szóval ha nem ilyen lenne a természete akkor nem biztos, hogy beadtam volna:)
2013. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

Semmi baja nem lesz a kicsinek, sot, meg az is lehet hogy jot tesz neki ha latja a tobbi, nala idosebb gyereket: gyorsulhat a fejlodese.

Erdeklodtel mar a bolcsodeben, hogy beveszik e? Mert eleg nagya tuljelentkezes....

2013. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%
Azért nem kellene írni ,hogy semmi baja sem lesz. Szerintem igen is gyerekfüggő! Ha a babát megviseli akkor nem kell erőltetni! Ezért kellene úgy vállalni gyereket ,hogy tudjuk legalább 2-3 éves koráig otthon tudunk vele lenni és anyagilag is megoldható!
2013. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%
Gyereke válogatja ,kisebbik fiam ment 9 honaposan bölcsibe ,hát nem tetszett neki ,nagyon anyás volt és még ma is az .
2013. febr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

Minél hamarabb viszed, annál könnyebben fog beszokni.

Neked lesz nehéz, kitartás! :)

2013. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
7! Ez a 3 evig otthonmaradosdi csak Magyarorszagon szokas. A nyugati allamokban 6honap utan mennek vissza dolgozni a nok es semmi baja nincs a gyereknek tole.
2013. febr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!