Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap itt van valamelyik...

Minden nap itt van valamelyik nagyszülő babázni, mit csináljak hogy ne sértsem meg őket, de ez már sok?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kisbabám, páromnak is és nekem is elváltak a szüleink,új családdal. Az minimum igény minden nagyszülő részéről hogy lássák az unokájukat,a heti egy alakalom,ami néha többre sikeredik. Van olyan,hogy bejelenkeznek,aztán mégsem érnek ide, én itthon maradok,vagy nem kezdek bele olyanba,aztán jönnek másnap. Nem rakhatom őket egy időpontra sem.. A másik, hogy a kislányom igazából nem szereti a nyüzsgést,azt sem ha felveszik,úgyhogy még csak azt sem tehetem meg, hogy csinálom a dolgom,míg itt vannak, mert figyelnem kell rá. Szeret sokat aludni is, de olyankor ezt sem tudja megtenni. Az elején,míg betartották a kérésem, hogy ne rohamozzanak meg egy újszülöttet,még volt egy nyugodt,kiegyensúlyozott babám,aki gyakorlatilag sosem sírt. Most már azt gondolják,elég nagy,és nem akarnak lemaradni róla. Viszont megijed tőlük,nyűgös,álmos,zavartan eszik ha mindig van itt valaki. Meg..én is nagyon szeretek együtt lenni vele,sétálunk nagyokat,alszik sokat, meg játszunk.. Az,hogy ezt nyíltan elmondom,nem működik,már próbáltan finoman..szerintük szoktatni kell a gyereket,és meg is sértődnek.4-ük közül hárman olyan mindent vagy semmit típusúak,vagy ennyit jön,vagy egyáltalán nem jön.

2013. febr. 24. 22:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%

A Baba és Te vagytok az elsők. Nyugodtan mondd meg, hogy nem alkalmas, ha jönnek. Ha ezen megsértődnek, puffogjanak csak magukban, de akkor is a baba nyugalma, fejlődése a legfontosabb. Ezenkívül neked is pihenned kell még, amikor alszik, nem pedig a vendéglátáson törnöd a fejed.

Ha nem tudtok rendes napirendet kialakítani, vagy épp alvásidő/séta stb. lenne, szerintem ne finomkodj.

Az első babánknál én is udvariaskodtam, de nem vált be. Aztán célozgatás helyett egyszer kerek-perec beolvastam anyukámnak. Volt egy kis mosolyszünet, de aztán megértették a dolgot (vagy ha nem is, de már tudják, hogy harapok, ha nem megbeszélt időpontban jönnek). A második baba születése után sokkal határozottabb voltam mindenkivel, viszont itthon így nyugodtabb volt a légkör. Nem kell szoktatni a "tömeghez", ha nyugodtan és kiegyensúlyozottan nőhet fel, nem lesz félős.

2013. febr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
16%
Te mit szólnál ha 30. év múlva a gyereked azt mondaná, hogy lelátogasd a gyerekét?
2013. febr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia!És a férjed is beszélt már velük?Ismerős helyzet.Sajnos nálam a kicsit "erélyesebb" hozzáállás tette meg a hatást.A finomkodás egyik fülükön be,a másikon ki,nem volt nyerő.Az ezredik alkalom után már átváltottam a hangnemet.Aztán meguntam,hogy mindenki helyettem akarja "nevelni" az én gyerekemet.Nálam bevált,és ha nem "kelek ki magamból"akkor még fürdetni sem engedik a Fiamat....na persze..azért mindennek van határa....sikerült :)
2013. febr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%
A ne látogasd,és a ne mindennap itt lógjál közt van egy kis különbség szerintem,már bocsi..
2013. febr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
2-es, nem mondja senki, hogy ne látogassa (gondolom, ezt akartad írni). De egy kisgyerekhez igazodni kell, intelligens ember nem megy úgy babanézőbe, hogy nem kérdezi meg, mikor menjen, mikor alkalmas. Az pedig alap, ha megbeszélnek egy időpontot, és közbejön valami, odaszólnak, és ha már nem jó a baba szempontjából, akkor nem mennek. Ha meg már elfelejtették, hogy az ő gyerekükkel hogy működött a dolog, emlékeztetni kell őket.
2013. febr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
1,3- Én is ettől félek hogy csak ez a megoldás. A nevelésről eszembe jutott, hogy már rá is szólt anyósom a babára a múltkor,mikor éhes volt,én meg a konyhában voltam, hogy ne nyafogjon már..
2013. febr. 24. 23:08
 7/28 A kérdező kommentje:
2-es,nem tudom, végigolvastad-e a kérdés alatti szövegemet..
2013. febr. 24. 23:08
 8/28 A kérdező kommentje:
5- jól látod,a legnagyobb probléma ráadásul az, hogy szeretnek úgy érkezni, hogy "valamikor" aznap, vagy "lehet hogy benézünk,de majd meglátjuk". Én meg legyek készenlétben itthon..gyakorlatilag hajat mosni nincs időm.
2013. febr. 24. 23:11
 9/28 anonim ***** válasza:
69%
Nálam is így van de nekem 2 baba van egyszerre és nagyon örülök h az egyiket olyankor van kire bíznom főleg ha egyszerre kell etetni ha sírnak.
2013. febr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
3-as vagyok,szerintem a férjeddel próbáljatok meg leülni,és beszélni velük.Nekem nem sikerült :(,onnantól kezdve alkalmanként óvatosan mindig megjegyeztem dolgokat nekik,és rájöttek,hogy igazam van.Anyósomnál be-be kellett szólni néha,mert szeret mindig mindenkit kioktatni,azóta már a kedvenc nagypof@jú menye vagyok....
2013. febr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!