Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékot, vagy tornát...

Milyen játékot, vagy tornát ajánlotok, fejleszti egy hat hós baba mozgását?

Figyelt kérdés
Mindig is mozgás párti voltam,és szeretném ha a fiam is ilyen lenne.Kúszni még nem kúszik,de próbálkozik:)Milyen gyakorlatok vannak amiket lehet vele gyakorolni?Köszönöm.
2013. febr. 24. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Mászóhenger :)
2013. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd saját magától mozogni úgy, ahogy neki tetszik - de figyyelj, mert ha túl sok, vastag ruha van rajta, akkor az akadályozza. Este fürdetés elött hagyd - természetesen a felfütött szobában - legalább fél órát meztelenül, úgy sokkal szabadabban tud mozogni, és jobban erösiti az izmait.

Ilyen idös babának semmi más nem kell, csak lehetöség - esetleg "dögönyözöset" lehet játszani vele, de mást felesleges.

2013. febr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk van ilyen labdánk...nagyon szerette:)

11 hónaposan el is indult a fiam:)


[link]


A miénk eladó:)

2013. febr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mikor elkezdett "kutyázni",mi letettünk a földre egy jó nagy szivacsot,és rá 2 napra egyből elkezdett mászni,a kúszást ki is hagyta.7 hónaposan.megfigyeltem,hogy mindig akkor mászott,mikor nem volt játék a földön.az volt a célja,hogy elérje a szivacs végét,és ütötte a parkettát.ha játékot tettem le neki,azzal játszott,és nem mászott.
2013. febr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)Természetesen nem az erőltetésről van szó,hanem,hogy szeressen mozogni,és azt élvezze is:)Nagyon kezdő vagyok,és nem pontosan értem azt amit írtok:)(leszámítva a labdát:)).Mi az a henger,és dögönyözés,ez nekem is tetszik.Meg magyaráznátok?Köszi:)
2013. febr. 24. 12:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, hát ha még nem kúszik(nincs elkésve!!!), akkor olyan tárgyakat játékokat, tegyél tőle messzebb, amiért érdemes elindulnia, akár gurulva:) Nálunk kajáért indult el kúszva:)))Kis haspók:) Jó a mászóhenger is, de egy sima magasabb puff is megteszi majd, hogy arra feltérdeljen, vagy átmásszon később...Jók a vtech labdák, nekünk is van, de a sima labdát sokkal jobban szereti, szívesebben megy érte...Ha még nincs szerezz be egyet:)Gurigathatod is, akár mondókával egybekötve a babádat, ha még nem sokat csinálja...Mi ebben az időben sokat tornáztunk, biciklizés, karok mozgatása fel, le, hintáztatás, lovagoltatás stb...A legjobb ha sokat van hason, és mindent csinál ha eljön az ideje...
2013. febr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a következőket szoktam vele játszani, ezeket több helyről hallottam, így a 2. babára már felhalmozódtak a mozgásos játékok. Nem minden nap mindet, hanem épp, mikor eszembe jut.


Hinta! Nagyon jól fejleszt már baba korban is. Ha van lehetőségetek adamo szerű hintát szerezni, abban hintázzon, ha nincs, akkor ti hintáztassátok egy plédben - ketten megfogjátok a két sarkát és hintáztatjátok a babát előre-hátra is, és oldalra is. A hintás éneklés (hintapalinta stb) végén egy picit fel is lehet dobni, vagyis inkább hirtelen megemelni. ezt nagyon szeretik.


Gimnasztika labda! ez is jó az egyensúlyra. Nekem van, bár még nem fújtam fel, mert nem fér el a lakásban, de tervezem. Babatornán szoktunk ilyet játszani. Ráhasaltatod a babát, és mozgatod előre hátra, közben valami éneket énekelsz. Oldalirányba is egy ének. Körkörösen is. sőt, kicsit lehet rugóztatni is a labdán, imádják.


Plédes játék: forgást fejleszti. Én ezt akkor játszottam sokat, amikor még nem forgott: Plédet kiterítesz, az egyik végébe teszed a babát, és a pléddel együtt átfordítod őt hasra. Aztán tovább hátra. és így gurul tovább, amíg vége nincs a plédnek, majd visszafele is.


Torna:

A kezeit behozod a melkasa elé, keresztezed, és vissaz kitárod. Egy mondóka.

Jobb kezét és bal lábát összeérinted és vissza, majd a másik oldal.

Lábait törökülésben váltogatod, mármint felhozod a hasa elé, mintha törökülésben ülne, majd megcseréled, hogy a másik legyen felül. Mégegy mondóka: erre ezt szoktuk: Törökbasa, nagy a hasa, belefér vagy 120 kacsa. Szerintem ez cuki :)

Lábaival biciklizik, felváltva tolod őket a hasához, közben "biciklizik az egér, mozog füle farka...."


Tapsolás: én a gyerekek gyerekek szeretik a perecet szoktam vele tapsoltatni, a kezével, de lehet a lábával is :)


Ölben játék: a térdedre ülteted, a hóna alatt tartod még, és "hóc hóc katona...", gyi te paci gyi te ló.... a hó ha hóra felemeled a fejed fölé...


A mászóhengert a fiam a csörgússége miatt szerette, de azon is lehet előre hátra gurigatni (felfújható henger alakú valami) [link]


Ja, és a kukucsos játék, mindkét gyerekem jókat kacag rajta: ő az ágyon, én meg az ágy mellé lebújok, és hirtelen előjövök és mondom kukucs...

Vagy valami mögé elbújsz, egy párna, vagy egy nagyobb matrac, és először mindig ugyanazon az oldalon bújsz elő (fent, bal, jobb oldalt), majd hirtelen egy másik helyen. Olyan cukik, mikor már várják, és tudják, hol jelensz meg, és mégsem ott... :o)))


Hol a baba? Itt a baba! A klasszikus, mint a Jégkorszakban :)


Hirtelen ezek jutottak az eszembe, megyek is, és meghintáztatom a lányom, mert közben meg fel is kelt. Addig megcsinálom neki az ebédet :o)

2013. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hü!Nagyon szépen köszönöm!
2013. febr. 24. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!