Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A frissen járni tanult babádat...

A frissen járni tanult babádat mikor vitted ki az aszfaltos járdára sétálni először?

Figyelt kérdés

Itthon elég ügyesen járkál, esni azért szokott, de aszfalton jobban megüti magát.

Babakocsiba elég jól elül egy szűk órát, nem kívánkozik úgy ki.


2013. febr. 25. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
én azt ajánlom minél előbb vidd ki én is túl aggódtam ezt és elég sokáig tartott mire leszoktunk a babakocsiról...
2013. febr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én egyszer nagyon meglepődtem, mert itthon már ügyesen ment, de a kinti cipőben még eléggé csetlett botlott. Egyszer elugrottunk egy plázába telefont venni, és amíg egyikünk ügyintézett, addig a másikunk sétált a babával.

Annyira tetszett neki, hogy ott keringtünk vele egy órát, mert nem akart megállni :). Azt gondoltuk, hogy hamar elfárad, de nem.

Azóta kiviszem az udvarra, utcára sétálni minden nap, meg is lepődtünk, hogy elsőre mekkora kört ment gyalog az utcán is. Persze folyamatosan fogtuk a kezét, hogy ne essen el.

Azóta minden nap kimegyünk, és babakocsizás előtt egy órát "fárasztom" :).

Már úgy kell szaladnom utána (csak az udvaron engedem el a kezét, de folyamatosan a nyomában vagyok). December elején tette meg az első önálló lépéseit, 13 hónaposan. Kb. 2-3 hétre rá volt a plázás séta.

2013. febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam mihelyt önállóan tudott menni, kikívánkozott a kocsiból. Kivettem, tolta egy darabig a kocsit, aztán mindig elindult külön utakon. Nem korlátoztam benne. Igaz elesett párszor, meg is ütötte magát, de nem lett komoly baja, és megtanulta, hogyan kell esni (kézzel tompítani az esést. Neki sokat használt. Ha már tud menni, és az idő is megfelelő, vidd ki, hadd járkáljon. Tolhatja a babakocsit is, az olyan felnőttes, a kicsik többsége szereti. Egészen más élmény, mikor megtapasztalja, a nagy teret. Gyalogol rendületlenül, és még mindig nem ér a végére. Kegyetlenül hangzik, de nincs benne rossz szándék, előbb utóbb meg kell tanulnia elesni is, és neked is meg kell tanulnod jól reagálni az esésekre. Legtöbbször csak azért sír a kicsi, mert anyuka nagyjelenetet rendez az esések miatt. Ha higgadt maradsz, ő fel sem veszi. Tavaly a két éves fiam akkorát esett a betonon, hogy jó 2 métert csúszott, és közben 3-szor perdült át az oldalán. Nekem fájt végig nézni. Felült, már görbült a szája, mikor vigyorogva közöltem vele: nem gond, állj fel, porold le a nadrágot, és gyerünk csúszdázni. Mire végigmondtam már a csúszda előtt vigyorgott, eszébe se jutott, hogy elesett.
2013. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ezt eléggé elhúztam.December közepén tette meg első önálló lépéseit a kislányunk.Nem volt még cipője és mivel olyan bizonytalanul ment még vártunk a kinti sétával.Január vége felé vettünk neki csizmát.Ráadtam bent és az első lépésénél orra is esett..Aztán két három kört megtett benne a szobában és már ügyesen lépdelt.Másnap kivittem.Szépen jött a kezemet fogva.Azóta szép távokat sétálunk én hamarabb elfáradok, mint ő :DMég hajolnom kell picit, hogy elérjem a kezét, mert elég pöttöm, 11 hónapos lesz holnap.
2013. febr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!