Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az rendben van,...

Szerintetek az rendben van, hogy majdnem 5 hónapos tápszeres babám, még legalább háromszor kell és eszik éjszaka?

Figyelt kérdés
2009. szept. 10. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Én csak tippet tudok adni.

Éjszakai ébredésnél a cumit adtam a szájába.Kicsit mindig tovább bírta,kb.9 hetes korától átalussza az éjszakát.A másik két gyerekkel is így csináltam.Én az éjszakai alvást próbáltam rendszerezni,hogy én is tudjak aludni.Napközben keveset alszik.

Mennyit eszik éjszaka?

Hányszor napközben?

2009. szept. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

120 ml-t eszik éjszaka, hajnalban már hagy meg belőle, alig reggelizik. Napközben gyümit kap tíz körül, egy óra körül ebédre 120-150 ml tápi, háromkor csak 90 ml, de különben nem hajlandó aludni. Öt jkörül eszünk pépet vagy gyümit, és vacsira 200-250 -et eszik a drága. De sokszor még a nagy adag vacsi elleénre is kell két óra múlva kajálni. Próbáltam már cumival, teával, ha vissza is tudom altatni (ami legalább 20 perc ringatás)akkor is kell fél óra múlva, és muszály etetni.

Megjegyzem, nagy baba, 4100-zal született, mot 8600 g.

2009. szept. 10. 19:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! 1-es tápszert esztek még? Mert akkor lehet át kellen állni a 2-re, mert már nem elég neki. És nem mennyiségre gondolok, hanem a tartalmára. Ha éjjel eszik de utána ugyanúgy felkel szerintem nem azért, hogy egyen. Nekem volt egy idő, hogy felkelt a lányom, mire rájöttem, hogy azért mert oda mocorog a kiságy szélére és beragad a rácshoz. Most megint azóta alszik rendesen mióta ezt orvosoltuk, de addig etettem, itattam még rá nem jöttünk. Délutánra pedig húsos főzeléket eszik. Lehet hogy tényleg nem elég tartalmas a tápszer amit esztek a babádnak.
2009. szept. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Még az 1-es tápszert eszi. A 2-es nem hathónaos kortól van.

Most fogzik éppen, így néha felkel másfél óránklnt is, de ilyenkor tényleg nem etetem, de ha két órát aludt, már csak tápival alszik vissza.

2009. szept. 10. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:

a 2 lehet adni 4hós kortól. Csak abból gondoltam, hogy írtad nagy súlyú a babád. Talán akkor az igényei is mások.

Őszintén szólva az ugrott még be, hogy ez rossz szokás. Mert csak tápszerrel alszik el. Meg szokta hogy kap és azért kel fel. Ez neki megnyugvás. Ekkorának már át kellene aludni az éjszakát, a tápszeres babák hamarabb szoknak le a felkelésről mint az anyatejesek. Mikor nekem is mindig felkelt a lányom, a védőnő tanácsolta, hogy ne ebédre egye a főzeléket, hanem délután uzsira és minden hússal. Egyrészt éppen ezért, mert nem fedezi a tápszer a fehérje igényüket, másrészt pedig mert azt hittük azért kel fel. Addig én is adtam neki enni, mert utána egyből vissza is aludt. Két éjszaka volt utána ami szenvedősebb volt, először csak teát kapott, igaz volt is sírás, majd pár nap múlva nem is mentem be hozzá és rá jött hogy nem érdemes felkelni. Pedig a fogunk nekünk is mocorog. De ehhez az is kellett, hogy nap közben jól lakjon.

Remélem megoldódik nektek is a dolog.

2009. szept. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.Az én babám is pont ekkora.Szerintem sem elég tápláló neki ez az étrend.

Próbálj meg krumplit,répát adni neki.A gyümölcs önmagában nem elég.Most a fogzás is bezavarhat.

2009. szept. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a nappali kalóriahiányát pótolja éjszaka. El kellene kezdeni az egyszerű főzelékeket most már.
2009. szept. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez nála egy kialakult rossz szokás! Próbálj neki nappal többet adni, éjszaka pedig csak vizet adj neki. Néhány nap múlva vsz már nem fog felébredni, mert rájön, hogy a vízért nem érdemes.

Nekem is az anyatejes babám többször szopizott éjjel, még akkor is, amikor nappal már evett szilárdat is. Mikor elapadt a tejem, vizet adtam neki, két hétig reklamált, aztán átaludta az éjszakát.

2009. szept. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lányok, az én fiam 8 hónapos, egy kis örökmozgó, vasgyúró fickó. Éjszaka óramű pontosan eszik még 3x! Fél8kor fekszik, azután kéri 11kor, 2kor, 5kor, 7kor ébredés, 8kor ismét hami. :) De ha kéri, akkor kell neki...ha nem éhes, nem fogad el semmit, kicsi korától. Engem ez megnyugtat...
2010. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!