Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hós a kisfiam és éjszaka...

3 hós a kisfiam és éjszaka háromszor is felkel szopizni, miért?

Figyelt kérdés
1 hete éjszaka van hogy 3 szor is fel kell szopizni már csak 1 szer kell és nagyon örültem mert én is tudtam piheni ,de ez most meg szűnt miért?Nem elég a tejem?? el akar apadni??Nem sír szopi után ,nappal is van hogy 2óránként eszik.Én cicire teszem nem is baj csak félek hogy a tejem nem elég neki ,kell potlást adni????3 hós és 65 cm és 6200g ez jó??
2008. nov. 20. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Hú nagyon szép a babád a méretei alapján.Mennyivel született??

Adj neki szopizni amennyit akar.

Pótlást akkor adj,ha muszály.Szerintem még ne.Àllt 3 hónapos korban egy egy növési ugrás.Ilyenkor többet esznek,de ez 1-2 hét alatt bea´ll.

Kezd neki el a hozzátáplálást.E`n is 3 hós korába kezdtem el a lányomnak.

Annyi,Rebeka 10hónapos,de még mindég felébred éjjel min3x e´s akkor cicivel alszik csak vissza.

Jó babázást.

2008. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod .3400g és 54cm született
2008. nov. 20. 20:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörűen gyarapodik a babád. Eszedbe se jusson a pótlás, meg olyan butaság sem hogy nem elég a tejed. A babák nőnek, meg az étvágyuk is és amikor növekedési ugrásuk van akkor többet esznek. A babák nem mindig az éhség miatt ébrednek éjjel, hanem "ellenőrzik" hogy megvan-e még az anyukájuk. A szopis babákat éjjel is érdemes megszoptatni, egyrészt mert megnyugszanak, másrészt egyenletesebb a tejtermelés, a babának kiegyensúlyozotabb a szénhidrátanyagcseréje, és nem utolsósorban szopi után elégedetten alszanak vissza.

Az én kisfiam 7 hónapos és még általában 2x szopik éjjel, aztán van olyan is hogy csak egyszer, és van olyan éjjel is amit már át is alszik.

Nyugodj meg és szoptasd igény szerin éjjel is és nappal is a babádat.

2008. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!


az én babám is 3 hónapos és 3330g és 49 cm-rel született, most 62 cm és 6400g. Nekünk is volt ilyen etetési krízis. Én beteg voltam egy hétig akkor észrevettem, hogy kevesebb a tejem, és volt hogy napközben óránként, éjjel két óránként kelt fel enni. Ne gondolj egyből a pótlásra. Én többet tettem cicire, normálisan ettem, nagyon sokat ittam, és pár nap múlva érezhetően több lett a tejci.Most van az, hogy már két napja fürci után elalszik 5 órát, de utána van hogy2-3 óránként felkel. A nagyobbik fiam 8 hónapos korában aludta át először az éjszakát. Nyugi! majd kialakul előbb utóbb. És amíg ilyen szépen fejlődik nem hiszem hogy bármi gond lenne a tejcivel!


egy öt éves és egy három hónapos fiú anyukája

2008. nov. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm hogy meg nyugtatatok

KÖSZÖNÖM:

2008. nov. 21. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!