Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok 9 hós babámnak saját...

Adhatok 9 hós babámnak saját készítésű főzit?

Figyelt kérdés
Már úgy gondolom hogy amit mi felnőttek is eszünk. tejes tejfölös lisztes habarásos főziket.
2013. febr. 27. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! 9 hónaposnak nem ajánlott még tejet és tejfölt adni. Én tejfölt 1 éves kortól adtam neki, a tejet pedig csak 2 évestől. Tejet elvileg szintén lehet adni már 1 éves kortól, de a védőnőm azt mondta, hogy jobb ha várunk 2 évesig, mert minál hamarabb kezdi a baba a tejet, annál nagyobb az esély a tejfehérje allergia kialakulására.
2013. febr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

9 hónaposnak még én sem adnék tejet, tejfölt. Nálunk ma borsófőzelék lesz, a családnak tejjel csináltam, a 11 hónapos babának a végén kiszedtem egy kicsit egy külön edénybe, és joghurttal habartam be. Pirospaprikás rántást 10 hónapos kora óta adok neki, egyszer próbáltam fokhagymával is, de azt még nem bírta a gyomra szegénynek.

Tejet 1 éves kortól adhatsz szerintem, én is adtam a nagynak. Vannak ismerőseim, akik 3 éves korukig nem itattak tejet a gyerekükkel, de főzelékbe és egyéb kajákba ők is adták 1 éves kortól.

2013. febr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Jégtánc ***** válasza:
Lehet adni igen.Mi is adtuk már.9 hónaposan már ehet tejtermékeket.Sajt ,joghurt,túró stb.
2013. febr. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajtot, joghurtot, túrót persze hogy ehet. De nem az volt a kérdés. Tej és tejföl kicsit más, mert a tejfehérje allergia kialakulásában vesznek részt.
2013. febr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Jégtánc ***** válasza:
Nálunk nem volt gond ebből.Senki sem allergiás.
2013. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nem vitázni szeretnék, de az allergia a legtöbb embernél felnőtt korban jön ki, nagyon sokáig észrevétlen és tünetmentes. Az allergia alattomos betegség!
2013. febr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jégtánc ***** válasza:
Én sem azért írtam, hogy vitát szítsak.A kérdezőnek kell eldöntenie hogy ad e vagy nem:)
2013. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!