Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babának a 60*120...

Újszülött babának a 60*120 vagy a 70*140-es ágyat ajánljátok inkább? Melyik a célszerűbb? Nehezen tudok dönteni.

Figyelt kérdés

2013. febr. 27. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 60x120-as volt, bőven elég volt, egészen 2 éves koráig használta a lányom, ekkor kapott leesésgátlós ágyat.
2013. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 70x140-es van. Babafüggő szerintem, amit nyilván előre nem tudsz megjósolni :). Az én Kisfiam 7 hónapos, még álmában sincs egy nyugodt perce, pörög, forog, keresztbe fordul az ágyban, szóval nekünk a nagyobb vált be :)
2013. febr. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatomból azt mondom, hogy minél nagyobbat. A mienk 50x100-as, fiam 6 hónapos, és már elég szűkös neki :-(


Újszülöttként mindben "el fog veszni", de ha hosszú távra tervezitek, akkor én a 70x140-est ajánlom.

2013. febr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi nagyobbat vettük, amit ifjúsági ággyá lehet alakítani, így 4-5 évesen is jó neki!


[link]

2013. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen ez érdekes, mi is most a második gyereknek nagyobbat vettünk 70X140est mondván hogy sokáig jó legyen, hát 18 hónapos a fiam és még mindig elvész az ágyban szinte újszülöttként meg kb. keresni kellett benne, jobb a kisebb szerintem az olyan kuckósabb jellegű nem is szeretik a pici babák ha olyan nagy tér van körülöttük, és 2.5 éves korától meg simán mehet az ifjúsági vagy gyerekágy méretű ágyba, a nagyobbam 6 éves és simán a 160x80 as ágyában alszik 4 éve.
2013. febr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hosszabb távra szerintem jobb a 70*140es. Ha kuckózni szeretne a gyerkőc bebújik az egyik sarokba, de legalább van helye vándorolni, lustizni különböző pozíciókba.

Legalábbis a kisfiam ilyen, nagyokat tud aludni, lustizni, forgolódni. Viszont mamánál 60*120as ágy van és ott már bizony egy jó fél éve zavarja, hogy még a kezét sem tudja kinyújtani rendesen mert beleütközik a rácsba. (nincs még két éves de egy-két centi híján 1 méter magas) Újszülöttként természetesen ő is elveszett a nagy ágyban, de viszonylag hamar belakta. Meg amikor kúszni, mászni, forogni kezdett, nem akadt be olyan sűrűn a lába, keze a rácsok közé mint a kisebb ágyban. Nálunk a nagyobb bevált és a kistesónak is 70*140est veszünk. :)

2013. febr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csakis 70x140!!Mi is ilyet vettünk és nem bántuk meg.Egy örökmozgó 6 hós Kisfiú anyukája
2013. febr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a nagyobbat


a fiam még álmában is mozog, sokkal kényelmesebb, jobban elfér,

esetleg jobban el lesz benne, mert nagyobb a helye

egy másfél órát simán eljátszik az ágyába reggel a fiam, jön megy kiabál :-)


most 13 hónapos a fiam, de így is kilóg a lába a rácson

2013. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Megerősítettetek abban, hogy a 70*140-est vegyem, szerintem is kényelmesebb az hosszabb távon. A baj csak az, hogy majdnem minden ilyen ágy szinte duplájába kerül a kisebbnek, nem értem ezt a hatalmas árkülönbséget.
2013. febr. 28. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!