Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom, mitévő legyek!...

Nem tudom, mitévő legyek! Miért utasít el?

Figyelt kérdés

Következő a problémám:

3 és fél hete szedek szoptatás alatt szedhető fogamzásgátló tablettát, és kb. 2 hete kezdett egyre nyűgösebb lenni a babám szopi közben. Kevesebb időt töltött mellen, kapkodta a fejét, de valahogy csak sikerült megetetnem. 2 napja ott tartunk, hogy nagyon nehezen fogadja el a cicit, látom rajta, hogy éhes, de elfordul tőlem és sír. Félálomban tudom csak megetetni.

Ma voltunk védőnőnél, megmérte, és az elmúlt hónapban csak 350 g-ot hízott. Tejem van bőven, szopi után simán le tudok fejni 60-80 ml-t egy mellből.

Mi lehet a gond? Én a tablettára gondolok. Megváltozhat tőle a tej íze? Ezért nem fogadná el a babám? Valakinek volt ilyen jellegű problémája a szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlókkal kapcsolatban?

Ja, a babám 3 hónapos. Az első két hónap alatt 800-800 g volt a gyarapodása. Most pedig elég kevés. :(


2013. febr. 27. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Igen a gyógyszertől megváltozik a tej íze. Ráadásul ezek nem megbízhatók, sokan esnek teherbe mellettük. Na meg a váratlan vérezgetések. A helyedben abbahagynám. Én abbahagytam.
2013. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy abbahagyom.

Ha mától nem szedem, akkor szerinted mikor várható javulás? Ha a tabletta az oka a problémának, néhány nap alatt már észrevehető lesz a változás?

2013. febr. 27. 13:55
 3/8 anonim ***** válasza:

A gyógyszertől lehet!

Hagyd abba, és akkor 3-4 nap utàn visszaáll minden!

2013. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1 nap után már jó lesz, hamar kiürül a szervezetből.
2013. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Remélem, hogy tényleg csak ennyi a baj, és miután abbahagyom, rendeződni fog minden.

Most nagyon aggódom, hogy ilyen keveset hízott. A védőnő szerint lehet, hogy tápszer kellene, de én nem akarom tápszerezni, hisz van tejem bőben! Csöpög, folyik állandóan, tudom, hogy a mennyiségével nincs gond.

2013. febr. 27. 14:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmiképp se hagyd h ràbeszéljen a tápira. Az összes védőnőnek ez a mániája.....
2013. febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én pont ezért nem kezdtem el szedni.mondta a doki hogy előrdulhat ez is
2013. febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem fogok még neki tápszert adni, megpróbálkozok minden mással, hátha rendeződik a dolog. Nagyon szeretném szoptatni, és annyira rosszul érzem magam amiatt, hogy sírva elutasít.

Direkt kérdeztem a dokimat, hogy előfordulhat-e ilyen jellegű probléma. Azt mondta, hogy nyugodjak meg, nem. Az ő páciensei meg vannak elégedve az ilyen tablettákkal.

Mindenesetre kiborító. A picim eddig nyugodt, kiegyensúlyozott baba volt, nem volt hasfájós sem, és nagyon szeretett szopizni is. Most meg...

2013. febr. 27. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!