Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön élő kisgyerekes...

Külföldön élő kisgyerekes szülők!?

Figyelt kérdés
Egy 3 éves kisfiunk és 9 hónapos kisfiunk van külföldre költözésen gondolkozunk de hová nem tudjuk és elég nehéz a megélhetés itt magyarországon és szeretnénk minél jobb megélhetést tanácstalanok vagyunk!!Hová tudna párom elhelyezkedni?én milyen munkát tudnék válalni a gyerekek mellett ?vagy hogy mik a tapasztalatok!
2013. febr. 28. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi Ausztriában élünk. Ha beszélitek a nyelvet, akkor elég könnyű elhelyezkedni, ha van szakmája a párodnak, akkor főleg. Én takarítani járok, ha meg tudod oldani pár órára a gyerek(ek) őrzését, akkor ez a legjobb, nem kell perfekt nyelv, úgy osztod be az idődet, ahogy akarod, és egész jól lehet vele keresni. De azt tudnotok kell, hogy sehol nincs kolbászból a kerítés, a lelki része pedig nagyon nehéz. Ha nincs ismerős, barát, akivel össze tudtok járni(te főleg, mert 2 gyerek mellett tudom, hogy vágyik az ember arra, hogy kimozduljon), akkor eléggé be lehet gyöpösödni, ráadásul az ember távol van a barátoktól, rokonoktól. Nem akarlak lebeszélni, mert tudom, milyen itthon a helyzet, csak a tapasztalatokat írom le. Ha költözés mellett döntötök, akkor azt is el kell döntenetek, hogy haza akartok-e költözni valamikor, vagy ott akarjátok leélni az életeteket? Teljesen másképp kell hozzáállni mindkét verzióhoz. Remélem, tudtam segíteni, ha van kérdésed, szívesen válaszolok.
2013. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
persze gondoltam nincs kolbászból a kerítés te párod mit dolgozik kint?mióta éltek ott?érdekelne nektek volt előre biztos hely ott lakás munka?
2013. febr. 28. 11:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Másfél éve vagyunk kint, a párom targoncázik és csomagol, a targoncás vizsgát kint csinálta meg. Egy ismerős ajánlott lakást, egyszer kimentünk megnézni, munka nem volt,mert csak akkor foglalkoznak veled, ha már van lakcímed, illetve ha valaki beprotezsál.
2013. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
írtam neked üzenetet
2013. febr. 28. 12:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi 10 éve élünk angol nyelvterületen.Fiam is 9 hónapos.Itt kérik az angol nyelv használatát.Legalább középfokon.Bölcsi privát van csak,800-1500 euro havonta.3 éves kortól van iskolai előkészitő 4 éves korig ami ingyenes.4évesen mennek iskolába,az szintén ingyenes.Igaza van az elsőnek a lelki dolgokban,tehát nem részletezem.Baba-mama klubbok vannak,ismerkedni lehet babásokkal:)

Nagyon jól meg kell gondolni és tervezni,hogy merre mentek.

2013. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!